Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   4 / 34
(#) sirály12 hozzászólása Jún 16, 2007 /
 
A VCCCI lábra akkor csak 3.6V kell, mi lenne, ha egy sima 3.3V-os stabot raknék oda, a GND lábára meg egy dióda menne, így ha jól tudom 0.3V-al megemelkedik a kimeneten a fesz, ami így pontosan 3.6V lenne.

Vélemény?
(#) Norberto válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Még akár jó is lehet :yes:

Csak nehogy egyszerű Si-diódát rakj a GND-hez, mert az már 0,6V körül emelné meg a 3,3V-os feszt.
(#) andris0523 hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Sziasztok! Nagyon megtetszett nekem is ez a hangkártya dolog, de sajnos nem sikerült rendelnem IC-t. Valakinek nincs egy felesleges véletlenül ?
Előre is köszi!!!
(#) sirály12 hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Sziasztok.

Megépítettem a cuccot, de valami nem jó.
A gép azt írja ki, hogy ismeretlen eszköz, miért?
A topikban olvastam, hogy c3 ha nagyobb, az megoldhatja, de nem segített.

Nincs valakinek valami ötlete?
(#) Gory válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Jól kötötted be az USB csatlakozót tuti?
(#) sirály12 válasza Gory hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
zöld-22-1es láb
fehér-22-2es láb
a piros az 5 V
a fekete a test

(#) Sergei hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Sziasztok

valaki lenne olyan kedves és tudna nekem adni egy kész nyák rajzot erröl az usb-s hangkártyárol? az se baj ha rajta vannak az alkatrészek nemigazán boldogulok a megrajzolásával
elöre is köszönöm.
(#) Ragathol válasza Sergei hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Szia!

Kész nyákrajzok már lettek korábban mellékelve a forumba. pl: több fajta egy zip-ben, nornál + smd lásd a (#82410) számu hozzá szolást. Ezen a linken találod meg az Eagle 4.16 os verzióját amivel megtudod nyitni: Eagle 4.16
Sok sikert a megépitéséhez.
(#) Sergei válasza Ragathol hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
szia igazad van.figyelmetlen voltam és átsiklottam felette köszi hogy szoltál.meg is van a rajz
(#) sirály12 hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Lenne egy gyors kérdésem.

A c3,c4,c7,c8 -as kondik nekem tantál kondik, ez jó ide, mert már csak erre tudok gyanakodni. Ezek helyett lehet elektrolit kondit használni?
(#) kyrk hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
Nehanyan kerdeztek, hogy van-e meg ilyen IC-m. Sajnos nincs.

Illetve tobben atalakito(k) utan is erdeklodtek. Nos mivel nalam is marekszamra allnak az SM alaktreszek amiket ki szeretnek probalni ezert ugy dontottem, hogy csinalok majd kis atalakito paneleket. Aztan majd meghirdetem itt es meglatjuk befut-e vagy sem.

Akinek igenye van ilyenre celszeru lenne ha jelezne, hogy milyen kellene. Nem garantalom, hogy mindenbol lesz, de ha valami sok embernek kell az felkerul majd a listamra. Illetve azt is celszeru lenne jelezni, hogy ki milyen kivitelre gondolt.

Figyelembe veszem majd, hogy ez a hely nem a forumozok lehuzasarol szol, hanem inkabb egymas segiteserol igy nem kivanok a dolognak komoly uzleti jelleget adni. Inkabb amolyan nekem is megerje csinalni magamnak es masoknak is megerje venni.

Hosszaszolasokat es velemenyeket szivesen fogadom!
(#) lgyk válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
Lusta vagyok letölteni a kapcsrajzot (meg a süsülinux lassan nyit pdf-et), de a tantál és az elko kb. egyenértékű. A tantál nem szivárog annyira (időzítőnél fontos, pl.), de szerintem jó lesz oda.

Arra viszont figyelj, hogy az elkot és a tantált csak egyirányú feszültségre lehet kötni; a váltót (és a fordított polaritást) nagyon nem csípik.

Na, megnyitotta. Nincs jelölve polaritás, oda bizony nem jó az elko/tantál, kerámia kondit kell odarakni.
(#) Ragathol hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
Üdv Mindenki!

Végeztem egy kis kutatást a neten és ezt as oldalt találtam: -= =-
ezen belül is ajánlom figyelmetekbe a "USB DAC project" részt.
Jó olvasást.

By all.
(#) Ragathol válasza Ragathol hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
megint én
Az előző hszben írt oldalal kapcsolatban ami kimaradt, hogy csak az alkatrész listát szemrevételezzétek, kerámia + tantál kondik mindenhol /mostmár tudom mit kell rendelni a következöhöz/. a nyákrajz jó sztem, de azt az átalakitott nem értem, kicsit félbevan hagyva, nem?
(#) lgyk válasza Ragathol hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
A leírásban szerepel, hogy minden második lábat fel kell hajtani és vezetékkel a megfelelő helyre kötni.

Csúnya dolog mások üzletét elrontani! :yes:

Amúgy köszi a linket!
(#) Árpy hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
Helló!
Megtetszett nekem is ez az IC, így gondoltam készítek egyet én is az erősítőmbe.
A fesz stabilizátorral akarnám elkészíteni, de a reg103-A csak fizetősön van. Korábban ezt az IC-t lehetett ingyen rendelni?
Vagy érdemes inkább a 3.3-as stab +dióda párosítását?
Vagy inkább hagyjam ki ezt a stabilizátort? Valakinek sikerült már megoldania?


Én nem szeretném használni a PCM mute és hangerő állító funkcióit. Ilyenkor a funkcióhoz tartozó 3 lábbal mit kell tenni? nem kell bekötni? Ilyenkort mekkora lesz a kimeneti hangerősség? (közép állás, max állás)

Kössz a segítségeteket, bocs a sok kérdés egyszeri rátok zúdításért.
Arpy
(#) lgyk válasza Árpy hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
Kösd egy ellenálláson (10k) keresztül olyan feszültségre (tápfesz vagy föld), ami az adatlapja szerint nem befolyásolja a működést (pl. ha földre kötve némít, akkor tápfeszre kell kapcsolni, ha tápfeszre kötve némít, földre kell kötni.)
(#) sirály12 válasza lgyk hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Kösz a választ/segítséget.

Közben beindult, de sajnos a panelével annyit szórakoztam, hogy kell csinálni másikat, mert ez már nagyon csúnya/használhatatlan.

(#) marty9228 hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Sziasztok. Szerettem volna én is rendelni ilyen ic-t, de valamit elronthattam, mert nem érkezik. Vagy az értesítő mélben található "status:cancelled" azt jelenti, hogy törölték a megrendelést.
Kérdésem, tudna-e valaki nekem pcm2902-est küldeni?
Előre is köszi.
(#) Novak válasza marty9228 hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
Helló,

ha gondolod én tudok belőle küldeni. Hétfőn rendeltem, ma hozták ki. Majd írj privátba egy e-mailt, és postán elküldöm, vagy személyesen (Veszprém).
Üdv
(#) wins hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Hi!
Engem is érdekelne ilyen IC. Hol lehet még beszerezni a gyártón kívűl?
(#) ifx hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Sziasztok !

Lehetne még ilyen IC-t valakitől vásárolni?
Köszi!
(#) Novak hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Nekem még van egy feleslegben... Veszprémi vagyok, aki jön, viheti.
Üdv
(#) wins válasza Novak hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Hi!
Postán nem tudnál küldeni valahogy csak meglehet oldani.
(#) Novak hozzászólása Júl 7, 2007 /
 
Sziasztok,

közben én is elkészültem a hangkártyával. Kedvcsinálónak felteszek róla 2 képet. A PCM2902 után egy TA2145AF fejhallgató-erősítőt kötöttem be, nagyon szép nahgja van.
A mikrofonnak pedig csináltam egy egy tranzisztoros előerősítőt (BC817-25), és 1 µF-al megy a PCM bemenetére. Az is egész jó lett, tiszta hangja van.
Üdv...
(#) AM2k hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Sziasztok

Felmerült bennem egy kérdés, mivel szeretném én is megépíteni ezt a hangkártyát. Mégpedig hogy a Digitális kimeneteken is csak stereo stream-et tud? 5.1-et nem?
(#) arnd hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Hi ALL!

Nincs valakinek egy elfekvő IC?
Szeretném megoldani az USB-s TV vevőm audio csatlakoztatását és ehez kellene egy kicsi USB/line in megoldás. Sajna készen nem találtam most, ezért kellene ez az IC. Ja a rendelésemnél nem fogadja el a nevemet meg a cég nevet... azt írja, hogy angolul kéri... de ékezet nélkül sem megy...
(#) WD40 hozzászólása Szept 8, 2007 /
 
Heló! Nem tudja valaki, hogy vannak számozva az USB B aljzat lábai? Beültetés érdekelne.... kössz.
(#) dpeti válasza WD40 hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
(#) WD40 válasza dpeti hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Kössz, a gugli nekem is ment :worship: de az alábbi képen (melléklet) szereplő nyákba forrasztható aljzat alján található 4 kis láb melyik melyik? Melyik az 1,2,3,4? Még nincs ilyen aljzatom ezért kérdem.

usb_b.jpg
    
Következő: »»   4 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem