Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   19 / 200
(#) Dj TSM válasza buburobi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
A Pic az biztos proci,a HEF az egyszerü c mos,Az UC pedig pwm ic,elég egyszerü,sokhelyen használják,de az lessz csak a stand by táp vezérlése.
(#) buburobi válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Idézet:
„az lessz csak a stand by táp vezérlése”
Ezt hogy érted?
(#) Dj TSM válasza buburobi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Az UC38xx ic csak egy tranzisztort szokott kapcsolni,nem push-pull,ezekkel szokták az alternativ +5 voltot elöállitani meg még esetleg más ic knek mondjuk a +12 voltot.Ennek egy külön áramkörön kell lennie.
(#) buburobi válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Na így már világosabb.
(#) buburobi válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Van mégegy tápom amibel uc... ic van és 1 fet. Abból lehet valami értelmeset kihozni szerinted?
(#) Dj TSM válasza buburobi hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Persze,az uc tápokat nagyonkönnyü átalakitani,a visszacsatolás csak egy optocsatoló,amivel könnyü variálni,a szekundér tekercset pedig tekerheted szügség szerint.A primér tekercs 45 tekerésböl áll,amellett meg ha jóltudom 6 tekerés,ez a 6 tekerés látja el feszültséggel az ic t.De van ahol a 230 voltot csapolják meg egy diódán és ellenáláson keresztül.Az Uc adatlapján van hozzá sok jó bekötés.
(#) sector99 hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy az

ITT leírt módszerrel az egyéb átalakítások durva hibái is letesztelhetők, még mielőtt a 230-at ráküldenénk a tápra ?
Azért azt megköszönném , ha valaki magyarul is is leírná a főbb szempontokat amire figyelni kell. (sajna az angol nem az erősségem......még )

KÖSZÖNETTEL előre is !
Üdv.:
sector99
(#) buburobi válasza sector99 hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Webfordítóval próbálkoztál?Bővebben: Link Így azért ki lehet bogarászni a lényeget...
(#) sector99 válasza buburobi hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
....most hogy így mondod......
A legegyszerűbb dolgok nem mindig jutnak az ember eszébe....

Mindenesetre KÖSZÖNÖM !!!
(#) buburobi válasza sector99 hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Nincsmit. Velem is előfordult már néhányszor....
(#) midotata hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Sziasztok!

A táp építése során felmerült egy kérdésem, műveleti erősítönek egy kedves barátomtól a LM741CN-14 típusút kaptam De sehol nem találok hozzá leírést, hogy melyik lába mi? Tudnátok segíteni? előlre is köszönöm. Létezik olyan oldal ahol ezeket iilletve más ic,pic stb leirását megtalálom?

Ja és egy előbbi kérdésem folytatása:
A ka7500b alkalmazhatom a TL494 es helyett ?

(#) szucsip válasza midotata hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Hello!

Igen, van olyan weblap (több is van), amin rajta vannak a félvezetők adatlapjai. PL :

http://www.datasheetcatalog.com

Ha itt nem találsz valamit, akkor érdemes beírni a keresőbe az alkatrész nevét, aztán egy szóközzel elválasztva azt mögéírni, hogy DATASHEET.
(#) san398 válasza midotata hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Beírod a Google-ba LM741CN datasheet és már meg is van az adatlapja. Használható a KA7500 a TL494 helyett.
(#) midotata válasza san398 hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.
(#) buburobi válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Üdv! Kicseréltem a tápomban az E13007-eket IRFP450-re (B-G, C-D, E-S) ÉS NEM MŰKÖDIK. Vajon miért? Én úgy tudtam a tranzisztmor helyére betehetek fet-et de fordítva nem.... Meg is kérdeztem 1-2 havert...
(#) Panhard válasza buburobi hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Tranzisztor helyére nem tehetsz be fetet, máshogy működik. Az egyiket árammal kell vezérelni, a másikat feszültséggel.
(#) szucsip válasza buburobi hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szervusz!

Nos Igen...

Ilyenen már én is gondolkodtam. Remélhetőleg nem tettél kárt a meghajtásban. Viszont ha fordítva csináltad volna (FET helyére bipolárist, akkor sztem nagyobb baj lenne.)

Jav.: SZedd ki a FET -eket, és mérd meg, hogy nem ütött-e át a Gate a source-ra vagy a drainre. Mérőiránytól függetlenül szakadást kell mérned a jó FET -nél.

Ha át szeretnéd alakítani, akkor az a minimum, hogy gondoskodsz: FET Gate kapacitása ki tudjon sülni, miután megszünik a vezérlőáram. (én ezt egy pár száz ohm -os ellenállással oldanám meg, a gate és source között. . A legközelebbi próbálkozásnál meg kéne védeni a G -t a túlfeszültségtől, mondjuk ellenállás+zener diódával)

A legjobb az lenne, ha visszaépítenéd az eredeti taranzisztorokat -ha működnek- és a működő tápegységen megméregeted a kapcsolóelemeken a feszültségeket.

Felelősséget nem vállalok a rossz ötleteimért, csak naívan találgatok.

Sok szerencsét! (Peti)
(#) Dj TSM válasza buburobi hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
üdv
Nemtudom kivolt olyan zseni,aki ezt javasolta neked.Nemlehet cserélgetni fet re,más a meghajtásuk.Ha fet hejére teszel tranzisztort akkor csak nemtudod kivezérelni de ha fet et tranyó hejébe akkor odaégetheted.
(#) buburobi hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
Köszönöm mindenkitől a segítséget. Az ötlet az én fejemből pattant ki és egy havert kérdeztem akinek "papírja" van arról, hogy elektrót tanult (amit én sajnos 3 év után otthagytam), hogy ehez milyen átalakítás szükséges (én sejtettem, hogy nem ilyen egyszerű és ezért kérdeztem tőle). És ő mondta, hogy tagyem bele simán.... de fordítva nehogy megpróbáljam... a fetekhez h**** vagyok... nem foglalkoztam eddig velük.... Ezek az irfp450-ek is az egyik szervertápból vannak kibontva amiről már tettem fel képeket... mivel étalakítani nem tudom, használni nem "akarom", így "nyersanyagnak" akartam használni.Visszateszem inkább a tranyókat.. KÖSZI MÉG1X!
(#) Dj TSM válasza buburobi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Avval a megoldással használható amit a koléga is leirt,megkell szabájozni a gate nyitófeszültségét egy zenerrel,pont ahogy rajzolta,azt nemtudom pontosan,hogy az a segéd trafó pontosan hány voltal vezérli a tranyókat,de ott az áram is szerepet játszik.Meg kell mérni,csak azután érdemes tervezni,nemszeretem az ilyen kisérletezéseket mert még jóra nemsokszor vezetett. Pufff
(#) buburobi válasza Dj TSM hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Eddig ment tranyóval... Ezutánis azzal fog... Továbbra sem barátkozok a FET-ekkel... pedig jobbak mint a tranzisztor.
(#) szucsip válasza buburobi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Biztosan ezen az állásponton maradsz...?

A FETeket sokkal könnyebb duplázni, mint a bipolárist. Így ha mondjuk 2db IRFP450 helyett 4-et használsz, akkor jóval nagyobb teljesítményt szedhetsz ki a tápodból (persze csak ha a nagyfrekvenciás trafó is bírja)
(#) buburobi válasza szucsip hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Az irfp450 egy lebontott szerver tápból van és csak 2 db van belőle. és szerintem 2db Quad405-höz védelemmel, kivezérlésjelzővel és hangszinszabályzóval együtt nem is nagyon kell több... Igaz egy 2x300w-os fet-es erölködőt csinált az egyik haver és ahhot jó lenne.... de ez majd az ő gondja legyen... De azért megfontolom, hogy majd egy másik átalakítás alkalmával mi legyen. Tudom, hevesebb hűtéssel is nagyobb teljesítményt lehet elérni vele és talán még a hatásfoka is jobb... de egyenlőre ezt hagyom ahogy van.. most nincs időm bajlódni vele.
(#) lidi válasza (») Okt 29, 2009 /
 
A tápot akarja a quadhoz használni.
(#) buburobi válasza lidi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Igen. A Quad-hoz akarom a tápt használni... Sokkal könnyebb mint az a 800w-os toroid amiről eddig ment és azt tudnám másra is használni... És szeretek kisérletezni, átalakítani, alkotni, új dolgokat kipróbálni... ha nem lessz jó akkor így jártam és marad a toroid...
(#) lidi válasza buburobi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Mi a túró ez a vendég ? Reg nélkül is lehet hozzászólni ? És ráadásul el is tűnt a hsz. hmmm fura.
(#) kly hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
üdv táphacerek

van egy codegen tápom amit szeretnék kb 20 voltra felhúzni.hogy fogjak hozzá?van hozzá rajzom is de ez nekem kicsit bonyi.


segítene nekem valaki mielőtt tönkreteszem?

köszönöm
(#) buburobi válasza kly hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Üdv!
1. lépésként olvasd el ezt: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/index.php?sf=pc%20táp Ez mindent leír és utána ha valamit konkrétan nem értesz majd kérdezz és válaszolunk.
(#) buburobi válasza lidi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
én is cak pislogtam... szerintem csak valamien hiba lehetett..
(#) kly válasza buburobi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
köszi

mekkora lama vagyok nem vettem észre a R57 R58 nál az 5 és 12 voltot. Talán azért mert oroszul van írva
most már értem a működését. boldogulok

még 1x köszi
Következő: »»   19 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem