Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   77 / 136
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Aha, elhiszem!

Köszi, de nagyon eltávolodtam, sokallom... :yes:
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Bár nem led... Ehhez meg fojtó kell: Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Okkés, köszike, meglátom mi lesz !
(#) alex0 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
A ChipCAD már nem forgalmazhatja a CREE ledet, mert valaki másnak adták a forgalmazás jogát.
(#) eSDi válasza alex0 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Hát ez sajnos igaz... De majd csak lesz valami forrás, ahonnan lehet majd vásárolni. Talán a HEStore megoldja nekünk.
(#) viktorka0011 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok
Van egy 24 w-os compact UV csövem tanácsot szeretnék kérni hogy milyen távolság és időtartományba kezdjek el próbálkozni a lévilágítással?
(#) vicsys válasza viktorka0011 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Indulj 25-30cm-ről és a próba nyákot takard le egy karton lappal melyet 30mp-ként odébb húzol 1cm-rel. Az előhívás és maratás után már látod, hogy kb. melyik időpont a jó.
(#) viktorka0011 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Köszönő megpróbálom!!
(#) viktorka0011 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Nagyon jó, igaz nem sikerült elhelyeznem a lámpát 25-30 cm-re csak 15cm-re de az eredmény egész jó lett.(1 és 1.5 perc között lesz a jó.) Köszönöm a Segítséget!
(#) hotib válasza guga hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Én is készülök levilágítót építeni, nézegetem az említett linket és tegnap esett le, hogy már évek óta van a konyhában hozzá való komplett szerelék.
Ezt a konyhaszekrény világítást használom, és már szét is szedtem egyet régebben. Szabványos T5-ös csővel működik, és tejesen elektronikus. Csak az UV csöveket kell megvenni (meg persze a kimustrált scannert és komplett fojtó nélküli eszközt lehet kihozni belőle.
Az átlátszó burkolatot le lehet pattintani róla, csövet is úgy kell cserélni benne. 12 ezerből kijön a 4 darab az UV csövekkel együtt és még marad is 4 "normál" T5-ös csöved
De ki lehet fogni akciót a csőre; én ugyanitt kb 1 hónapja ~900,- Ft-ért vettem. Sajnos csak egyet...
Így a guga szeinti költségvetés kb. 3 ezerrel megemelkedik, az élettartam növekedés viszont lehet megér ennyit. A csövek gyakorlatilag örökösek lesznek.

(a linkekkel nem reklámozni akarom az adott termékeket, csupán segítséget nyújtani a célszerű anyagok beszerzéséhez)
(#) karaszbandi válasza hotib hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ha scannerbe teszed akkor mi a fenének veszel komplett lámpát?
Vegyél T5 foglalatokat, 15W-os csöveket meg 300Ft-os 15W-os kompakt csöveket. A kompaktokat szedd szét, az elektronikát kösd a foglalatokra megfelelően, a foglalatokat rögzítsd a scanner alján, bele a csövet és kész.
(#) hotib válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Talán mert egyszerűnek találtam a megépítését. Egy ötlet csupán.
Meg ha az ember ad annyit a formára, hogy scannerbe rakja (túllépve a jelenlegi asztali lámpába tekert 160-as HMLI-n) legyen igényes a többi összetevővel szemben is. Tudom, hogy az általad javasolt megoldás éppúgy megépíthető igényesen is, és az ezzel járó plusz költséggel együtt is olcsóbb lesz. Még azt sem állítom, hogy nem fogadom meg a tanácsodat.
Csak mint írtam: praktikusnak, egyszerűen megépíthetőnek találtam.
(#) shield válasza hotib hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Én is UV LED-del vagy csővel akartam megcsinálni. Mai napig is ott hever 150db UV LED és a szkenner. Vettem egy fojtótekercset és egy 125W HGL izzót, minden meg volt 6 ezerből. Ha egy jobb dobozt akarsz összeütni az kb. félóra. Nálam 15 perc a levilágítás, lehetne rövidíteni az időt, de én nem törtem le a búrát. Nekem ez az idő nagyon megfelel, addig előkészítem az előhíváshoz és a maratáshoz az eszközöket. Igaz, hogy már készül a laminálós cucc azzal olcsóbb lesz a panel készítés.
(#) karaszbandi válasza hotib hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ezt csak azért írtam, mert *** egy tokba még egy komplett tokozott lámpát betenni, meg sokkal drágább is. Bár, lesz síma fehér fénycsöved.

* Ennyire nem fontos, hogy kocsmai stílusban kelljen leírni !
(#) hotib válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Tejesen igazad van, nem kell egy tokba még egy másikat is berakni.
Tulajdonképpen ha shield hozzászólását (#986482) is elolvasom, még UV cső sem kellene igazán, hiszen ő sem törte le a HGLI búráját, az pedig nem kis részben az UV sugárzás gyengítése okán van ott. A sima fehér fénycső is jó, csak tovább kell világítani.
Shield 6 ezerből kihozta a higanygőzt, pont ennyibe kerül 4 db. ilyen konyhai fénycső komplett, amiről írtam. És még csak dobozt sem kell összeütni hozzá, hiszen minek betenni még egy tokba? Ráadásul nem fog 35 wattnál többet fogyasztani, a 125-ös HGLI pedig legalább 125-öt plusz a fojtó vesztesége. Időben kb. ugyanannyit kell használni.
Bár az a 15 perc levilágítási idő kicsit soknak tűnik számomra, legutóbb a 160-as higanygőzzel 2 perc is sok volt. Igaz, én dry fóliára dolgoztam.

Végül is tényleg nem fontos annyira, kinek így, kinek úgy, csak ötlet volt.
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Nekem egy db 8w os blb fénycsővel 30s a levilágítás a dry fóliánál
(#) MAGA VAN válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Üdv kaqkk
Milyen előnyös tulajdonsága van a dry foliának? A megvilágítás egy nagyságrenddel nagyobb az általam P-20-nál megszokottnál , igaz ez elég levilágító függő. 10mil-es vonalak marás után milyenek? Van valamilyen tapasztalati technológiai leírás?
Üdv
M-V
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Egy előnye van : Az hogy nincs hátránya
Nézd meg Gulasoft videóját abban minden benne van .
A P 20 at váll felett nagy ívben ...... ha kipróbálod a fóliát
nincs oldószer szag a műhelyben nem kell szárítani ,egyenletes a rétegvastagság tökéletes a rajzolat ,szinte nem lehet alámaratni (persze ha figyelsz rá) kb 10 perc
alatt kész a panel . tisztítás-laminálás-levilágítás-maratás
Most fogom majd kipróbálni menyi idő kell 4db 8w os blb csővel , és azt is hogy mit mutat 2db cree leddel , azt a cuccot fogom megtartani ami jobb eredményt produkál .
(#) MAGA VAN válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Üdv kaqkk.
Akor ez nem gyógyszer?
Üdv
M-V
(#) hotib válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szerintem a csövek mellett fogsz dönteni a homogén fényeloszlás miatt (erről pont a minap olvastam az UV LED-es NYÁK fotózás topicban: #875375 hozzászólás. Kinek is írták? )
Én tizenév kihagyás után kezdtem újra foglalkozni nyák gyártással, és bele vágtam a fóliába (akkor P20 volt). Az első lépések bizony nem voltak egyszerűek a fóliával, mert vacak laminálóm volt, megcsíkozta a fóliát, aztán szépen tönkre is ment... Mármint a lamináló, ami kölcsönben volt
Viszont a víz alatti felrakás a sütőben szárítással (~70 fok 3 perc) elsőre sikeres volt.
De én is a P20-as tapasztalatokból indultam ki, és ezért maradtam a 2 perc levilágításnál; sok lett. Fele is elég lett volna a Transparent 21-gyel kezelt lézer nyomathoz.
Az nem kérdés, hogy film lesz a későbbiekben, csak még nem szereztem be a tintasugaras fóliát. Nyomtató legalább van

De a témához illően: már túlléptem a 160-as HMLI-n, egy összetört "gyári" akvárium fedelét használom (vagyis használnám, ha lenne időm...) 1 db 8w-os BL csővel. Viszont a scanneres 4 csöves megoldás a cél, scanner ház van, 1 db cső is, a többi meg majd valahogy.
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Már próbáltam mindkét verziót (ezek lesznek a 7. 8 . levilágítóim ) csak azt kell még kipróbálnom melyiket szereti jobban a dry fólia . Azt viszont biztosan tudom hogy lesz egy levilágítóm eladó
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
...csak egy?
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Ha lenne rá igény , akár tömegyártásba is belekezdenék
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Épp most találtam a teszveszen 100mA os szuperflux ledet (evvel volt megépítve az előző levilágítóm ) kép a kimitépítettben . Egy 40cm körüli méretű alu táskába volt beépítve 24db és nagyon meg voltam vele elégedve .
Mégis csak lehet hogy 2 db levilágítóm lesz eladó ?
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Már megvettem hozzá 4db blb csövet (itt Szegeden nem találtam bl- est , és elvileg póstán van már 2db cree led is)
először ezt a két cuccot próbálom ki a fóliával , ha netán valamelyiknek akad új gazdája ,akkor veszek szuperflux ledet (nekem az nagyon bevált már sajnálom hogy eladtam)
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Koma!
Szeged, Vásárhelyi P. u 3-5 Elektro profi, 15W T5 BL368.
Itt fogadjunk, hogy nem nézted!
Én itt vettem két hete.
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Most már mindegy , de ott tényleg nem néztem .
(#) Lacko12 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Én is gondolkodok egy levilágító megépítésén!
Elsőnek szerintem led-eset csinálnék és abban szeretném segítségeteket kérni hogy mennyi led szükséges körülbelül ahhoz hogy egy a4-es méretű felületet tökéletesen levilágítson?
(#) vzoole válasza Lacko12 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Itt az enyém: Bővebben: Link

Nekem lapos fejű led-ek, 3x3cm-es mátrixba vannak.

Könnyen ki tudod számolni a kívánt mérethez.

Így már 3,5cm-re homogén a megvilágítás.
12cm az egész kétoldalas levilágító magassága.
A képen még nem látszik, de 4db polctartó be van fúrva oldalra, amire csak becsúsztatom az összecsipeszelt üveglapokat.
(#) Lacko12 válasza vzoole hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Értem!
Még olyan kérdésem lenne hogy uv ledek közül is több félét lehet kapni hogy milyen szempontokat vegyek figyelembe a vásárlásnál?
Esetleg tudnál ajánlani üzletet ahol lehet kapni?
Következő: »»   77 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem