Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   123 / 399
(#) CIROKL válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
(#) gyula1990 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
köszönöm!
(#) CsizmaKo válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Nos,az a helyzet,hogy megvan az új quad 405 (az utolsó darabjáig zsir új) és a reccsenő kicsit hörgő hang még mindig előjön nagy hangerőnél nagyobb mélynél.Esetleg az nem lehet,hogy a hangszóróm impedancia menete nem jön be az erősitőnek?
(#) hangszoros válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Az könnyen lehet, mert nem túl korrekt a védelem. Van kritikus 5-6 Ohm amikor táptól tápig gerjed. Toló ellenálással szoktam próbálni. A gyári is !
Egyszerü kipróbálni: kösd ki, és kiderül
(#) CsizmaKo válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Ezt nem teljesen értem,mit is kellene kikötnöm,pontosan hogy gondolod?
(#) CsizmaKo válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szimulátor alapján elméletileg igy alakul az átmenet:

imp.JPG
    
(#) CsizmaKo hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Kipróbáltam egy 8 Ω os hangszóróval,azzal nincs ilyen jellegű gond.Viszont a 4 Ω osnál 2 nap alatt 2 garnitúra 2A es biztit evett meg a quad és legutóbb visitva gerjedt .Úgy fest nem volt szerencsés párositás a JBL és a quad 405 ...
(#) hangszoros válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ha jól emlékszem két BC tranyó a zárlat védelem . Azt kell kiszedni. Mint irtam hisztis az impedenciára. Nem rosz, hanem ilyen a gyári is.
Jóra nem fogod tudni megcsinálni. Annak idején sokat próbálkoztam
(#) CsizmaKo válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Ha ezt előbb tudom,akkor nem új quaddal foglalkozom,hanem egy FET-es cuccal
(#) Alkotó válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
A QUAD R.Ludwigos változata éppen az alacsony és bonyolult impedanciák anomáliáit igyekszik megoldani. Nálam remekül bevált.
(Az eredeti kapcsolás 8 ohm-ra lett kitalálva.)
(#) Directors válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Én is 4 ohmos hangfalakkal hajtom és tökéletesen működik.
(#) CsizmaKo válasza Directors hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Elképzelhető,hogy neked van a hangfalaidban hangváltó (szerintem számit az is),ami nekem a mélyládában nincs,csak egy aktiv subszűrő és elképzelhető,hogy a te hangfalad impedancia átmenete másabb lehet,mint nekem ennél a hangszórónál 2,2 Ω tól kb 29 Ω ig mocorog.Már mások is panaszkodtak ilyen jelenség miatt,sajnos ez amit most összehoztam rossz házasitás volt .De úgy látom valamelyiknek mennie kell vagy a quadnak,vagy a JBL nek,mert nem úgy fest,hogy megoldás születik erre a problémára.
(#) hangszoros válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
A müködik vagy jól müködik nagyon távol tud lenni. Ha még a megbizhatóság is szempomt. tovább bonyolódik.
Sok gyári cucos is szervashíbától szenved
A FET-es dolgok se kivételek. Annak is vannak játékszabályai.
(#) zoly15 válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Nem a hangszóró a hibás! Biztos hogy a végfokoddal van valami. Nekem a quadom gond nélkül viszi a 4Ohm-os hangszórót is.... Valamit elronthattál a végfokban, vagy a védelme korlátoz..
(#) hangszoros válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
De milyent ? Nem mindegy, hogy egy nagy tömegű erős mágnesű, kemény felfüggesztésű - vagyis nagy elektromotoros erejű - vagy egy kuli buli háztáji modellről van szó. Ez is 4Ohm, az is 4. De a dinamikus, üzemi viselkedésük között egy világ van, legalábbis az erősítő szempontjából.
(#) zoly15 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Nekem vitt egy hatalmas mágnesű MNC-t is, meg az általad "háztáji" nak nevezett hangszórókat..
(#) CsizmaKo válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szerintem nincs semmi elrontva,ezt a véget szándékosan nem én csináltam mert az elődjét igen és nem is egyszer,nem volt jó.Ennél az újnál annyi a különbség,hogy kicsit másabb a panel és kicsikét más a hangzása(más alkatrészekkel készült).
Egyszerűen ezt a JBL hangszórót nem szereti.Mint irtam is,valószinűleg nagyon terhelheti vagy ilyesmi az imp.átmenete és begerjeszti.
(#) CsizmaKo válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Esetleg szerintetek,ha beépitek egy zobelt,hogy impedancia korrekciót csináljak,használhat v.mit?
(#) hangszoros válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Az erősítőd úgy tudnád megnézni, hogy egy műterhelést elkezdesz húzni 4Ohm felé. Valahol 5-6 Ohm környékén jön majd a meglepi a gerjedés. Amikor belép az áramkorlát. A gyáriba is !
A JBLek ( és a laposdrótosak) hajlamosak menetzárlatosakká válni ! Megkarcolódik a felületük, és attól. Egyetlen félreveréstől is akár. Nehéz tetten érni, mert az Ohm mérő nem mutatja ki, csak ha nagyon gázos.
(#) Doncso válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ez a fazonhuzalos tekercselés amiről beszéltünk?
(#) Directors hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha van egy 1nF-os kondi a mínusz tápfesznél lévő végtranzisztornál a B-E között az gerjedés gátló ugye?
Szóval nem lesz baja az erősítőnek ha ott van?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nem tudom ezért kérdem. Mert mondták azt is,hogy a B-C közé kell tenni.
(#) hangszoros válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Igen. A felületi karc sorjája csinálja. Ráadásul, mivel nem egy stabil valami még egyébb csodákat is produkál
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem csak anyi kérdésem lenne, hogy a BD249C és a BD242C tranyok helyet mit tudnátok ajálani ami ugyan ilyen tokozásu jobb minöséget akarok azért gondolkok cserén amugy az Urbán féle Quad ot csináltam meg és szándékosan csak 2x45 voltal hajtom mert nem akartam a BD ket csucsra járatni a meghalás elkerülése véget.Amugy nagyon szépen szol csak még többet akarok kihozni belöle ami a minöséget illeti meg ha ic cseréljek milyet rakjak bele most NE5534 van benne.
(#) Alkotó válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogyha drágább félvezetőket teszel bele, akkor jobban fog szólni. Sőt a régebben készült tranzisztorok általában jobbak mint a maiak.
(#) Ge Lee válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Valóban nem szól rosszul a BD-vel sem. A BD egy valamit nem szeret, a meleget.
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Akkor szerintetek hagyjam ugy ahogy van most?
(#) pz87 hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne egy Urbán féle 100W-os Quaddal, hogy nagy hangerőn erős mély kiemeléssel erős recsegő, pattogó hang jön ki a hangszóróból.
A hangszóró egy MNC 300/600W-os 40cm-es, ami biztos jó, nem súrlódik sehol és nem ez koppan, valami kijön az erősítőből.
Olvstam másnak is volt/van ilyen problémája, nemtudja valaki a megoldást?
(#) zoly15 válasza pz87 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia! Elkezdi határolni a teljesítményt. Ekkor hallod azt a hangot. Nekem is volt 100W-os de nekem a böszme méretű puffer miatt nem koppant. Neked mekkora a puffer kapacitásod?
(#) hangszoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 9, 2011 1 /
 
És a feszültséget.
Kis feszen megolvadt a műanyag ! és jó maradt. Az átötvöződéstől lejjebb ment a letörési fesze, és mocskos nagy bétája lett.
Következő: »»   123 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem