Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   238 / 607
(#) deny-g válasza bobz hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Igen ugy van a belsőt nem tudom
És hogy hogy a 10 A nagyon sok ?
(#) Alkotó válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Több valóban nem lehet, de kevesebb igen.
A tényleges teljesítményt nem olyan egyszerű pontosan megmondani, mert a vasmag minősége és gerjesztés is befolyásolja, de azért ha a vasmag geometriáját megméred, és elmondod nekünk, akkor abból lehet következtetni.
(#) deny-g válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Bocs de én nem értek hozzá légyszi magyarázd el hogy kell
(#) Bassmester válasza david91 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ehhez ne csinálj hidat. Inkább 7293 master/slave :yes:
(#) Alkotó válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
ha jól linkeltem akkor itt egy rajz.
Ezek a méretek kellenének, amiből jó közelítéssel meghatározható a vasmag teljesítménye.
Persze nehogy szétszedd a trafót, eleve úgy írtam fel, hogy a belső szélesség elvileg a külső rész duplája, tehát összerakva is mérhetőek a méretek.
(#) deny-g válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Tesék !
(#) bobz válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Hat ezekkel a meretekkel nem lehet tobb 120-150VA-nal.
Ez csak egy sima monos TDA7294-hez eleg.
(#) deny-g válasza bobz hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
de viszont amiből kiszedtem abba 2x7293-om volt egybe vele hajtva meg egy 7292-es
(#) bobz válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Nezd mukodni fog meg ha 10 db 7294-est is rakotsz, de nem fogja birni a teljes terhelest, es az erositod ido elott torzitani, szaggatni fog.
(#) david91 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Oks!
Így akkor marad kb. 100W a disszipációra ami megoszlik a 4 IC-n 400VA-es toroid esetében amit terveztem venni hozzá. Elég ennyi a disszipációnak szerinted, vagy kellene az 500VA mindenképp?
(#) Alkotó válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ha ezekkel számolunk, akkor 15cm2 a belső keresztmetszet, ami valahol a 120W körüli teljesítményt jelent -mint mondtam, ebben lehetnek eltérések-.
(Szokatlan, hogy a tekercsek férőhelyének szélessége keskenyebb mint a D méret. Ezek vagy egyenlők szoktak lenni, vagy a D a kisebb.)
(#) deny-g válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szoval nem lenne jo a 4 ic hez ???
És az a 120w teljesitmény az mit jelent mit lehet abol következtetni?
(#) potenciameter válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Azt, hogy 1et is épphogy elbir, felejtsd el a 4et arról a trafóról.
(#) deny-g válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ezt valaki mongya meg mért van hogy ennek a trafonak 8 ohmos a 220-as fele az mért van ? és van ennek valami jelentősége?
(#) kadarist válasza deny-g hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Semmi jelentősége ennek. Ekkora az ellenállása és kész.
(#) Zosi hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Elkészült a TDA 7294 hidam egy kis extrával hangszín még hiányzik egy kis gond adódott vele...
(#) potenciameter válasza Zosi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szép munka! Csak kicsit sok benne a huzal!
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
És kevés a trafó (ha csak az egyetlen látszó van benne).
(#) sprofan válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ott van egy hatalmas középen, alul, csak kicsit elbújt
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szépen telepakoltad. Az alsó nagy toroid (főtrafó) hány VA-es?
Látom ebbe már rendes csatolókondikat raktál
Milyen kivezérlésjelzőt csináltál hozzá?
(#) Zosi hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Bocsi közben nem voltam itt. Szóval sok benne a huzal jah de máshogy nem tudtam megoldani és még több is lesz benne mert ugye hangszín is lesz benne A trafó nem hiszem hogy kevés 600VA középen van a kivezérlésjelző alatt. A másik 2 trafó egyik a ventilátort táplálja a másik a kivez. jelzőt és majd a hangszínt. Nemakartam közös trafóra tenni a ventit és a hangszínt mert hallatszott benne a ventihang... A kivez jelző A277D-icvel vezérelt.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
És milyen a kivezérlésjelző, hogy tetszik? Jól lehet kalibrálni? Én LM 3915-tel csináltam 10 ledest ás elég jó lett. Van otthon UAA 180 am is, az valami olyasmi mint a tiéd, 12 ledes. Lehet hogy a 2x300-as végfokomhoz majd abból csinálok valamit. Linkelnél valami iromány az A277 kapcsolásodról?
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Én is gondolkodtam az Lm-el de maradtam ennél egyszerűbbnek tűnt. A szabályzása jó de kell neki jel mert pl. a telefonról ami ugye kis jelű a géphez képest úgy nem mozgatja meg csak az első 2-3 ledet. De gépről tökéletes. Ő igen az uaa180 is jó bele próbáltam azzal is de az nem annyira tetszett másabban jelez de ez a A277D nekem bejött.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Aha... na akkor én sem időzök az UAA180-al, megvan már kb 15 éve, pihen a fiókban és lehet hogy megmarad az utókornak
Akkor maradok az LM-nél, ez tetszik. Először 3914-el próbáltam, de a 3915 jobban jelez, legalább kis hangerőnél is mutat valamit, mert ez logaritmikus.
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Teljesen egyetértek Bassmester javaslatával. Lehetne variálni az adott hangfal esetében, külön hajtva a mélyet és a közép-magast, de a Tda7293 master/slave egy univerzálisan felhasználható erősítő lenne 4 ohm-ra. Nem mellékes clip szolgáltatás sem
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Meggyőztetek! :yes:
Igen a clip funkciót be szeretném kötni, csak a kérdés az hogyan? "A clip kivezetesre tedd ra a leddioda katodjat,a led masik vegit pedig 3,5kilo Ωos ellenalason keresztul kosd az ic plussz tap feszultsegere.Ennyi es igy mutatni fogja ha az erosito eleri a maximalis teljesitmenyet,nem a torzitasat." Ezt Dj TSM írta a 7293-mas topicban 2. oldalon. Pár hozzászólással följebb azonban norbi418 közölt egy nyákrajzot amiben máshogy van bekötve ez a funkció. Gondolom oldalanként elég a master IC-re bekötni, a slave-re nem kell igaz?
(#) deny-g válasza kadarist hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
De a sekunder elenálása pontosan 7,5 ohm anak nincs jelentősége a gerjesztésnél?
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Márc 10, 2011 / 1
 
Helló! A clip elég a masterre. A clip kimenetet (valamiért) nem szokták 1 mA felett terhelni. 5-15 mA ledáramhoz tégy be egy emitterkövetőt.
(#) deny-g hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Leteszteltem az ic-ket azzal a trafoval itt egy link
http://www.youtube.com/watch?v=Syp8yewiUvU
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Kevés a pufferkondenzátor. Négy tda7294-hez 20.000 µF-t ajánlok. A trafó nem melegszik?
Következő: »»   238 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem