Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   56 / 74
(#) sound.man válasza HDD hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Hogyha csinálsz belőle legalább négyet akkor jó.
(#) zitzaki válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Én a két mélyládára szavaznék
(#) potenciameter válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Keveselem a mélyet, mert a nagy termekben elveszik a hangja. Az also frekvencia határ 50hz. Az erősitők: Castone CPA400 és van 3 házilag készitett erősitőm: Quad 405(100W rms), PPA300, PPA400. Ha lesz majd komolyabb mélyhangszóróm, ha jól megy a cég, akkor szeretnék venni Tamp 2400 is.
(#) zitzaki hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészült a Hangtechnikám "kb" hangfalak terén teszek egy-két képet róla föl várom a véleményeket Idövel a többi is le lessz kárpitozva.

Bővebben: Link
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Szépek. Az alsó az milyen láda? Nem nagyon ismerős azért kérdezem.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Az jó kérdés feltettem ide fórumra is senki nem ismeri amúgy itt a környéken sokat használnak belőle WEGA tölcsérnek hívják de kellemes és ütős hangja van
(#) aflmor válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ilyesmi? : VA181
(#) zitzaki válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hasonló de EEZZ az
(#) aflmor válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
50% esély volt eltalálnom. Ismerem, nem rossz. (...csak ne lennének ilyen nehezek ezek a "dögök"). Milyen végekkel hajtod? Nem lesz kevés a teteje? (szép, és sok munka! grat!)
(#) zitzaki válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hát igen a végek azok még kérdésesek mert van egy 600 as KISO a toppoknak és van egy hidalható ROSS MEGA AMP 800 as de még kellene végfok igen a tetejére még lesz 2 Dynacord f12 koppintás majd ha lesznek hangszórók meg driverek.
(#) zitzaki hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki ajánlani egy jó 15-ös hangszórót tölcséres mélynyomóba menne és 400 W felett legyen lehetőleg nézegettem sokat de annyira nem értek még a témához. Ja és a legfontosabb 25 000 a max amit rászánnák.
A válaszokat előre is köszi!
(#) Buck Miklos válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szerintem itt nézz körül elsősorban.
Bővebben: Link
(#) zitzaki hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Eminence omega pro 18 as tányéram valaki tudna nekem egy mély láda tervet küldeni amibe jól szólna b-reflex kellene mert kipróbáltam 1850 be és annyira nem jött be nekem. Vagy valami
ILYESMI is jólenne csak hozzá való kellene.
A válaszokat elöre is köszi!!
(#) zitzaki hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Senki? Vagy esetleg egy ilyenbe mit szólna?Bővebben: Link
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Ebbe nem sokkal lenen jobb mint egy bassrefi sőt. Akkor inkább sima bassrefi.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Tudnál nekem egy tervet adni esetleg mert már sajna elég sok kudarc ért hangfalépitésben?
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Anno még shalafi ezt mondta nekm "Körülbelül 150 liter, és 40Hz-es hangolás, a doboz jól legyen merevítve, különben vége a mélytartománynak."
de ezt én hogyan tudnám megvalósítani? mekkora csövet tegyek milyen hosszút?
De amúgy az a nemsokkal lenne jobb mint egy bassrefi azt hogy értetted?
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Mert ez egy rezonátor akar lenni csak túl rövid. Olyan mint pl a dyna F18 csak kisebbe. A 1850-es meg azért nem szól jól mert kamu adatok vannak ott fent. 105-höz köze nincs. A 18"-os rutse ami fent van ugyan úgy szól csak valamivel több a hangnyomása.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Hol vannak kamu adatok kicsit lemaradtam és amúgy egy olyan dynacord f 18 ba mit tudna szólni? (amugy köszi a gyors válaszokat )
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
A speakerplans.com-on gondolom onnan van a terve. Dyna F18-asa az sub 120-150Hznél kell körübelül vágni neki. Sub-ba erősebb mint ami most van neked de feljebb nem. Rezonátort gyomrodba érzed azt a tölcsért meg a melledbe. Rezonátornak viszont kell legalább 600W.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Köszi szépen elvileg van 800 Wattom rms-be úgyhogy talán jólessz.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Bocsi de sehol nem találom a tervet tudnál nekem egyet linkelni?
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Majdnem ugyan az a terve mint a RTB118-nak.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Most elfordulhat hogy nagyon szerencsétlen vagyok de az rtb röl se találok terveket
(#) bajtaig hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
üdv! Ilyen van valakinek ? Tapasztalat , vélemény ?

HD15HOORN.pdf
    
(#) sound.man hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Valakinek nincs meg a porkoláb féle rutse rajza? Illetve egy ilyen ládának körübelül mennyi az érzékenysége?
(#) skylynes97 hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Hello mindenkinek nem tudna nekem valaki ajánlani valami jó kis mélysugárzót? Hangfalba kellene nem kell nagy csak olyan 100w/200w , 150w/300w körüli legyen és 30cm-es köszi előre is és olcsóbb legyen köszönöm előre is
(#) szamóca válasza skylynes97 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Színe se fontos milyen legyen?
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Ha már odáig eljutsz ,hogy nem kínai lesz a választott akkor már jó úton jársz.

-Szubládába kell?
-Kültér beltér?
-Mekkora beltér?
-Zenéhez ,hangosítani ,vagy mozi ,netán autó?
-Öszeg?
-Erősítő?
(#) kiss.ferenc hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Sziasztok.
Mi a véleményetek a Garry termékekről? Elég borsos áruk van, de megérik-e az árukat hosszútávon? Sokkal jobb minőség mint mondjuk az Eminence? Szombaton halottam egy garry párost, gyönyörűen szóltak, bitang hangosak, de szerintem kicsit drágák.
Következő: »»   56 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem