Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 148
(#) elektrorudi válasza petemazi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Ezek nyávogásra vonatkozó gyári adatok. Vadi új szíjakkal csapággyal, felfüggesztéssel, stb.
- Tesla NC440 0,15%
- Tesla (NAD) 5120 0,07% (DIN)
0,04% WRMS
- Hitachi HT324 0,06%
- Pioneer PL200 0,025% WRMS
A NAD kivételével a többi lemezjátszóval rendelkezem, és mondhatom, nagyon durván hallatszik a nyávogásbéli különbség (persze már a szíjak sem 0 kilométeresek...)
Ja... a Pioneer D.D.
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Felteszek egy MM RIAA korrektor leírást. A hangminőségéről annyit tudok nyilatkozni, hogy egyértelműen jobb, mint a HFM1 (hallhatóan sokkal tisztább élvezhetőbb hangja van) és a hang&technika RIAA-korrektora. A műszaki paraméterei is elég jók. HT és HFM stb félvezetős kapcsolásokat ezzel érdemes leváltani, szerintem megéri...
(#) scooby_ válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Ezt a suliban már nekem is ajánlották. A tápja megoldható LM317-337 feszültségstabilizátorral?
(#) ethosz2 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Miért ne lenne megoldható? Persze, hogy megoldható azzal is.
(#) scooby_ válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Oké. Ha lesz kedvem majd belevágok,a kis tranzisztor temetőbe...
(#) scooby_ hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok! Tegnap végre megérkezett az üzletbe a rendelt hangszedőm,ma elmentem és megvettem mindössze 4290Ft-ért. Márkája: MC Crypt KCL-01,ami az AudioTechnica AT3600-nak felel meg. 20Hz-20Khz frekvenciaátvitellel,5mV-os kimenő jelszinttel. Csak ajánlani tudom. Sokkal szebben szól mint a régi hangszedő,sokkal jobb térrel,sokkal "élesebb" hanggal,még KDmester IC-s passzív korrektorával is,még csak TDA2030 végfokkal. Ha valaki most szeretne hangszedőt venni,tudom neki ajánlani,tényleg jó!
(#) cruisher válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Igazi gyalu a maga 3,5g os ajánlott tűnyomásával.
Én inkább spóroltam volna egy OM5 re, ezt pedig meghagynám az amatőr lemezlovasoknak ;>
(#) Rudi007 hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Most írok először a fórumra.
Szeretnék építeni egy RIAA-t, de elektroncsöves verziót.
Az ötlet, hogy EL84-et hajtanék meg kisfeszültségről (kb. 20V), és abból csinálnék neki egy kimenő fokozatot, de külön kimenőtrafó nélkül.
Épített esetleg valaki hasonlót?
Működhet?
Köszönöm!
(#) cruisher válasza Rudi007 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Az EL84 nek nincs elegendő erősítése ehhez. ECC83-al próbálkozz inkább.
(#) Moszkvai válasza Rudi007 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia!
Elektroncsőhöz kicsit nagyobb feszültségek kellenek. Csőtől is függ, meg a kapcsolástól is. ECC88 ami elmegy kisebb feszről is, de az is legalább 90volt. Általában 250volt körüli feszkó kell a csöveknek és jól meg kell szűrni. Milyen csővel gondoltad megépíteni?
(#) scooby_ válasza cruisher hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Ááá! A jól megszokott 2Grammra lőttem be a súlyt. Az az optimális általában a hangszedőknél.
(#) scooby_ válasza Rudi007 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Én is ECC83-at javaslok,vagy vannak rajzok PCL/ECL/86-ra is.
(#) cruisher válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Ez nem így megy hogy "optimális a hangszedőknél" -minden hangszedőnek megvan hogy mennyi az ajánlott tűnyomás.
(#) scooby_ válasza cruisher hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Ezt a 3,5grammot te egyébként hol olvastad? Az én lemezjátszómon maximum 2,5grammig lehet elmenni,tehát ha akarnám sem tudnám nagyobbra nyomni a tárcsát. Egyébként olvass utána fórumokon,mindenhol 1,5-2gramm tűnyomást ajánlanak ezekhez a hangszedőkhöz. Én ehhez tartottam magam. :yes:
(#) highand válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Disco célra gyártott hangszedőknél a 6 gr is előfordul, mert ugye bent kell maradnia a tűnek a barázdában, amikor a főnök rángatja a lemezt.

A tű ideális súlya az a súly, amikor a mágnes és a tekercs egymáshoz viszonyított helyzete a legkedvezőbb. Ugye a tűn támaszkodó kar, ki nem egyensúlyozott maradék súlya elmozdítja a tűt. Tehát a felemelt kar esetén a tűt befogó rugalmas szerkezet a tűt meredekebb szögben tartja, mint amit az indukciós kör ideális esetben megkíván.

Mi tehát a legelső lépés?

A kar talppontjának emelésével, vagy süllyesztésével be kell állítani a hangszedő felfogási síkját a tányér síkjával párhuzamosra, hiszen a hangszedők mérete eltér.

Csak ezután lesz lehetőség az ajánlott tűerő beállítására. Emlékeim szerint a Shure vágótű tengelyszöge 14 fok, a lejátszásnál is ezt kellene közelíteni.
(#) scooby_ válasza highand hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Úgy látom,van aki megakarja építeni a TL074-es passzív riaa korrektort. Ma volt időm egy kicsit digitalizálgatni. Nem volt könnyű menet,de megszületett. Az egyik felvétel az említett TL074-es műveleti erősítőre épülő passzív riaa korrektorral,míg a másik a HFM-1 korrektorral készült,annak is a módosított Emitterkövetős verziójával.

HFM1 TL074 passzív
(#) (Felhasználó 1947) hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Nemrég épitettem ezt az egyszerű kis RIAA-t.
A primitiv felépités ellenére elég kellemes hangja van.
A tápra érzékeny, ezért egy gyári 2x15V-os lineár táppal hajtom.
OPA 2132 a "lelke".

riaa psu.JPG
    
(#) ethosz2 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Azt ugye tudjátok, hogy a TL074 korrektor lelke a TL074! Mindenképpen ST gyártmányú kell bele! Texas gyártmányú TL074-el csapnivaló hangja lesz, még a HFM1-et is alulmúlja.

Tehát ST gyártmányút tegyen bele, aki ilyet épít!
(#) ethosz2 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
A hangja alapján szerintem ST van a tiédben. A HFM1 mosottsága, tompasága faszán átjön, pedig csak valami műanyag PC hangfalon hallgatom a csatolt felvételeidet.

Elég nagy a különbség, mondjuk, hangerőben is van különbség. Winamp "szkópon" olyan majdnem 6dB-vel nagyobb a jelszint a TL074 esetében. Viszont a hangja is jobb szerintem. A különbség kb tényleg olyan a két felvételen, mint a két korrektor között a valóságban is.

Akit érdekel, az halgassa meg, nagyon tanulságos. (Előző oldal) scooby hozzászólásában van a két RIAA-n átengedett digitalizált felvétel.
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Nem is rossz ötlet ez a bedigitalizált felvételen történő összehasonlítás. Egy jó hangkártyával meg egy jó fülessel bárki meg tudja hallgatni és el tudja dönteni, hogy melyik készüléket (pl: RIAA korrektort) építse meg. Kéne még több ilyen!
(#) scooby_ válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Igen,olvastam amit írtál róla. ST gyártmányú műveleti erősítő van benne,és valóban,lenyomja a HFM1-et. Ma meghallgattam egy normálisnak mondható (Gainclone? LM3875) erősítőn,igen szép teret produkált. Próbáltam minél jobb felvételt készíteni,és törekedtem a minél nagyobb Bitrátára. Valamikor nekikezdek a tranzisztorosodnak is,és azt is felteszem. Gondolom az meg még jobb hanggal bír,és mind 2 alulmarad.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Összegezve a TL074-es passzív korrektor: Szebb a hangja,jobb a tere,nagyobb az erősítése,olcsóbb,kisebb,könnyebben megépíthető mint a HFM1. Én akár kezdőknek is ajánlanám figyelmébe!
(#) ethosz2 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Hát az az IC-s korrektornak a nagy testvére. Szerintem az a TL074-nél is sokkal jobb hangú. A HFM1-nél főleg.
(#) ethosz2 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Azzal a nagy dög paneles RIAA korrektorral (MK-IV) mi van, amit az előző oldalakon preferáltál? Az milyen hangra?
(#) scooby_ válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Áhh,azt még nem építettem meg. Ahhoz IC is kell!
Esetleg a kistesóját,az MK II-t majd valamikor a tiéd után.
(#) ethosz2 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Van ilyen fényképalbumom már nekem is. Van pár fénykép a RIAA korrektorokról. CHZ által építetteket is betettem.
(#) scooby_ válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Most nézem. Nagyon tetszenek a kész paneljeid,szépen egyenesen le vannak vágva,gyönyörűen beültetve...
(#) scooby_ válasza ethosz2 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Alkatrészírogatás közben belebotlottam egy olyan alkatrészbe,hogy C2,C7 0,56pF. Olyat Te honnan bányásztál? Ezek már nagyon horrorisztikus értékek Mester!
Két darab 1pF sorba megoldja ezt a problémát?
(#) ethosz2 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Lomexban vettem, de 2db 1pF sorba kötve is jó.
(#) highand válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Nagyon érdekes a különbség a két hang között. Tipikus WOW és True Bass effectre hasonlít. 15 évvel ezelőtt a HFM1 mintát választottam volna. Most már nem.
Következő: »»   62 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem