Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   237 / 607
(#) Páhi válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
jo lehet egy hidalt tda7294-hez?
(#) kistotti01 válasza Páhi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Ha 4 ohm-ról hajtod teljesen jó. :yes:
(#) Páhi válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Igen 4Ohm a wooferem. Köszönöm, mostmár bele merek vágni. Sok segítséget kaptam itt.
(#) david91 hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Hello!

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem akik, +-40V tápfesznél, vagy a közelében terhelték az IC-t (7293-mat is akár) 4ohm-mal, sima, azaz se nem hidalt, se nem párhuzamosított kapcsolási módban. Tehát mik a tapasztalatok, nagyon melegedik az IC, vagy esetleg már torzít viszonylag hamar? Talán megfelelő bordával, ventilátorral bírja, és szépen működik?

Köszi
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Helló! Tda7294 +/- 40V táppal nálam remekül működik 4 ohm-on. Zaj, torzítás értékek kiválóak. A 100W körüli teljesítménynél természetesen hő is fejlődik. Kisebb hűtőbordához ventillátor kell. Így oldottam meg.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nagyon köszi a gyors választ!
100W körüli kimenő teljesítményt úgy érted, hogy annál még jelentéktelen a torzítás, olyan 1-2%? Mert +-40V-nál 4ohmon olyan 140-150W-tot kéne leadnia maximálisan 10% torzítás mellett. A gyári adatlapból következtetek erre, ahol +-30V-nál nem mennek följebb 4ohm esetén, és ekkor 100W-tot közöl a gyártó 10%torzítás mellett.
A hűtésed szuper, tetszik!
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Papír forma szerint a maximális tartós csúcsáram 6.5A, ennek átlagértéke 4,6A ami 4 ohm esetén 85W -ot jelent. A gyakorlatban elviseli a pillanatnyi 9A csúcsáramot is, ezért van a +/- 40V táplálásnak létjogosultsága, bár ohmikus terhelésen nem mértem, de fülre hozza azt a hangerőt amit ugyen ezzel a táppal a Quad 405 produkált.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Az adatlapon eléggé óvatosan közlik a dolgokat, de legalább nem túloznak
Nálam a híd, 6,12 A effektív kimenőáramot produkált tartósan a 4 Ohm-os műterhelésre (150W) +/-28V -os tápfesz mellett. Zenével hajtva, hangsugárzóval terhelve, tudja amit tudnia kell és a 600-as táp sem kínlódik egy sztereó hídnál. A jó hűtés és az erős táp nagyon fontosak.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Jóestét Bassmester! Köszönet a méréseredményért!
Ebből már ki lehet indulni: effektív áram 6,12A > csúcs áram 8,86 A > a csúcs áram eléréséhez 4 ohm esetén 34,62 V szükséges > végfetek maradék feszültsége ~4V > minimális tápfeszültség 38,62. Ezek alapján úgy tűnik, hogy a hídnak elegendő olyan táp, mely teljes terhelésnél +/- 20V-os. Lehetséges ez , vagy nem jól számolok valamit?
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Jó estét
A +/-20V ról nincs tapasztalatom, méréskor +/-28V volt a tápfesz és tetemes a disszipáció.
Elvileg ugye +/-20V-ról is tudnia kéne ezt, de szerintem nem jönne ki belőle ekkora szinusz jel tisztán. Sajnos nincs +/-20V-os brutál tápom, amivel tesztelni tudnám, hogy mit mutat a valóságban.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Olyan tápom van amelyik nem süllyed +/- 40V alá. David91 szeretné tudni, hogy mekkora teljesítményt érek el maximális kivezérlésnél egy tda7294 és 4 ohm terhelés esetén. Mérni nem tudok, mert nincs ilyen teljesítményű ellenállásom, színuszt pedig sajnálok a hangsugárzókra engedni. Az előbbi számítás szerint egy IC-vel is elérhető a 150W !? Erre utal Pedro híd kapcsolásnál mért eredménye is.
Számoltam a disszipációt, mely 150W teljesítménynél 43,93W. A gyártó által megengedett maximum 50W, elvileg ez is belefér. Mint a témában jártas ember, hogyan látod egy IC előállíthat 150W kimeneti teljesítményt? Persze egyáltalán nem ajánlva, hogy bárki is ezen a teljsítményen járassa.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Más méréseit nem tudom kommentálni.
Az ícének szigorú és hatékony "önvédelme" van...
Nálam a hídnál 150W volt a plafon 4 Ohm-ra, +/-28V mellett.
Ekkor ugye 6,12A kimenőáramot adott le a híd.
Hogy egy tok, mekkora tápfesz mellett adna le 24,5Veff tiszta szinusz kimenőfeszt 4 Ohm-ra? Passz... nem tudom, de szerintem egy kissé túl kéne lépni a megengedettet.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Köszönet! Miből lehet műterhelést készíteni? A 30 db párhuzamosan kötött 120 ohm 5W ellenállás jut csak az eszembe.
(#) Alkotó válasza david91 hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 2
 
(Reloopnak is javaslom megnézni.) Én megmértem ezt már korábban. Itt olvashatod.
Nálam szó se volt 100W fölötti teljesítményekről. A magas tápfesz és a kicsi terhelés együtt nagyobb áramot és nagyobb meleget jelent. Ezeket viszont figyeli maga az IC, és ha kell beavatkozik.
De ezzel együtt is lenyűgöző kis darab ez az áramkör, hiszen sokkal jobban szól, mint azt gondolnánk, legalábbis számomra nagyon kellemes csalódást jelentett.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 1
 
Én 0,7mm-es kantál huzalt használok.
Az nagyon bírja.
Itt egy tápot terhelek 8 Ohm-al, kb 550W-on izzik a drót.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Köszönöm az útbaigazítást, és a méréseredményeket. Szintén fan vagyok. Amit eddig a szükséges tápfeszültségről gondoltam, azt a mai információk alapján át kell gondoljam. Gyanús, hogy hozzájárultam a globális felmelegedéshez.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2011 1 /
 
Jó az ötlet Bárcsak tudnék ilyen kapcsoló üzemű tápot építeni. A trafó lassan megfizethetetlen.
(#) david91 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Végülis azért voltam erre kíváncsi, mert nem tudom, hogy melyik verziót építsem meg. 250/150W 4ohm-os hangfalakat szeretnék rákötni. A hagyományos alapkapcsolás egy IC-vel +-30V-on félő, hogy nem hajtaná ki rendesen a maga 100-110W kimenőjével, mert ekkora teljesítmény még talán elég is lenne hozzá, de itt már 10%os a torzítás. Ez eléggé kihallható gondolom, vagy tévedek?
A gyártó által, és Alkotó által mért NÉVLEGES teljesítményadatok 1kHz sin jellel műterhelésen végzett mérésekből adódnak. Ha hangfrekvenciás jellel vezéreljük, akkor a kimenő ZENEI teljesítmény értelemszerűen nagyobb mint a szinuszos igaz?
Tehát mit javasolnátok, a fent említett hangfalhoz, 1 IC-s alapkapcsolás, hidalva, vagy esetleg a párhuzamos verzió 7293-mal?
(#) Bassmester válasza david91 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Mire akarod használni? Mi a hangsugárzó konkrét tipusa?
A zenei teljesítmény eléggé csalóka, inkább marketing adatként szokták feltüntetni, nem is érdemes így kiemelten foglalkozni vele.
Ha 100W környékén akarod hajtani, akkor csinálj inkább párhuzamos 7293-at. A 7294 hidat 8 Ohm-on lehet csak jól kihasználni.
(#) deny-g hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok! Épitettem 7294-es ből 2 szimplát és egy duplát és az érdekelne hogy egy táprol hajthatom-e őket?
A trafo amugy +/-30 és +/-42 közös a nula rajta !
És egy hütő bordára rakhatom őket szigetelés nélkül?
JA és elég nekik a hütőborda ha teszek rá 2 ventilátor?
(#) bobz válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Hany VA-s a trafod?
(#) Alkotó válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
A huzalvastagsághoz viszonyítva, ez egy nagyon kicsi kis trafó.
(#) deny-g válasza bobz hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Azt nem tudom de +/-30v/10A +/-42v/10A
(#) deny-g válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
A huzalvastagság 2mm csak képen kicsi
(#) bobz válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Hat nem tudom, de egy 300VA-s trafonak, ami meghozza nem is toroid sokkal nagyobb kel hogy legyen...
(#) david91 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7384
Itthoni használatra szánom legfőképp, de szeretnék hozzá olyan végfokot építeni ami rendesen meg tudja szólaltatni, ha esetleg kisebb házibuliba kerülne.
Különben ha valaki innen hallotta már szólni, akkor az írja le legyenszíves a tapasztalatokat!
Nem egy nagy márka tudom, de azért nem szólhat csúnyán, és nem profi célra lesz. Ha pár ezer forinttal többért tudtok olyat ami teljesítményben hasonló, és szebb hangja van esetleg akkor ne kíméljetek!
A szinuszos, és zenei teljesítménnyel kapcsolatos dolgokat itt olvastam:
http://ugrock.hu/2010-09-01/Csinald_magad/Nagyteljesitmenyu_erosito...esz/1/
(#) Alkotó válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Nem értesz valamit félre? A trafóról nem jön +/-, hiszen ott még váltófeszültség van.
Ha ezt egyenirányítod és puffereled, akkor az kb. 1,35 szörös lesz, tehát +-40V és +-56V várható.
Ha a huzal kb. 2,5mm átméőjű a kivezetéseknél, akkor ez trafó még mindig csak valahol 100W körül lehet, ami erősen eltér a 2x42Vx10A=840W-tól.
(#) deny-g válasza bobz hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Minek kéne nagyobnak lenie ? VA-nak?
Itt egy jobb kép !
(#) deny-g válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Nekem egyenirányitva +/-30v és +/-42v és a 10 Amper-t meg onan szedem hogy hifi-be amiből ki szedtem 10A-os bisztik voltak! Gondoltam több nem lehet
(#) bobz válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
VA-az a volt-amper, azaz a trafo teljesitmenye. 10 amper az nagyon sok. 2.5mm-es huzal jon ki a trafobol, de nem ezzel van tekerve. ez mar csak hozza van cinezve belul.
Következő: »»   237 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem