Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   298 / 1160
(#) A.PETER hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok!

egy pár icé-ről szeretnék kérdezni mire jó?

at89c2051-24pc
cd4066bcn
74hc4066 mit lehet ezekből össze hozni? köszi a választ előre is
(#) A.PETER hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
ja még 2 cucc amit nem tudom mire lehetne használni ide haza. ha tudtok segíteni köszi
(#) mindenes válasza A.PETER hozzászólására (») Feb 19, 2011 / 1
 
Heló!
A legelső ic egy mikrokontroller, amihez programozó kell hogy használni lehessen. A másik kettő funkciójukban ugyanaz, kétirányú kapcsoló, CMOS ic. Ezeket jelválasztónak lehet használni pl. erősítő elé.
(#) efcsabi hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok, valaki szedett már szét mozgásérzékelős AirWick illatosítót? Ha jól tudom "fúj" egyet és utána valamennyi időt nem működik. Ezt nem lehetne kiiktatni, hogy mozgásra mindig reagáljon? Esetleg valaki felhasználta már valami másra is? Az illatosításnál jobb sorsot is el tudnék képzelni egy olyan kütyünek.
(#) Fefy hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Üdv mindenkinek

Egy olyan aprócska kérdésem lenne, mégpedig, hogy az alábbi 3 képen látható kapcsolóknak mi a hivatalos neve, illetve hol lehetne emberi áron venni? (magasabb lehet, de szélesebb nem, kb az 1,1-1,2 mm még elfér, habár ez a méret lenne az igazi)

A méretük kb 4,5x4,5x0,6-0,7 mm

Kép 1
Kép 2
Kép 3

Egy kis magyarázat, hogy miért csak ekkora lehet: egy távirányító gombjai lennének, mivel a gombjai már nem működnek tökéletesen ezzel viszont meg lehetne oldani, mivel 4-5 gombot már megcsináltam (és ezek tökéletesen működnek, habár "pattognak" megnyomáskor ), csak vészesen fogynak ezek a kis sárga vackok.
(#) mindenes válasza Fefy hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
SMD mikronyomógomb ez talán jó lehet helyette, ha nem akkor meg kell mutatni elektrós üzletben ,hogy pont milyen kell.
(#) Fefy válasza mindenes hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Az a baj, hogy amit linkeltél, az 4,3 mm magas az adatlapja szerint. Ha harmad ekkora lenne, már akkor is éppen hogy csak elférne

Talán még ez jöhetne szóba: SMD 4,7x3,5mm SPST-NO, de ez is 2,5mm magas, ami már sok..
(#) mindenes válasza Fefy hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Hát igen az elkopott gombokat nem könnyű pótolni :no:
Esetleg olcsó rádiós órából kiszedni a beállitó gombokat, ezekben is valami hasonló lapos gomb van.
(#) Fefy válasza mindenes hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Úgy néz ki, hogy találtam megfelelőt... Csak a 3000 darab egy "kicsit" sok. Mégpedig itt: aliexpress.com igaz ez 1,6mm magas, de ennyi még talán belefér (max. levágok a gombok aljából )
(#) granpa hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Helló Szakértők!
Az induktivitások jelölése a kérdés. Kis zöld izé (mint egy kondi): 882, 120 stb.; fűzöld:kék-lila/oldalt arany; fekete műa. tégla (6x7x12) 9004Y; pici ferrites 0086K; nagyobb ferrites 101K, és 730-010. TO-92 két lábú (közép láb egyikkel össze gyárilag) zenner?TV-kből vannak. Várom a megfejtést.
Üdv: Kálmán
(#) Kari55 hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez szerintetek milyen alkatrész lehet? Egy NETbook alaplapján van belőle 3 Db, és kettő amire 14 van írva.

Bizti.jpg
    
(#) san398 válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
A bejelölt alkatrész biztosíték.
(#) Kari55 válasza san398 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Köszönöm és ami rá van írva annyi amper lenne?
(#) tamitsrob hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Ez egy 100nF kondenzátor?
Ez van rá írva: Wima MKS 3 0.1/100-kn Ez meg egy 200nF kondi? WIMA MKS 4 0.22/63-NN
A nyákomban keresem a hibát és szeretném kizárni a saját tévedésem!
(#) mex válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
A kapacitásértékek jók.
(#) A.PETER hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudom hogy ez egy motor az érdekelne engem hogyan tudnám meghajtani ltp-n keresztül ?

és lehet e 2d-bot meghajtani ?pl uln icvel

DSC00120.JPG
    
(#) Chokapick hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok

Egy Philips reflektorban levo elektronikat mellekeltem es az a bibi,hogy a to220-as tokozasu triac mellet levo kondenzator teljesen szetegett. Tudna e valaki segiteni,hogy ilyenkor mi a teendo? Elore is koszonom
(#) Action2K válasza A.PETER hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia! Ez egy bipoláris motor, tehát, kettő darab H-híd kell neki. ULN nem jó hozzá. Viszont kicsi az áramigénye, tehát kis tranyók is jók hozzá. Vagy a Floppy elektronikájáról lebontod a meghajtó IC-jét, ha lehet. Vagy veszel hozzá egy olcsó meghajtó IC-t. Egy LPT portról 3 ilyen moci hajtható meg további kiegészítő áramkörök (step/dir) nélkül.
(#) Medve válasza A.PETER hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Hello, ez a motor bipoláris, LPT-vel meghajtható de csak egy ún. H-híddal, ami a motor polaritásának megváltoztatására is képes. Egy kommersz ULN erre nem jó
(#) sztibi hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy dióda adataira lenne szükségem. Egy 19 colos Nec Accusynt lcd 93v táppanelon elégett egy zenner dióda. A panel száma 715g1994-1 az alkatrész melletti szám zd920. Ugyanilyen van a fujitsu siemens-be is ugyanaz a cég csinálja a panelt 715g1643-2 fantázianéven és a diódát is ZD920-al jelöli.
előre is köszi!
(#) granpa hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Szevasztok!
Régebben bontottam egy J175 (TO 220 tok)nevű alkatrészt, akkor megtaláltam az adatait (P JFET 60V 10A)a dataseten, elveszett a többi adat, most hiába keresem (archívban is). Csak TO 92-es tokkal egy nudlit (30-50V 50mA JFET) találok. Hogy tudnám megtalálni, mondjatok valamit.És még: T312E (vagy 8, v. B az utolsó kar.) Toshiba TV dióda; sehol nem találom (a gyártó honlapján is próbáltam)
Üdv: Kálmán
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia "simpi"!
Gyorsabb vagy a gondolatnál, mert mire megírtam a kérdést, eszembe jutott, hogy anno is cselesen találtam meg (keleties nevek). Nagyon köszönöm.
Üdv:Kálmán :worship:
(#) kadarist válasza sztibi hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia!
Válasz a kérdésedre: Bővebben: Link
(#) zsa hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok Ez milyen alkatrész lenne 17805 (Three-Terminal Regulator - Rohm) ? És kiszerelt állapotban ha a GND és az IN lábára 12V-ot adok az OUT lábán milyen értéket kellene kapjak ?

Bővebben: Adatlap
(#) Ricsi89 válasza zsa hozzászólására (») Feb 21, 2011 / 1
 
Helló!
Ez egy mezei 7805-ös stabilizátor IC. A kimeneti feszültsége pedig 5V. Tehát ha rákötsz a bemenetére pl 12V-ot, akkor a kimenetén 5V-ot mérhetsz. Maximális bementi feszültsége 30V körül van, de 20V-nál nagyobbat nem érdemes rákötni, mert nem fogja bírni elfűteni, főleg ha nagyobb teljesítménnyel terheled.
(#) Chokapick válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A gyujtot javitasra kaptam egy baratomtol.A lampaban levo izzo 250W teljesitmenyu. S ilyen esetben,hogyan lehet megallapitani a PTC ellenallas erteket? Keresgeltem a neten kepeket rola,hatha latszodna valahol,de nem jartam szerencsevel.
(#) sztibi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
hálás köszönet!
(#) HA3GX hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok!

A csatolt képen látható alkatrészt az MZ-nek az oldaldeknie alatt találtam. Kondenzátornak túl könnyű, és üreges is. Szétszedni nem akarom, de az egyik érintkezője le volt szakadva, ment a motor ez nélkül is.
(#) HA3GX válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Visszaforrasztottam az érintkezőt, de az irányjelző nem akaródzik működni. Nem is kicsit zörög, megvan akkor mi a gond.
(#) Swedhart hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne a diakot mivel lehetne hejettesiteni?
Következő: »»   298 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem