Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   470 / 1273
(#) djgombi hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Samsung tv képe villog ha antennáról megy. Olyan mintha ki-be kapcsolgatná a képernyőt. Volt hogy leesett az állványról. Elsőnek be se jön a kép utána meg az említett hibát produkálja.
Mi lehet baja?
Üdv!

Tip.: CZ20H12T
(#) Csekker hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Üdv. Nem tudja valaki,hogy a BU 808 DFI sorvég-darlington tranzisztor mivel helyttesíthető,ill egyáltalán lehet-e helyettesíteni? Én csak rendelni tudom és az ára is eléggé húzós.. (2500 Ft-ért láttam) Több helyen azt írják,hogy nincs helyettesítője.. Most ideiglenesen beletettem a tv-be ehelyett egy "sima" BU 508 D-t,ezzel is elindul és van kép is,csak induláskor kicsit ciripel és nagyon melegszik az 508 D,ezért véglegesen nem akarom benne hagyni. Ha valaki tudja,hogy van-e helyettesítő,az légyszi írja meg. Köszönöm. üdv.
(#) kadarist válasza Csekker hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köss a BU508 B-E közé egy 1N4148-as diódát úgy, hogy a dióda katódja a bázis felé nézzen. Ezzel a megoldással kiváltható a 808-as, de persze egészségesebb lenne eredeti típussal pótolni.
Itt olcsóbb az eredeti: Bővebben: Link
(#) pitro válasza Csekker hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szia!

Ha jól tudom 2SC5388 jó helyette. Én azt nemrég a kerekes utcában a hq-nál olyan 800ft környékén vettem.
(#) Csekker hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Köszönöm a segítségeteket! üdv.
(#) falrajz hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Van egy Philips lcd tv-m, ami egyszer csak elkezdett füstölni és sercegő hangot ad. Kép van meg minden, de nem merem bekapcsolni, nehogy leégjen vagy hasonló. Már máskor is csinálta ezt , viszont nem ennyire durván és akkor mindig "magától" megjavult, két-három hónapra, aztán megint elromlott. Viszont most elég drasztikus az állapota szegénynek.Nem tudja valaki esetleg, hogy mi lehet a baja? Ez tipikus hiba lehet az lcd tv-k nél és javítható ,vagy már keresztet vethetek szegényre? Ha pedig javítható ,akkor nagyon költséges lenne? Inkább vegyek egy másikat?A tévének balközép részéről jön a füst. Előre is köszi
(#) kadarist válasza falrajz hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szia!
Minden javítható, ez is, csak kérdéses a javítási díj. Szakembernek kellene megmutatni.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
SZia ,na nem tudtam sehogy sem be menni a menűjébe ugy nézzűk ahogy van,nem tudok belemenni,csak idegesitem magamat,már a tűrelmem elfogyott a képcsö az jo a többi ugy marad nincs mit csináljak vele.
(#) gojo hozzászólása Márc 31, 2011 1 /
 
Üdv!
TUD NEKEM VALAKI SEGÍTENI? VAN EGY TÉVÉM TECHWOOD T2008 SORVÉG TRANZISZTOR KELL BELE MILYEN TÍPUS KELL.
(#) moele válasza gojo hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szia !
A sorvégfok tranzisztor BU808DFX. Ez egy darlington tranzisztor diódás védelemmel gyors kapcsolással 0.8m/sec.
Üdv.. moele
(#) gojo hozzászólása Márc 31, 2011 / 1
 
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET ÜDV.
(#) zolika60 válasza gojo hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
A Capslock-ot kapcsold le. :yes:
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Kedves forumtársak egy kis segitségre szorulok, vettünk egy ALCOR HD-500 settopbox-ot , és nem talál müsort a keresö , az eddig használatos bolti négyzetrács háttérrel rendelkezö erösitös antenne jó-e neki , amivel eddig is néztük a magyar müsorokat, vagy legalább rossz képnek kellene-e jönni . teljes a sötétség nálam , elakadtunk , Bpest-töl délre 80 km -re vagyunk , jó-e az eddigi iránybeállitás , stb , varok minden jotanácsot és segitséget , Köszönettel Feri
(#) moele válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szia !
Hozzátok melyik adó van a legközelebb ? Eddig mit néztél ?
A digitális vételnél nincs rossz kép ! Vagy van kép, vagy nincs. Pontos beállítás szükséges és UHF sávon. Nekem is ez a típus van és tökéletesen működik. Az adó táblázatot meg lehet nézni, hogy milyen frekin adnak, de ehhez az kell, hogy lefedettségben vagy-e ?
Üdv.: moele
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza moele hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsokat , ma elkezdjük forgatni az antennát , van itt nekem egy lefedettségi térkép , a Duna partján vagyunk , Dunavecse , ez a teljes lefedettségben van ,és tőlünk északi irányba , budapesti műsórszórokat néztünk eddig, remélem találunk valamit , majd referálok , hogy mire jutottunk , Köszönettel Feri
(#) moele válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia !
Budapesti adó az 55-ös és 62-es csatornán üzemel. 746 - és 802 MHz . Először az egyiket, majd a másikat keresd meg. Írd be a csatornaszámot, úgy a biztos ! Jó munkát !
Üdv.: moele
(#) sancy0814 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy kis gondom, van egy Philiphs televízióm és csak zöld képet ad fehér vízszintes csíkokkal levettem a bundáját és láttam hogy a sorkimenőre tekertek drótot és azt a képcsőre forrasztották egy ellenállással,de közben elkapartak kettő vezetősávot.
Akkor gondolom sorkimenő baja lesz ha veszek ujjat akkor menni fog szerintetek,és miket nézegessek még megybenne gondolom a nagyfesz tranzisztort méregetni kellene.
Válaszotokat előre is köszönöm további szép napot
(#) mex válasza sancy0814 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Új sorkimenőtől sem fog megjavulni. A trafóra tekert pár menet a képcső fűtőfeszültségét állítja elő, öreg képcsöveknél bevált módszer, a kismértékű túlfűtés.
Inkább az RGB panelt kellene átmérni, biztosra veszem, hogy ott lesz a baj.
De komolyabb összeget nem érdemes rákölteni, márcsak a képcső miatt sem.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza moele hozzászólására (») Ápr 1, 2011 / 1
 
Köszi mindent , úgy csináltuk ahogy mondod , de még az antennát kell finomítani , vagy Kiskőrös felé fordítani , mert most onnan veheti a műsort , hátulról,a 45. csatin majd próbálgatjuk a hétvégén , meg van egy hosszabb UHF yagi antenna is avval is megpróbáljuk , hálás köszönet
Feri
(#) moele válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Kiskőrös-ről is a MUX A 45. csat - 666MHz, majdnem 50KW, a MUX C 68.csat - 850MHz, majdnem 45KW -al adnak. Próbáljátok meg.
(#) dragon0 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
helló mindenki ! kis segítséget szeretnék kérni az lenne a kérdésem ,hogy bu 808dfi tranyot lehet-e md1803dfx el ki váltani előre is köszönöm?
(#) kadarist válasza dragon0 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia!
Csak ha nagyon muszáj. A diódás kiegészítésről: Bővebben: Link
(#) dragon0 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
ok ! :yes:
(#) moele válasza dragon0 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia !
Ez a tranzisztor eleve diódás, sajnos nem a sorvégfokba való. Nagyon fog melegedni és tönkremegy.Bővebben: Link
Üdv.: moele
(#) lapose válasza moele hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Ez a tranzisztor eleve diódás, sajnos nem a sorvégfokba való.”

Miért nem?
"Applications
Ś Horizontal deflection output for TV"
(#) moele válasza lapose hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia !
A BU 808DFX darlington tranzisztor 0.8mikro/sec.
az MD 1803DFX pedig nem. Én már próbáltam és ebben az áramkör felépítésnél nem üzemel tökéletesen. Dupla hűtőlappal is forró !!! Nem vitaképpen írom , csak megjegyeztem.
(#) lapose válasza moele hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Persze, igazad van, én nem ezzel, hanem az idézett mondatoddal nem értek egyet. Ezt a tranzisztort sorvégfokba gyártották, és pont emiatt van benne dióda is. Ez nem jelenti azt, hogy mindenhova jó lenne, különösen nem a BU808 helyére, mert mint írtad az darlington, és ez a lényegi különbség, teljesen más meghajtást kíván. A MD1803DFX pedig induktív terhelés esetén is gyorsabb.
(#) Watson hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
(#) Watson válasza Watson hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nyilván a DU az BU akarhatott lenni.
(#) kadarist válasza Watson hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Van egy ilyen alternatíva is. A linkelt megoldást nem próbáltam.
Következő: »»   470 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem