Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Az elektromos áram hatásai (tétel)
 
Témaindító: tams, idő: Máj 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tams hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Üdv!
Egy különleges kérdésem volna. Most érettségizek majd fizikából emelt szinten és van egy a topik címmel azonos tételcímem is. Szeretnék az iskolai anyagon felül érdekességeket, extrákat felvonultatni.
Néhányat már gyűjtöttem: höhatás(itt beszélnék az effektív feszültségről is), mágneses hatás,biológiai(ingerület továbbítás), kémiai(elektrolízis).
Várom az ötleteket egyen illetve váltóáram egyéb hatásairól, amik tudományosan megalapozottak és bizonyítottak.
Köszönöm!
(#) Blint válasza tams hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Hali!

Én még a biológia hatások közé az embert, hogy nem lehet éles határt húzni, hogy mekkora feszültésget "bír el" hisz függ az áramerősségtől. (A frekvenciát is belerakhatod) meg hogy túl lehet élni egy villámcsapást.

Ha a többit szépen kidolgozod, akkor nem lehet gond.
Meg a példákat tudjál jó sokat, arra harapnak (nekem legalábbis haraptak)

Blint
(#) ha6pc hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
A biológiai az tkp. vegyi hatás.
Tehát: hő,mágneses kémiai. Erről is lehet elég rizsát nyomni,hogy a puruttya tanár füle kettéálljon.
Sikeres vizsgát(kat)!!
(#) dobo hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Biológiai hatás hoz odairhatod hogy az egyenáram bontja a vért és (vizbontás) légbuborékok szabadulnak fel belőlle ami halált okoz.

A váltóáram meg izomgörcsöket mely ha a sziven áthalad az áram szivleállást okoz .De emellett vérrögök is kialakulhatnak.
(#) ferci válasza tams hozzászólására (») Máj 25, 2007 / 4
 
Kicsit bővebben - ha még nincs meg.
(#) zedori hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
A fényhatásairól is lehet beszélni...pl.izzólámap, villám
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem