Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   37 / 141
(#) 1b0r90 hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Köszi a válaszokat!
Azt olvastam, hogy a csillámlap feladata igazából csak annyi, hogy védi a magnetront, hogy ne kerüljön oda szennyeződés....szóval gondolom, ha csak egy kis szakadás van ami igazából nem is látszik, akkor nagy probléma nem lehet, ha meg majd látok rajta szenesedést akkor kicserélem.
(#) Hodinka válasza 1b0r90 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szerintem sem olyan vészes az a parányi repedés,láttam már mikrót amelyben a csillámlemez két részből volt össze eszkábálva és működött (bár hozzáteszem,hogy ez egy elég elhanyagolt darab volt).
Üdv!
(#) iminim hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Hellósztok. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire kell komolyan venni a mikró sugárzását ? Meg hogyan kell mérni ?Vettem a Conrádba egy kis mutatós müszert azzal próbáltam mérni , de nemtudom hogy milyen messziről , és mennyi vizet kell bele tenni ?Bár a leirásában levan irva és ha ugy mérem kileng a müszer a piros sávba.A müszer tipusa MT-128 Körbe néztem az ajtót, meg az ajtóra merőlegesen..Fontos lenne. Előre is köszönöm ..
(#) steelbird válasza iminim hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Az, hogy hány cm -ről kell mérni a műszerrel, az benne van a haszn. ut. -ban. A mérőfej csúcsa a mérendő pont felé kell, hogy mutasson.
Elég a mikróba egy pohár víz is szerintem, úgy is használható a mikró, úgyhogy az is üzemi igénybevétel. Itt most nem az a cél, hogy becsapd magad és elnyelesd a sugárzást teletömött sütőtérrel...
Az ajtó széleinél, körben a záródási pontoknál általában nagyobb a sugárzás, mint az ajtó többi pontján.
Ami nekünk volt a szervízben, annál 2,5 cm -re kellett lennie mérőcsúcsnak a mérendő ponttól.
Nem akarok márkát írni, de egy nagy ismert cégről van szó, minden készüléküknél volt több olyan pont is az ajtónál, ahol verte a műszer mutatója a végállást.
De gondolom, nem az ajtótól 2 cm -nyire lesed, hogy megmelegedett-e már a kakaód...

Egyébként nem veszélyesebb a mikrosütő közelében lenni, mint mobiltelefonnal telefonálni.
Mindkettő mikrohullámú energiát bocsájt ki. A mikrónál sosem éreztem azt, hogy forrósodna a fülem, vagy a fejem, ha közel voltam a mikróhoz, viszont telefonnál már fél perc után érezhető ugyanez.
(#) iminim hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ. Nos erről a mikróról van szó , Whirlpool FT 335/SL . Most vettem. Az ajtó bal sarkánál jelez a műszer időnként , ahogy forog a tányér. Beleleng a piros sávba , de csak egy pillanatra.A müszer antennája hozzá ér a mikróhoz , mivel a használati ezt irja. Egy pohár vizzel mértem ami kb 2dl .A válaszodból azt olvastam ki , hogy ez elfogatható. Igaz ?
Az lenne a probléma ha folyamatosan mutatna a müszer ? Üdv.
(#) ThomAce válasza zombee hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
FI, érintésvédelmi relének hívják. (FIRELÉ-nek szokták csúfolni) Emlékeim szerint 10mA áram áthaladásánál már leold.

Elég régen végeztem erősáramú ber. szerelői sulival igaz, de nem emlékszem, hogy valaha is összekötöttük volna a földet a nullával. Igaz azonban, hogy NEFH-t használunk Magyarországon kb. 1995 óta. (Nullával Egyesített Földelői Hálózat) Valaki írja már le, ha rosszul emlékeznék. Régóta nem vagyok a szakmában.
(#) steelbird válasza iminim hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Szerintem ne parázz, nincs vele semmi gond.
Akkor lenne gond, ha nyitott ajtónál üzemelne a magnetron, de ez biztonságtechnikailag meg van oldva a készülékeknél, nyitott ajtónál nem indul be a magnetron.
(#) Dudus válasza ThomAce hozzászólására (») Márc 10, 2011 / 1
 
Hát, ma már nem használunk NEFH - t. Persze a terminológia nézőpont kérdése is lehet. A mai megnevezése TN-C-S, a szolgáltató hálózatán TN-C, ami azt jelenti, hogy a nullavezető egyben a védővezető szerepét is ellátja ( tehát a védővezetőt a szolgáltató biztosítja, nem neked kell kialakítani a földeléssel ), és a fogyasztói hálózaton TN-S , ahol a nulla és a védővezető szét van választva és a szétválasztási pont földelve van. ( Később újra egyesíteni TILOS! ) Ez a földelés már csak a potenciál rögzítését szolgálja és a szolgáltató PEN vezetőjének szakadása esetén valamekkora védelmet jelent.

(PEN= PE+N = Védővezető + Nullavezető )

FI-ből van 10, 30, 100, 300, 500 mA -es, ha jól rémlik a sor.
(#) Kocska hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Sziasztok.

Rokonok megkértek, hogy próbáljak életet lehelni az elromlott mikró sütőjükbe. A tünetek a következők: Kiégett a 230V 8A es olvadóbizti. Ezt kicseréltem, mikor kipróbáltam újra kiégett. A trafó búgott. Érdemes vele foglalkozni? Vagy egyszerűbb egy újat venni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) ThomAce válasza Dudus hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Köszi szépen!
Ez így korrekt leírás volt!
(#) Hodinka válasza Kocska hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia!
Húzd le a trafóról a nagyfeszcsatlakozót és próbáld újra elindítani (a biztosítékot pedig ideiglenesen csak kösd át egy vékony huzallal).
(#) ficko68 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
hali ha valaki tud segitsen már van egy orion mikro OM-007G sütőm FÜTMINDEN DE HABETESZEK EGY POHÁRVIZET 2PERC ÉS HIDEGEN VESZEM KI
(#) mindenes válasza ficko68 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Heló!
Hát ez igy elég kevés infó "fütminden...és hidegen veszem ki", ettől egy kicsit több infó kellene a sütőröl, egyáltalán megbontottad már, úgy hogy bele sem nézel nem sok minden fog kiderülni a hiba okáról.. Ha eltávolitottad a burkolatot, a biztosítékokat ellenőrizd, utána lehet beljebb haladni(arra azonban felhivnám a figyelmed, hogy megbontott háznál tilos a mikrót használni, és a szekunder körben méréseket végezni!)
(#) Kocska válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Helló.

Kipróbáltam, a trafó biztosan jó, búg biztosíték is maradt. Akkor a magnetron adta volna meg magát? Érdemes cserélni? Egy régi elektrolux gépről van szó.
(#) kowi válasza Kocska hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
ha valóban a magnetron rossz akkor nem érdemes foglalkozni vele...nézd az árukat: http://www.hqelektronik.hu/pr?srch=magnetron&ls=20&sm=2
(#) mindenes válasza Kocska hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Heló!
A magnetronról huzd le a csatlakozót és úgy probáld elinditani (Hodinka is ezt szerette volna irni), ha így nem búg akkor a magnetron lessz zárlatos, ezenkívűl ellenőrizd még le a nagyfeszkondit és diódát is..
(#) Kocska válasza kowi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Megvan a hiba. A nagyfesz kondi zárlatos. Értéke menyire kritikus? 1,14µF 2100V os van bent. HQ-nál 1,10µF találtam.
(#) mindenes válasza Kocska hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Az 1,10 mikrós jó lessz, bele az a néhány tized még megengedett.
(#) kowi válasza Kocska hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
A feszültségét nézd! nem lehet kisebb mint az eredeti.
Meg ha a nagyfeszbizti elszállt (gondolom igen) ode se rakhatsz be bármilyet ezek általában 5KV-osak és 2-3E ft.
Mert ha simát raksz(250V) esetleg tarthatja az ívet.
(#) ficko68 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
helo na akor az abaj amikrommal hogy forog füttde nem melegit teljes nagy fokrateszem a cekásztlátrni hogy tüzpiros de 5 perc után is hideg a pohár viz . Fedelét már levetem ABIZTOSITÉK JO A SÜTŐBE MELEGVAN DE A POHÁRVIZ HIDEG
(#) Kocska válasza kowi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Fezsültség természetesen stimmel. Nagyfesz biztit nem látok bent. Érdekes. A kondival párhuzamosan van egy dióda, és egy a magnetron és a föld között.
(#) Sebi válasza ficko68 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Akkor egy kombinált - grillezős - mikród van, amivel most melegszendvics helyett vizet akarsz melegíteni...
Nem hatékony megoldás.
Lehet, hogy épp csak a grill van működésre kiválasztva, de elképzelhető az is, hogy hibás a mikró-része.
Fentebb leírtak szerint próbálld megkeresni a hibát.
(#) kis59 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Üdv!
Lehalt a régi mikrónk, kellett vennünk egy újat.
Amit nem értek, a régiben nem volt, de az újban van egy fémezett papír belül az oldalán....
Ezzel kell tennem valamit?

PICT0007b.JPG
    
(#) zoz11 válasza kis59 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Hello
Az egy csillám alapú lemez, azzal nem kell tenned semmit. Törölgetni, piszkálni, főleg vizes cuccal nem szerencsés.
Üdv: Zoltán
(#) Tomsa válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Helló mesterek ! Az én mikróm olyat csinál,bekapcsolom és van,hogy egyből,de van hogy fél perc után levágja a megszakítót !Milyen tippet tudnátok adni?Előre is kösz!
(#) steelbird válasza Tomsa hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szerintem csak annyi a gond, hogyi kell cserélni a megszakítót nagyobbra. (Ha amúgy minden működik)
(#) Tomsa válasza steelbird hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
kösz,de már megvolt és még mindig megvan a jelenség!
(#) zoz11 válasza Tomsa hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Hello
Mekkora megszakító van fent?
Amúgy nagyon könnyen lehet, hogy a trafója menet zárlatos. De találkoztam már olyannal is hogy a magnetron volt zárlatos, és levágta az automatát. Vagy a nagyfesz kondi zárlatos akkor is képes ilyet csinálni!
Üdv: Zoltán
(#) Tomsa válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
kösz a választ,hát akkor megpróbálkozom vele! kösz még egyszer!!!amúgy 16A
(#) Béci81 válasza Tomsa hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
16A-os akkor biztos hogy a mikró rossz.
Következő: »»   37 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem