Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   339 / 842
(#) raiman válasza storm hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
szia
Ezt a tápot már többen is megépítették, köztük Alkotó fórumtársunk is!
Nekem is kész van , csak egy trafót kéne bele vennem...
Egyébként csak jó tapasztalatok vannak ezzel a táppal. Ha megnézed Alkotó képeit vagy az enyémeket akkor láthatod milyen megoldások születtek a kivitelezésre.
(#) Alkotó válasza storm hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Többen is, tudtommal hibátlan.
(#) blackdog hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Tervezgetem az igazi labortápom és az elején megakadtam.
Az elvárásom az lenne, hogy két szimmetrikus kimenet legyen 0-30V 0-5A. Alapvetően nem ezzel van a gondom hanem a transzformátor kiválasztásával.
Ilyen feltételek mellett ez megoldható egy transzformátorral vagy több kell vagy gondolkodjam kapcsolóüzemű tápforrásban?
Egyáltalán labortápoknál milyen fő feszültség forrás az elfogadott?
(#) Koree válasza storm hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Üdv.
Alkotó van ehhez a táphoz nyák terved?
Megnéztem a feltöltéseid,de nem találtam hozzá.
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Van, és Én egyből megtaláltam. itt van a rajz mellett
(#) Koree válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
:worship:

Köszönöm akkor én nem voltam alapos.Mert csak a fájlmellékletekre kerestem rá.
(#) storm válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hiába nézem a tervet nem jövök rá, hogy mire való a Vs- és a Vs+. Miért van külön kivezetve?
(#) Ghoost válasza storm hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Az +Us es -Us

Ha jol tudom, akkor az arra valo, hogy a szabalyzo kor a legkozelebb legyen a taplalt fogyasztohoz, e ket csatlakozon keresztul csatlakoztatva a nagyobbaramot igenylo fogyasztokhoz,
Kikuszobolhetjuk hogy ne a beallitott feszultseg jelentkezzen a vegpontokon.
(#) proli007 válasza Ghoost hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hello!
"Kikuszobolhetjuk hogy ne a beallitott feszultseg jelentkezzen a vegpontokon."
Nem kiküszöböljük, hanem éppenséggel pont azért alkalmazzuk, hogy a fogyasztón legyen meg a beállított feszültség, ne a táp kimenetén. Magyarul a bekötő vezetékek ellenállásán eső feszültség csökkenést küszöböljük ki..
(Gondolom így gondoltad..)
üdv! proli007
(#) Ghoost válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Igen, igy gondoltam! rosszul fogalmaztam meg.
elnezest.... koszonom a kiigazitast

"...ne a beallitott...." ezt ertelmezheto ugy is, hogy ha beallitok egy erteket, akkor azt igyekszik tartani es nem engedi, hogy az kevesebb / tobb legyen
(#) storm válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Értem. Mindenre gondoltam csak erre nem Köszönöm a válaszokat.
(#) Northleam hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Üdv!
A következő labortápot tervezem utánépíteni: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/stabilizalt_labortapegys...l?pg=1
A következők lennének a kérdéseim:
- Használhatok-e 220/24v 63va-es trafót bármelyik alkatrész módosítása nélkül?
-Az R7,R23 1,2 Ohm / 5w helyett mehet-e 1,5 Ohm /5w?
-Építte-e valaki, és mi a tapasztalat róla?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza Northleam hozzászólására (») Márc 26, 2011 / 1
 
Szia!
Ahhoz a kapcsoláshoz éppen olyan trafó kell.
(#) andrÁSZ válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szia!
A fogyasztóra akkor mind a kettő kivezetést csatolni kell???Vagy eleve össze van kötve a kivezetésnél ?Köszi.
(#) Alkotó válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Idézet:
„...mind a kettő kivezetést csatolni kell???”

Itt a KELL szó a dolog nyitja. Nem kell, csak lehet. Alapesetben már magán a nyákon összekötheted ezt a két-két kivezetést (a plusszokat egymáshoz, és a minuszokat egymáshoz). A kapcsoláson egyébként ez elég jól látható.
Viszont ha úgy akarod, akkor mind a négy vezetéket kihasználhatod, és az összekötést közvetlenül a fogyasztóhoz "kihejezheted". Ez sokkal macerásabb, viszont ha jól csinálod, akkor a vezetékeken eső feszültség hatását kiküszöbölheted.
Én úgy oldottam meg a saját tápegységemen, hogy kivezettem mind a négy csatlakozást, és a labortáp csatlakozóinál kötöttem össze őket. Így a "referenciapont" nálam a kimeneti csatlakozónál van.
(#) proli007 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 27, 2011 / 1
 
Hello!
Látom nem akar összeállni a kép. ezért lerajzoltam.
- Az "Rt" szimbolizálja a táp terhelését, amin a tényleges kimenő feszültséget kellene beállítani.
- A vastag vezetékeken folyik a terhelő áram, a vékonyak csak a visszamérésre szolgálnak, azon jelentős áram nem folyik. Így ezen a vezetéken nincs feszültség esés, mint a főáramköri vezetőn.
- Ha nincs szükség négy vezetékes mérésre, akkor a két pont a táp kimeneti csatlakozójánál közösíthető.
- Mint a linken is látható, a módszer pontos ellenállás mérésre is használható (használják). Az elv azonos.
üdv! proli007
(#) andrÁSZ válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Köszönet,végre tiszta,engem ez tartott vissza ettől a táptól! Tehát amatőrként bőven elég ha a nyákon közösítem a mérőpontokat,oszt van egy pontos,bika tápom...Köszönet
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Idő közben is alakult még egy kicsit az alapgondolat, melynek eredményeként részben logikusabb lett a nyákterv, illetve a kettős hőfigyelés is felkerült a panelre, méghozzá annyiban külön táppal, hogy az előszabályzó tápját ne terhelje, de mégis közös a tekercse azzal.
Proli007 labortápjának Alkotós kiviteli elképzelése most a v1.5 verziónál tart. Ebből fog a prototípus elkészülni. Jelenlegi állapota a mellékleteken látható.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Na, ma én is pont prototípust építettem!
(#) newman92 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Hy! Nagyon szép panelek! Vasalással készíted a beültetési pozíciórajzokat rá?
(#) Attila86 válasza newman92 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Laminálással. De ugyan az a panel van mindkét képen.
(#) newman92 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Tudom ugyanaz elírtam. Köszi az infót!
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Olyannyira így van, hogy én is megépítettem, és abszolute hibátlanul működött az első pillanattól kezdve, a bekapcsolás után élesztésre sem volt szükség. Mind a feszültség-szabályozás, mind azáramkorlát tökéletesen működött. Bár a precíz építést nem lehet elhanyagolni! A hűtésre oda kell figyelni, de ha a fő szabályokat az ember betartja, akkor kiválóan működik.
(#) storm válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Gondolom mindenki felületszerelt alkatrészeket használt, de én lehet megpróbálom SMD-vel Persze csak a nagy részét.
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szóval nem lovon, hanem paripán fogsz lovagolni? Persze csak részben..
(#) storm válasza proli007 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
[OFF]Így van
(#) qvasz2 válasza storm hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
[OFF]Ha már offolunk: a felület szerelt az az SMD. Te a furat szereltre gondoltál.
Idézet:
„Gondolom mindenki felületszerelt alkatrészeket használt”
(#) niedziela válasza storm hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Surface Mount Devices
Kapj elő egy szótárat
(#) ABU hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Tervezek építeni egy nagyobb labortápot, és a Pioneer féle Alkotós átrajzolatú 2.71-est néztem ki. Összeszedtem a hszeket, hogy ezekből kiindulva elkezdhetem-e, vagy van még módosítás valamiben. A 2.71-es kapcsolási rajz és a hozzá tartozó panelterv, amiben már 4db 2N3055 van.
(#) Alkotó válasza ABU hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Pontosítani kellene mit értesz "nagyobb labortáp" alatt. Pioneer tápja nagyon praktikus, és jól működik, az amatőr igények nagyon széles körét képes lefedni.
De ha már ekkora fába vágod a fejszédet, esetleg mérlegeld, nem nyernél-e akkor, ha pl. az RT-s tápot választanád, amiben szintén 4 áteresztőtranyó van. Ez utóbbinak kifinomultabban van megoldva a referenciafeszültség-forrása, ami a stabilitás egyik alappillére.
Következő: »»   339 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem