Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   317 / 1160
(#) nedudgi válasza DaviS hozzászólására (») Máj 10, 2011 / 1
 
Valószínűleg magasabb hőmérsékleten stabilizált kvarc, 2000 kHz.
(#) DaviS válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Köszönöm, valószínűleg ez lesz a megoldás.
(#) granpa hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Szervusztok!
Kérdésem; a HA11494=egyéb494 ? Semilyen szögből nem találtam róla adatot. Rosszul kerestem?
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!
Ha ez egy jó sok lábú IC, akkor ez egy TV-vezérlő IC, amit semmire nem tudsz használni.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szia! Most nincs kéznél (Pesten vagyok), de 14 v. 16 lábú. Van egy másik 8lábú: ST 9(7860)CB1, alatta92A444 (ezeket nem tudtam jól leolvasni), és még egy:UL224D30. Nem találtam sehol adatokat róluk. Köszi, ha tudsz valamit.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Az UL... egy statikus RAM. Ezt az ST-s típust nem tudom értelmezni a zárójelek miatt.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szia! A zárójelben lévő számokat nem tudtam jól leolvasni, elmosódottak, főleg az első kettő. A 9-es után lehet, hogy pont van. Valami festék szerűség volt rajt, letöröltem, de csak rosszabb lett a láthatóság. Az ST logo van felül, alatta a 9....CB1 sor, alatta a 444 végű sor.
(#) granpa hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
A két, vagy három lábú PTC(?)-k értékeit honnan lehet megtudni? Pl: 96211PH95511/fehér tokban/, vagy: 180M 290 /81 PTH BG feliratú (fekete tok). TV-kben, monitorokban lelek ilyeneket, ez valami védelem? Esetleg használhatnám saját eszközeimben.(?)
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Ezek a képcsőlemágnesezés PTC ellenállásai. Védelemre vagy hasonló funkcióra nem jók. A konkrét értékek ismerete sem nyújt plusz információt a felhasználásukat illetően.
(#) tomi134 hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Segitségre lenne szükségem, a mosogépem elromlot. Belenéztem találtam is egy hibát, tranzisztora hasonlit de sajnos csak részlegesen latszik a felirat rajta mert a többi része hiányzik. Sajnos a neten nem találtam semit. Amit le tudtam olvasni rola az az hogy ZD107.

Elöre is köszönöm!!!
Üdv Thomas
(#) zolika60 válasza tomi134 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Milyen tokozású? Esetleg egy fénykép?
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Köszönöm! Az előző hsz-re semmi?(a 8 lábúra) Van egy olyanom is:8538 (Sienens-Halske logoval), Ez mi lehet?
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Melyik előző hsz? A 8538-ról van fényképed?
(#) szepi003 válasza tomi134 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia. Az a tranzisztor egy triak ZO107,így keresd üdv szepi003
(#) otto54 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!
A csatolt képen látható sorkapcsot keresek. Néztem néhány kereskedő kínálatában,de nem sikerült felfedeznem ilyet.

Előre is köszönöm az információkat! Üdv. Ottó
(#) mraulajos válasza otto54 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hali!
Neked ez kellene! Két féle képpen is rá lehet helyezni Nem adtak hozzá? Nem valószínű, hogy kereskedésben fogsz kapni.
(#) otto54 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Helló!
Hozzám csak a panel került javításra és a teszteléshez jól jönne,ha nem forrasztgatni kellene a vezetékeket a panelre,hanem elegánsan a sorkapcsot ráhúzni és bekötni a perifériák szimulációját.
Ottó
(#) mraulajos válasza otto54 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hát,- igen, kiszerelni így a leg egyszerűbb.
El kell kérni a sorkapcsot is. Ez nem egy bonyolúlt kapuelektronika, egyszerűen vissza lehet kötni, mert aztán meg nem tudja a sorkapcsot rátolni, ha forrasztgatod.
(#) otto54 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
A panel fóliás oldalára az alkatrészek lábaira szoktam forrasztani,ha nincs olyan csatlakozóm,mint kellene.
Egyébként aki visszaszereli felrobbanna a méregtől.
Azt hiszem nem lesz egyszerű ilyen sorkapocs nyomára bukkanni.
Ottó
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
A #987166, (a #986973-hoz kapcsolódik). A 8538-as 14 lábú, most nem tudom lefotózni(200km-re van), de semmi más nincs rajt.
(#) qvasz2 hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Hello !
Egy SMD műtyűrt keresek, a felirat rajta szerintem: SS G
De nagyon rosszul olvasható, és még nehezebb volt lefényképezni. Ilyen névvel semmit sem találtam, bár lehet nem jól kerestem. Ha valaki tudja mi ez, segítsen!

ssg_66.jpg
    
(#) saraha válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szia,smd kódokkal fogadjunk nem próbáltad?Például ez? SN7002
(#) qvasz2 válasza saraha hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Köszi, ezt még nem láttam a bss-en.
Nem tudom mire gondolsz, smd kódokat kerestem a "barátommal" (google), meg van egy 1800 oldalas smd kódkönyv pdf-ben, de abban semmi.
(#) saraha válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Akkor nem ártana frissítened a böngésződet vagy a keresőmotorját lecserélni ,mert eddig akárhány találatot megnéztem nekem mindegyikben benne volt.
(#) qvasz2 válasza saraha hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Én angolul kerestem, nem gondoltam, hogy magyarul is találhatok :hide:
(#) dravecz hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Keresek nagylemezmeghatóban lévő kerek mágnest.
Volt de eltört.
A munkában szükség lenne rá.
A képen látható típust keresek.
Köszi
(#) qvasz2 válasza dravecz hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Irány a bontó.
(#) dravecz válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
"Irány a bontó" ? De hova és hol van???
(#) qvasz2 válasza dravecz hozzászólására (») Máj 15, 2011 / 1
 
Nem vagyok ismerős felétek. Itt pesten van egy tucat PC bontó. Beírod a googléba és mellé a lakhelyedet.
(#) hinar83 hozzászólása Máj 15, 2011 1 /
 
Sziasztok.
Mivel nem találtam nekem megfelelő topicot ezért gondoltam hogy ide írok.
Egy bálázó gép monitorjárol volna szó, amiben egy ic meghibásodott mert valószinüleg fordított tápot kapott, bár a nyákon volt védődióda a táppal párhuzamosan, de a 25amperes biztit nem tudta kiolvasztani, ígyhát az áramköri fólia égett fel.
Az ic-t úgytűnik már nem forgalmazzák, igy hát valami alternatív megoldással kéne helyettesíteni.
Működését tekintve úgy működik mint egy relé csak itt egy n-csatornás fet kapcsolgatja a tápot.
Vajon miben található ilyen ic, vagy lehet-e egyeltalán helyetesíteni valamivel?
Következő: »»   317 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem