Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1117 / 1271
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
A 230V-ra nem kell izzó, a primer oldal tiszta, nem zárlatol.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Igen visszaolvastam , de gondoltam biztos ami biztos .Egy BU már így is elszállt ki tudja mi van ott.
(#) bogumil13 hozzászólása Jan 25, 2016 /
 
Sziasztok!Rajta a két izzó 230-ra villan,folyamatosan világit a másik.Méréseim a következök:

stby - üzem

D802 10,1v - 116,8v
D808 2,2-2,8 / - 113,7
D810 0,8 - 12,9
D806 0,8 - 9,5
D805 1,1 - 12,1
D803 9,2 - 9,7
opto 1 9,2 - 9,7
opto 2 5,5 - 8,5

Ezeket mértem.Fólia átvágva ugy ahogy kadarist javasolta.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Mértem a TR802 szekundert ami igyalakul üzemben 60w izzóval terhelve:

11 láb : 10,6v
12 láb : 12,1v
15 láb : 12,8v
17 láb : 25v
AC
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Kapcsolóüzemű trafó kimenetét nem mérjük, mert nincs értelme. Az egyenirányított, pufferelt feszültséget kell (DC).
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Igzad van már kinomban megmértem.A tápfeszeket le irtam az elözö hozzászólasomban.
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Jó, írtam már, hogy a sortranzisztor vezérlését nézd meg. Szokott fóliaszakadás is lenni meg egyéb banális hiba. Nézd át.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nos pontos diagnózis még nincs de az alacsony feszültségű táprész szűrésénél lehet a gond. Az alacsony rész betápjánál kicseréltem vissza a régire a bemeneti 450v os puffert.
Most rosszabb lett a hiba. Ráadásul instabil is lett. Vissza rakom az újra valószínűleg. Amit még észre vetem. Szerviz menüben ha állítgatom a kontrasztot színeket sbt. változik a jelenség. Van, hogy jobban van, hogy kevésbé jobban jön elő.
Helyre sajnos nem jön. Mivel a blokk diagrammok alapján jó feszeket mérek valószínűleg csak az ESR mérő fogja pontosan megadni a választ. Köszönöm a segítséget amint meglesz az ESR mérő megírom, hogy mi lett.
(#) miklos.csaba válasza bando hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Árnyekolas antennadugasz rendben. Más készülek nincs a közelbe ami belezavarna, kábeles jelről megy, van még egy ugyanilyen tvm és az tökéletesen müködik. Valami kondenzátor kiszáradásra gyanakszom. Csak nemtudom melyik részen lehet.
(#) bando válasza miklos.csaba hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
A másik tv egy másik dugaszról megy (elosztóról) vagy ugyanazzal a kábellel próbáltad? Ha nem megy akkor egy csere-berét megérne...
Még egy dolog lehet: nincs-e a tunerben megszakadva az antenna csatlakozó aljzata, cinezése?
Nem hinném, hogy valami kondi miatt lenne...Úgy tünik a tv a saját belső frekvenciáitól gerjed illetve bezavar és ez inkább rossz árnyékolás vagy érintkezésre utal....
(#) jofy hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton TS3354-es TVm. Tavaly sikeresen zárlatra futott a sorvég tranzisztor. Kicseréltem, 1 hétig szépen üzemelt. 1 hét után kiverte a biztit, zárlatos lett

ismét a sorvégtranyó plusz a power tranzisztor is.
Ismét cseréltem mindkettőt. Szépen ment is több mint egy hónapig.
Aztán most ismét kiverte a biztit plusz a két tranzsztort.
Gondoltam csak a sorkimenő üthet át néha és be is szereztem egy újat nagy nehezen (eredeti Nokia M10-08-as)
Kicseréltem a két tranzisztort, biztit, sorkimenő trafót.
Következőt produklálja:
Áram alá helyezem kétszer indul a táp és feláll standby-ba.
Indítom a tv-t indulni akar 1-2 másodpercig, majd kikapcsol és visszaáll standby-ba.(néha még standby-ba sem áll vissza csak ha kihúzom és újra áram alá helyezem)
Egyszer elindult kb. ment 30-40 másodpercet, de függőlegesen összehúzta a felére a képet és kikapcsolt.
Találkoztatok ilyen hibával?
Szerintetek hol keresgéljek?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
(#) kadarist válasza jofy hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Szia!
Nyilván nem belevaló az atrafó. Ha visszateszed a régit, akkor beindul?
(#) Dudus válasza jofy hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
A sorvég körüli kondikat cserélted? A kellektoron szokott egy lógni ami gyakran megadja magát.
(#) kérdező hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Junoszty tévét át szeretnék alakítani monitorrá (persze csak ha lehetséges különösebb átépítés nélkül). A számítógép VGA kimenetének 3 videojelét egyszerűen összekötném, (a fekete-fehér képcső miatt) és azt csatolnám (potméteres jelszintbeállítás után) a video végfokra, ami vezérli a képcsövet. Amitől jobban félek, az a szinkronjel, meg a sorvég. Ha az pl. 70 kHz-et kap, mi történik vele? Túl nagy lesz a feszültség és leég a trafó/sokszorozó, vagy kicsi lesz és nagy lesz a képméret? Egyébként hova lehetne bekötni a vízszintes és függőleges szinkronjeleket?
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Szia!
A trafó ugyanolyan, mint ami benne volt csak új. (teljesen azonos ref. száma is ugyanaz) Megpróbálom a régivel, kíváncsi vagyok.
(#) jofy válasza Dudus hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Szia! Még nem cseréltem kondikat, gondolod hogy a sorvég körül kellene körülnéznem? A szekunder rész kilőve?
(#) BarnaPili válasza jofy hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
A TEA2029 mellett van a sormeghajtó trafó. A meghajtó tranzisztor bázisát egy 2,2µF elko. Ha az kiszárad,torzul a sormeghajtó jel,a tranzisztor (S2000) melegszik,majd elpusztul. Ezt jó lenne ellenőrizni. Szkópod van?
István
(#) jofy válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
OK, azt is ellenőrzöm. Igen, van szkópom. Holnap este átnézem aztán jövök a fejleményekkel. Köszönöm a hozzászólásokat.
(#) BarnaPili válasza jofy hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
A rajza megvan a gépnek? Abban vannak jelalakok.
(#) jofy válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Sajnos nem tudtam megszerezni, pedig keresgéltem
(#) BarnaPili válasza jofy hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
TS3354 kotta
Ha alul megjelenik,kattints a "get manual"-ra. De ICC 5 sasszi néven is megtalálható a neten.
István
(#) jofy válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Köszönöm, így már könnyebb lesz
(#) bando válasza kérdező hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ez így nem fog müködni..anno próbáltam én is igaz már színes TV re, de kell egy átalakító áramkör a H+V frekvenciák miatt..én a SCART ra kötöttem akkor, tehát a jelszintek már adottak voltak illetve csatlakozási pontok
(#) stevepapa válasza jofy hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Tipikus hibája a készüléknek az 1600V 6,8. 10,2nF kondi zárlata, átütése. Mindegy mit mérsz rajta, CSERÉLD ki. A sortranzisztor kollektora, és test között van.
(#) jofy válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Sziasztok! Ma este újra átnéztem a gépet és találtam 2db kondit a sorkimenő környékén (egyik zárlatos, másik szakadt volt) Valóban az lehetett a gond, hogy átütött a sortranzisztor kollektora, és test közötti kondi. Azért az új sorkimenő trafót már benne hagyom Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és a kapcs. rajzot is!
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Szia eyess!

Foglalkoztam kicsit a Pana plazmával.

Csak egy kérdésem volna. P25 ös lábon a 15V os kimenetek amik a feldolgozó processzor DCDC converterére mennek 14,9V körül mozognak. Az egyik 14,91 a másik 14,92-93 között ugrál. ez egészséges?
A két 5V on 4,9v 4,87V okat mérek. Csak szerintem drasztikus 2 tized volt csökkenés itt?
Szkópra és ESR mérőre jelenleg gyűjtök gondoltam addig neki esek alaposabban a fesz méréseknek.

Előre is köszönöm a segítséget ha nem itt van a gond megyek tovább még mélyebbre a DCDC converter bugyraiba.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2016
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Egészséges , akkor nem volna az , ha ez mondjuk 14-15 v rol le esne 4-5 voltra aztán vissza.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Rendben köszönöm.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Bár szkóp nincs esr mérő nincs így hátha tudtok mondani valamit rá addig is. Itt van két videó a hibáról. látszik rajtuk, hogy hogyan változik a hiba. PL amikor sötétebb színek dominálnak a világosabb színek helyesebben jelennek meg míg teljes fehér képen lilásodás jellemző. Vannak színek aminél a kurzor után húz. Az első videóban a háttér kifejezetten ronda míg a másodikra már jobb. Ezt a szerviz menüben történt állítás eredményezte. A fehér színek ettől még lilásabbak lettek ugyan viszont a színhelyesség javult és a zöld paca mértéke is csökkent.
Gondolom ez nem zárja ki a main board, vagy az av board esetleg, control board hibáit de gondoltam jobb látni a hibát teljes valójában hátha lesz valami ötlet rá.

Előre is köszönöm a segítséget!

Első videó megnézése
Második videó megnézése
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Lehet , hogy jobb lett volna , ha ezek a videó felvételek nem pc általi videó kimenetről történtek volna , hanem antenna jelről , és lehetőleg élő képnél .Tehát rendes tévé adásról .
Egyébként , ha a te esetedben azt hiszem ez lesz a hiba jellege nagy valószínűséggel.A szineződést most nem nézzük , csak a jelenséget , akkor igen csak hasonlít.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2016

1.PNG
    
Következő: »»   1117 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem