Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   737 / 1681
(#) yagi válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Igazad van, valóban kellene egy "Ki mit épít?" topic, de ha én esetleg egy haveromnak készítek egy erősítőt aki megkér rá hogy csak a végfokpaneleket készítsem el neki, attól azt is én építettem és miért ne mutahatnám meg itt hogy mit építettem, egyébként sehol nem olvastam hogy csak bedobozolt cuccokat lehet itt bemutatni.
(#) blackdog válasza yagi hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Ne haragudj én nem téged szeretnélek támadni. Nem áll szándékomban.
Viszont mintha azt írtad volna, hogy még nincs élesztve.
Tehát jogos, hogy néha csak a panel készül el, de akkor az legyen működő képes és legyen leírás róla.
(#) zolika60 válasza yagi hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szép lett. Bár két tranzisztor mintha átesett volna egy másik dimenzióba. De ez csak kötözködés.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szerintem az csak valami hő együtt futás lehet
(#) yagi válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Igen az első kettő tranyó egy aluminiumból esztergált korongba lesznek ültetve és így lesznek a hűtőbordához rögzítve, így remélem stabilabb lesz, és hőmegfutás ellen is véd.
(#) yagi válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Ok, rendben van. Ha élesztve lesz és be lesz dobozolva, akkor beszámolok róla hogy milyen lett.
(#) David.zsombor válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Jó csak legyen meg előbb a vezérlés.
(#) vicsys válasza blackdog hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szerintem meg a részek, néha többet mutatnak (és adnak inspirációt) mint egy kész, bedobozolt termék. No meg ettől színes ez a topic. Hidd el, egy kezdőnek, egy szép nyák elkészítése is kihívás. Emlékezz csak...!
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Hát igen a fekete a legjobb mert az vezeti el legjobban a hőt!
(#) Medve hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Üdv! Készült egy varicap dióda-mérő előtét digitális kapacitásmérőre.
(#) Dempsey hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem Martinov cikkje alapján a PIC-es órát. Egyszerű megépíteni és hasznos és nem utolsó sorban szép.
Üdv: Dempsey.

óra.jpg
    
(#) David.zsombor válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Jó lett. Tegyél elé valami sötét plexit.
(#) Dempsey válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Köszi. Az kellene és akkor este se lenne zavaró. Ha tudok szerezni meg is csinálom.
(#) vicsys válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Klassz lett, gratula!
Én is befejeztem a műszeremet. Jól mér, hál' Istennek. (Csak azért, hogy készre szerelt berendezésről is tegyek fel képet...)
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Gratula !
Jó neked, nekem a cucc még nem jó.
(#) Dempsey válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Nagyon szép lett ez a kis hasznos műszer.
(#) erdgab válasza janikukac hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Idézet:
„Jó neked, nekem a cucc még nem jó”

Mivel köbzoli-nak válaszoltás,ezt most hogyan értsem!? :hide: Még tanulod,vagy már csak tanítod?
(#) janikukac válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Az, hogy Vic-nek sokat köszönhetek , de még nem működik a V és A méter pontosan, de majd holnap..
(#) erdgab válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szép a műszered,de inkább hasznos,az enyém már régóta hibátlanul működik,hála a tervezőjének.
(#) David.zsombor válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Idézet:
„Hála a tervezőnek

Kicsit star warsos lett
(#) vicsys válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
[OFF]Én vagyok az apád, Luke!Kép: Hivatkozás
Bizony! Nagy köszönet Degussnak és Pudics Istvánnak! [/OFF]
(#) janikukac hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Fullos lett a V méterem. Köszönöm Viktornak azt a sok segítséget amit adott, és Alkotó Úrnak a javítási tippekért ! Bővebben: Link
(#) emersys hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem nagyon szoktam ebbe a topikba írni, inkább az erősítősbe lehet talán ismerősebb a nevem.
Gondoltam hát bemutatok egy 500as bordára szerelt végfok "egységet".
Ezen megtalálható a 2 végmodul, az előfok, és egy hőfok szabályozó kis áramkör, ami a ventit szabályozza. (24v)
A végmodulról pár adat: 536-540W +-78V -on ,és valamivel 8ohm feletti műterhelésen kivett sinus-os teljesítménye torzítatlanul.
A hangja elég jó azt kell mondjam , pláne , hogy a meghajtó fokozat valamivel magasabb táp feszről üzemel.
A nyákot 2oldalasra csináltam, A nagy áramú föld és pár vezető sáv kapott helyett a második rétegen, így a gerjedése szinte 0.
Mellékeltem pár képet róla.
Nekem tetszetős lett, remélem tetszik nektek is, észrevételeket és tippeket mindig szívesen fogadok.
(#) zenetom válasza emersys hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Atyagatya!
Mekkora nagy brutál VF ez.
Gratula!
(#) guliver83 válasza emersys hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ez nagyon szép kivitelezés!
Gratula!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Hihihi, okés ! Remélem majd ledolgozom a köröket...
Tegnap kaptam egy 5-öst fizikából, mert szorgosan két pillanat alatt számoltam a feladatokat, mondjuk olyat, hogy szabad -e a Imax 9,2 A terheltségű hálózatra nemtom` milyen motort rakni, meg villanyóra számolás egy 100w-os égőből ha 5 órát ég naponta, stb.
(#) emersys válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Köszi a kommenteteket, örülök h nektek is bejön :yes:
(#) skero válasza emersys hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ez nem semmi! Nagyon jól néz ki. Ügyes munka ,gratulálok. Majd egyszer én is szeretnék valami hasonlót.
(#) emersys hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Estére beteszem a modult a helyére, és megmutatom komplettan majd a végfokomat
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Gratula!
(Neked is szól a Galaxis, útikalauz stopposoknak c. könyv híres mondata:"Ne ess pánikba!")
Következő: »»   737 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem