Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   777 / 2500
(#) ujfalusi válasza emersys hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Igen de remélem ezt azok is olvassák akik ma ebből erősítőt épitenek, mert a kérdés nálam úgy merült fel, hogy itt a fórumon tárgyalták hogy 100V-os és ma ezt így is árusítják. lásd. HQ
Az Ő nevükben is köszi.
(#) ujfalusi válasza ujfalusi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
És a lényeget kihagytam, arról panaszkodtak hogy 80V-nál hamar elszáll a készülékük, és ezt a rossz minőségű tranzisztorra vezették vissza.
(#) emersys válasza ujfalusi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Értelek.
Igen, sok kapcsi rajznál láttam már arra példát, hogy több tranzisztor típust is felsorolnak hozzá, azt azonban csak kevésnél jegyzik meg külön hogy esetleg a tranzisztorok tápfesz föggőek., Nyilván az mérnök aki megtervezte , ő azért jártas a tranyók terén (feltételezi tán, hogy az utánépítő is az) és nem véletlen azok a tranyók vannak felsorolva..(értem itt a linearításukat, erősítésüket stb.._) Ezért az alkotó szerintem nem hibáztatható. :no:
(#) dollerakos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ezekre én is gondoltam, mivel 0,8 A-en járnak most (a párjával együtt) és így 60 fokra melegednek... Kéznél van még a fémtokos BC301-303-as páros, de ahogy nézegetem az adatlapjukat, ezek se bírnak 1 A-nél többet. Jól látom ezt? Hirtelen nem tudok jobb tranyóról, ami ide jó lenne, de biztosan van, ha esetleg valaki tud, ne titkolja.... Köszi.
(#) emersys válasza dollerakos hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia, próbáld meg ezzel 2N5551 és a párjával helyettesíteni, ez : SI-N 180V 0.6A 0.625W >100MHz
Én a bc546-556 helyett van mikor ezzel "tervezgetek" És a servo részben is megállják a helyüket.
Ez csak példa volt, ha nem szimpi vesd el nyugodtan.
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Vagy neked Az áram a kevés?
(#) dollerakos válasza emersys hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Köszi, megnéztem az adatlapját, az a gondom vele, hogy ez még kevesebbet bír, csak 600 mA-t. Valami erősebb, TO-39-es tokozású pár lenne jó, ami még odafér és legalább olyan bétával és fT-vel és határfeszekkel, mint a BC639-640-es pár....
(#) CoolZero hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Nincs szimertikus trafom ehez kapcsoláshoz... valahogy nem lehet megoldani aszimetrikusal hogy ne keljen tekerjek?
(#) dollerakos válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Köszi. Nem találok sehol sem Ugye, normálisan nem ilyen?? - Ez még viccnek is rossz, mert ha egyszer leesik és rövidre zár mindent, akkor a füst nem marad bent....

Bővebben: Link
(#) reloop válasza dollerakos hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Így hűtöm. Alulemez fésűszerűen bevagdosva, fúrószáron meghajlítva, plusz hővezető paszta. Teszi a dolgát
(#) CoolZero hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Helo őrültek a sok közül velem az élen valaki tud nekem segiteni fentebb kérdeztem?
(#) Béci81 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
2db egyforma trafó is jó nem muszáj két secunderes.
(#) dollerakos hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Reloop, ez szép, ügyes.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ez TO 39-es tok, erre van gyári hűtőcsillag.
(#) Moderátor hozzászólása dollerakos hozzászólására (») Márc 22, 2011
 
Elmondanád hogy sikerült ilyen linkelést csinálnod?
(#) Moderátor hozzászólása CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011
 
IV. A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy "szívesség", amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Neked egy feszültség kétszerező kell akkor.
(#) dollerakos hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Szent Ég! NEm látom a jobb szélét az ablaknak. Ctrl+C és Ctrl+V-vel. Valamit rosszul csináltam? Látom, hogy kicsit hosszú, de én sem tudom, hogy hogyan sikerült. Bocsánat....
(#) szamóca válasza dollerakos hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Mondjuk ha a LINK gombot használnád a közvetlen hsz-be copy-zás helyett.....
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ezt nem igazán értem, hogy tudom akkor megoldani ezt a problémát? Csak aszimetrikus trafom van és az az őszinteség, hogy amit tekerek az kicsitt zúg és nem szép egy erősitő ha zúg
(#) Gyozo92 válasza dollerakos hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Előbb én se láttam, de az adminok helyrerakták

CoolZero:
Itt egy kapcsolás, ami jó neked ehhez.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ha zúg, az nem azért van, mert te tekerted, hanem mert nem megfelelő a szűrése.
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ezek 4001-esek?

táp.JPG
    
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
A zugást a trafóra értem, hogy maga a trafó zúg
(#) szilva válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
No, vasárnap szétszedtem a Quadot, és a végén lebontottam mindkét csatornárl a végtranyókat. Sajnos olyan kialakítású a panel, amibe TO3 végek illenének, ráadásul a hátfalra szerelt hűtőborda miatt egy jó vastag alu L-profil is kellene hozzá, annak idején vezetékekkel lettek bekötve a végtranyók a bordáról. Mint most kiderült, elég szedett-vedett társaság lett beépítve, mert a még működő oldalon is az egyik kisebbik végtranyó helyén BD246C volt, a nagyobbik végtranyók meg BD245C-k voltak, de teljesen vegyesen, különböző gyártóktól. Az elhalálozott oldal félrebillent, ennek következtében felrobbant két elkó, jó nagy trutyit csinálva a panelon, valamint elégett az A-osztályú rész munkaellenállásából is az egyik fél. Az elkók cseréje a még működő oldalra is ráfért, mert elég régi típusok, ha meg cserélek már valamit a másik oldalban, akkor inkább legyen párban ez is. Amin még kicsit elcsodálkoztam, hogy anno BC179C-sek lettek beépítve, amik katalógus szerint 25V-osak, ez nekem kevésnek tűnik, inkább végigcseréltem őket BC546B-kre (bár minden kiszedett BC179C jó). A tápfeszültség az időközben történt 220-230V átállás miatt most majdnem 2x45V, eredetileg 2x42V-ra emlékeztem.

A kibontott tranyókból sikerült egy garnitúra jót összeválogatni (BD240C-k és BD245C-k), a korábban rossz oldalt azzal fel is élesztettem, működik. Sajnos emlékeimmel ellentétben csak A-s tranzisztoraim voltak otthon elérhetőek, ezért tegnap hozott a papám 2xBD242C-t és 2xBD245C-t (ezek még a kb. 20 évvel ezelőtti garnitúrából valók), így ma remélhetőleg összerakom a másik oldalt is.

Sajnos a dobozban lévő hangerő-hangszín panelbe forrasztott potik valahol tárolás közben megrohadtak (tiszta rozsda a rögzítő anyájuk is), mind kuka, azokat is cserélnem kell majd.
(#) dollerakos válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Jaaa, OK, köszi, most már értem. (Idáig nem tűnt fel, bocsánat...)
(#) reloop válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
A trafódnak mekkora teljesítménye, és a szekunder feszültsége?
(#) szamóca hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Melyik szigetelésnek jobb a hőátadási tényezője?
Csillám+hőelvezető-paszta, vagy szilikonos szigetelő-alátét?
(#) CoolZero válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
30V és nekem az erősÍtöbe egyenirányítás után kelene bemenjem 35. Van még 17V-osam is
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ahhoz a 100 wattos TDA7294 erősítőhöz lesz? 30 voltból nem lesz 35 egyenirányítás után, nem te szabod meg. Az kicsit 40 volt felett is lesz. De mekkora a teljesítménye?
A 4001-esek soványkák lesznek ahhoz. Inkább P600K kellene. De a 42 volt körül jó annak az erősítőnek.
Következő: »»   777 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem