Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   239 / 607
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
A trafom hideg marad mért ? Mongyuk csak kb 5 percig ment mert csak probáltam lanyos lett de az ic-k azok felmelegedtek rendesen
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
A videón úgy láttam, a tápfeszültség kivezérlés nélkül 57V, volt olyan pillanat amikor lement 43V-ig. Ezt csak részben tudom a kis pufferkondenzátorokkal indokolni, kevés a transzformátor teljesítménye is. A túlterhelt transzformátor idővel felforrósodik.
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Mongyuk még egybe volt kötve a 4 ic de a trafon van még két kivezetés azt gondoltam a két külön ic-t arra kötöm a narancssárga kábelokon meg maradna a hid
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Tudom nehéz belátni, hogy kicsi a trafó. Méregettem néhány dolgot: 2x30V szekunder 300VA toroid trafó primer 5 ohm, szekunder 1 ohm, megmértem egy gyári 250VA lemezcsomagját, külső méretek: 115x95x40mm. Amíg nem jutsz megfelelő transzformátorhoz érd be kisebb hangerővel. A 20.000 µF is kell majd.
(#) bobz válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2011 1 /
 
Miotta tudod te megalapitani a trafo teljesitmenyet a tekercsek ellenalasabaol???
(#) Zosi válasza bobz hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Elég gyengének tűnik hogy odacsavar neki és 14V esik a feszültség. Kinézetre sem valami nagy meg lemezes is...
(#) bobz válasza Zosi hozzászólására (») Márc 10, 2011 1 /
 
Az hogy a trafo kicsi az egyertelmu. En meg az elejen megmondtam.
De mi ez hogy megmerjuk a tekercsek elenallasat, es mondunk talalomra egy teljesitmenyt?
ez baromsag.
(#) reloop válasza bobz hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Üdv! Nem tudom a trafó teljesítményét a tekercs ellenállásból megállapítani. Deny-g a (#943031) hozzászólásában 7,5 ohm szekunder ellenállásról számol be, egy ismeretlen teljesítményű transzformátor alkalmasságáról kérve véleményt. Az összehasonlító adatokkal az érvelésemet próbáltam alátámasztani, bocs ha félreérthető volt.
(#) Zosi válasza bobz hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Reloop a saját trafóját mérte és arról írt adatokat nem pedig deny-g trafójának teljesítményét mondta meg. Szerintem!
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) bobz válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
mindegy, de a tekercsek elenallasabol nem lehet sehogyan sem kovetkeztetni a trafo teljesitmenyere.
(#) kistotti01 válasza deny-g hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Hello!
Megnéztem a videót, jó lesz az nagyobb trafóval és több pufferkondival. Bár a hűtést ne sajnáld tőle, mert ez hosszútávon kevéske lesz. A videóban az első szám tetszett, légyszíves a címét írd meg nekem.
Üdv.: Kistotti
(#) Páhi hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy két mono tda7294 erősítőt lehet e hídba kapcsolni?
(#) reloop válasza Páhi hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Három lehetőségből is választhatsz:
Az egyik csatorna elé beraksz egy fázisfordítót.
Az egyik csatorna nem invertáló bemenetét testre kötöd, és az invertáló bemenetről hajtod. Ehhez alacsony kimeneti impedanciájú előfok kell.
Az előbbi megoldást a neminvertáló csatorna kimenetére kötöd, olyan csatoló ellenállással mely 1x-es erősítést biztosít.
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Okés max csinálok ösze egy toroidot. De mégis mekora lenne ideális ??
(#) deny-g válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Tesék a zene Linkje:
http://www.youtube.com/watch?v=lpC2w4uC1S4
Gondolkodtam hogy a Mikrotrafoból nem e lehetne jó trafot ösze dobni hozá szeritetek ?
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Az ideális? 600VA 4x23V szekunder 8 ohm híd és 4 ohm szóló csatornáknak, 2x14V szekunder az egyébb kütyüknek (előerősítő, hangszín, Dc védelem, indikátor...)
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Csak hát ez nem olcso mulatság
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Zosinak van 600VA toroidja, kérdezd tőle mibe fáj egy ilyen.
(#) kistotti01 válasza deny-g hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hello!
Nem muszáj tekertetni trafót, be lehet szerezni használtan is egyet. Csak jól körbe kell nézegetni mindenfele. Aki keres az talál. Igazából egy trafónak nem nagyon tud baja lenni, max ujratekerteted ha nem jó, de még úgy is a gyári ár alatt jársz nagyságrendekkel. Én itt a fórum apróhirdetéseiben vásároltam toroidot 2db 300VA -eset 7000Ft-ért. Ismerősöm is most vásárol itt a fórum aprohirdetésibe 7500 Ft-ért 1kW-os toroidot. Én azt tudom mondani, hogy ne kapkodd el a vásárlást, és járj nyitott szemmel, hátha ráakadsz a megfelelő trafóra. Majd elfelejtettem köszönöm a számcímet.
Üdv.: Kistotti
(#) deny-g válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Nincs mit Akor keresgélek és kicsinyenként ösze szedem a cuccokat
(#) imre8407 hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok készülget az első hidam nekem is. Nagyon nagyot szól. Nagyon tetszik.
Negatív és pozitív véleményeket is szívesen fogadok.
(#) kistotti01 válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hello!
Egész jó lesz, szép kis dobozt csináltál. Ajánlom, hogy, ha gondolod "fűszerezd meg" ezt az egészet egy jó kis hangszínszabályzóval. Pontosan az előbb teszteltem a 7294-et LM1036 (hangszínszabályzó)-al kombinálva. Nagyon korrekt mély hangokat tudtam kihozni vele a mélynyomómnól, meglepően teljesített. Apropó, ha szabad érdeklődnöm, az előlapra a felírat milyen technikával készült?
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Jól néz ki. Grat
Ha jól látom, monó híd. Csináltál neki hűtőtönköt? Hány voltról megy? Ez milyen nyák?
(#) david91 válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Nagyon jól néz ki ez az átlátszó design!
A dobozhoz honnan szerezted az alapanyagokat? A hűtő bordán az sima alumínium lemez? Az IC-k hol csatlakoznak hozzá?
(#) imre8407 válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
A felirat gravírozva lett .
A hűtés egy 20*15cm-es 5mm vastag alulemez mely teljesen elszigetelve van a ház aljától (brutál erős kétoldalas ragszalag)+ a lemez tetejére 4 helyen felcsavarozva egy EKIT-1321-es 20*10cm-es hűtőborda, alja teljesen kikenve hővezető pasztával, arra műanyag lamez azon csücsül egy 9 cm-es venti amely a hátlapon kivágott lyukon át fűti a szobát .
(#) ptesza válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Nagyon frankó!

Jó az alagúthűtéses megoldás.
(#) imre8407 válasza david91 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Az alapanyagot a melóhelyről mentettem ki (CNC esztergályos vagyok kecskeméten) . +-36 voltról üzemel a híd, 6ohmos subot hajtva. szépen melegszik a kicsike de a ventit maxon járatva full hangerőn 86 foknál magasabb még nem volt.(szerintem az még belefér)
(Ha kell olcsón ilyen ház valakinek akkor tudok csinálni olcsóért.)
(#) imre8407 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Köszi szépen. Szerinted bírná a 4 ohmot ekkora fesz mellet?
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Szia. +-36 voltról megy a híd. A nyák microshop-os onnan töltöttem le a nyákot.
Következő: »»   239 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem