Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1385 / 1385
(#) adapter válasza pipi hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Bocsánat az lemaradt, hogy Sprint 6.0 -m van. Az edge-t nemigen ismerem....
(#) pipi válasza adapter hozzászólására (») Máj 11, 2024 / 1
 
Tök mindegy miben rajzolsz, a gerber végeredmény ugyanaz a körvonal rétegeden rajzold be a vágást
(#) adapter válasza pipi hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Köszönöm!
Kipróbálom, kövi rendelés nemsokára esedékes lesz...
(#) kaqkk válasza adapter hozzászólására (») Máj 11, 2024 / 1
 
A sprint ben a 0 -fehér réteg a körvonal , és lehet 0 értékű nem kell vastagra állítani .
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2024
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Ha szigorúan nézzük, akkor a réteg színe nem számít, és tetszőlegesen állítható. (Nálam az "O" =outline réteg öröktől fogva piros.)
A vastagságnál a "lehet 0 értékű" ajánlásod helyes, de hiányzik belőle a "CSAK" szó, mert csak 0 vastag lehet a kontúr. Ez azért van így, mert ha vastagsága is lenne, akkor két párhuzamos kontúr lesz az eredmény, ahol a kontúrok távolsága a vonalvastagság. Ilyenkor a gyártó dilemma elé kerülne, hogy melyik legyen az igazi.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Ok igazad van , de a "fehér" az gyárilag fehér ha nem állítod át a színeket ,és köszönöm a szélességre vonatkozó kiegészítést .
(#) JAMAL hozzászólása Jún 10, 2024 /
 
Sziasztok!

Van valaki, aki esetleg ki tudna maratni nekem egy kb. 10x10 cm-es nyáklapot? Nyilván nem ingyen kérném, de sokkal egyszerűbb lenne ha nem egy darabbal szórakoznék itthon, hanem valaki bedobná a többi közé ha amúgy is marat.

jamaltizenegy@gmail.com

Kösziiii
(#) kaqkk válasza JAMAL hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
(#) JAMAL válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Nekem kézzel van megrajzolva nem gépen :\
(#) elactrofan válasza JAMAL hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
szia!

Ez az egyik, másik én sose gondoltam rá hogy akárhova kiküldjem, általában igaz nagy ritkán de itthon kimaratom. Hidrogénperoxid pici sósav nagyon hamar meg van. fodrászkellékesnél vettem. Nem tudom BP-i vagy e akkor adni is tudok, de Erzsébeten a nagytemplomnál vettem.
Mondjuk én vasalni szoktam, de gondolom ezt fotóeljárással kéne azom nincs.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Ha be tudod scannelni a rajzot akár még vasalhatod is .. De szerintem nem nagy munka lehet a sprintbe képként betenni és lemásolni akkor már a kínai is legyártaná 5 dollárért ..
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) elactrofan válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Gondolom ezt nem nekem akartad írni, de különben én nem használok sprintet.
easyeda-t használom, de abba is be lehet importálni a képet. Ez lenne a legkisebb akadály ha én csinálnám.
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Neked írtam mert úgy hoztad fel a vasalást mintha kizáró ok lenne .
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Júl 9, 2024 /
 
Sziasztok!

Megrajzoltam a NYÁK-ot, gerber megy, de lenne egy gyors kérdésem. A rajz egy egyoldalas NYÁK, amin egy mikrokontroller van. Köré építettem/rajzoltam pár dolgot.

A kérdésem:

A vezetősávok milyen szélesek legyenek a mikrokontroller lábától? Próbáltam a lehető legvastagabbra venni, szép is a rajz, de marni szeretném később. Attól tartok, hogy ebben az esetben lehet túl közel kerülnek egymáshoz, azaz túl vékonyan kellene marni, amit majd nem tud a gép.
Milyen szélesek legyenek ezek a vezetősávok? Amit a program alapból feldob az igen vékony, de lehet tökéletesen megfelelő lenne az is.
Most T40 van beállítva, ami ha jól tudom 40mil, ami olyan 1mm szélességet jelent. Az túl sok? Mennyi lenne az ideális? (40mil-t meghagyom a VDD és VSS-nek, ha az elég oda)

Köszönöm!
(#) bbatka válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 9, 2024 / 1
 
Nem ismerem az előzményeket, de én 0,35mm-t szoktam használni. Ahol meg közel vannak a lábak ott van hogy még a 0,2mm is sok. Ez positiv20 technikára érvényes. Ha CNC-s a maratás akkor nyilván figyelembe kell venned a maró szerszám kialakítását és a marási mélységet is. Én csak lézert használtam. A lehető legvastagabbra vettem a sávokat, hiszen kontúrozásnál mindig visz a sávokból is.
(#) KoblogPerGyok válasza bbatka hozzászólására (») Júl 9, 2024 /
 
Idézet:
„Ha CNC-s a maratás akkor nyilván figyelembe kell venned a maró szerszám kialakítását és a marási mélységet is.”


Valójában én is ilyesmi miatt aggódtam kicsit, mert sejtettem, hogy levesz még belőle, azaz a tervezett 40 mil-ből keskenyebb lesz. De akkor ez nem akkora gond, mert amit írtál ahhoz képest szélesebb sokkal.

Már csak ki kell derítenem a többi változót is. (kellenek a G-kódhoz)
Gravír tű 30(?) fokos, bemerülési mélység stb., amiből lehet számolgatni a kontúr szélességét a réz alján és a tetején is. Ez még a kezdet, tanulom csak. A PCB layout egész jól néz ki, holott ez az első amit készítettem. Eddig forrszemes próbanyákokon rengeteg forrasztással és vezetékkel csináltam meg mindent, bár működött azzal is.
Azt értem, hogy az áramok miatt kel szélesebb is a réz vastagságától függően. Azt nem tudtam, hogy mi lenne az az ideális méret ami a digitális és analóg lábakhoz kellenek. No meg a kvarc, kondik stb-hez.

Dip28 foglalatba van a mikrokontroller. Az adja a méretet szinte mindenhez. Ezt elfelejtettem írni.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2024
Következő: »»   1385 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem