Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   166 / 442
(#) aflmor válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Kaspersky is
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nem tudom, mit csináljak vele...
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nézd meg az index.php- html fájlt,(többit is) mert ezek a trójaiak általában egy script-et helyeznek el a forrásba.
Egy idő után a google is kizárja a lapodat mint támadó webhelyet.
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
A NOD32 nem talált vírust.
(#) MolnarG válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nálam jól működik, nem szaggat. Milyen módszerrel lett csinálva? Annyit látok, hogy vonalakból áll a rajz... de hogyan?
(#) niedziela válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Több konverter is létezik.
bitmap2eagle
bmpeagle

Ez utóbbival készült, de érdemes kicsit a rajzot előre alakítani, nem csak egyszerűen egy képnézővel butítani.
(#) Sendi hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Boldog Új Évet Mindenkinek.

Érdeklődnék, hogy 5x7-es dot mátrix kijelző t talált-e valaki a lib.-kben?

Köszönettel
(#) gulyas hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Mit kellene csinálnom eagle-ben, hogy össze lehessen kötni az smd alkatrészeket normálisan?
Hiába kötöm őket össze, nem érzékeli, és a légvonal is ott marad.
(#) MPi-c válasza gulyas hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Az összekötéshez a Route ikont kapcsold be, ne a Wire-rel huzgáld a vezetősávokat. Ha mégis, nyomj egy Rastnets-szet is, bár ez akkor sem segít, ha a légvezeték és a wire nem azonos pozícióból indul vagy végződik.
(#) gulyas válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
És valóban. Thx.
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Ráakadtam erre a kapcs.rajzra és kivert a víz. :eek2: Én nem tudom sehogyan "kibogozni".Ehhez kérnék tőletek segítséget!

Előre is köszönöm:Máté

lm324tap.gif
    
(#) Action2K válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Keress egy LM324-es IC-t. Abban van 4 műv erősitő. Ez a rajzon az a 4 háromszög.
De szerintem valaki már csinált ehhez panelt, ha jól emlékszem.
(#) MaTe193 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm!

Még kezdő vagyok az eagle-ben így csak próbálgatok szerkeszteni.Nem tudom,h csinált-e valaki ehhez már tervet,de én nem tudok róla.
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Üdv!

Megláttam ezt a kapcsolási rajzot és elakadtam.Ennek a "Kibogozásában" kellene segítség.

Előre is köszönöm:Máté

lm324tap.gif
    
(#) Moderátor hozzászólása MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010
 
Ezt a kérdést egy másik topicban is feltetted, ott kaptál is választ rá!
Miért nem olvasol, keresel, nézel, mielőtt ismét kérdezel?!
(#) Kafka válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
Mit értesz az alatt, hogy nem tudod sehogy sem "kibogozni"? Nem érted a kapcsolást, nem találod az alkatrészeket, nem ismered az alkatrészeket vagy esetleg valami mást? Kicsit bővebben a problémát, hogy segíteni tudjunk.
(#) edison14 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én szívesen elkészítem neked a kapcsolási rajzot és nyáktervet de szerintem próbálkozz vele mert mindig áttekinthetőbb amit az ember saját maga készít el és tudja hogy mit hova tett nem kell naphosszat keresgélni.
EZEN az oldalon találsz videókat a tervezésről csak regisztrálj és megtalálod.
(#) MaTe193 válasza Kafka hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Van egy alkatrész amit nem tudok beazonosítani az ott jobb alul a bekarikázott M betű.Én potinak néztem.Aztán nekem egy kicsit sok a keresztezés...Még mindig ezzel küzdök
(#) aflmor válasza edison14 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Na? Megy szépen az új Eagle?[/quote]
(#) edison14 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Jelen esetben az egy mérőműszert jelöl (amúgy a bekarikázott M betű villanymotort jelöl), ennek a segítségével tudod beállítani a kimeneti feszültséget és áramerősséget.
(#) MaTe193 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm a választ!

Van viszont még egy(vagy több)probléma.Itt meg van adva egy bizonyos név,viszont azt nem találom benne.Mivel tudnám helyettesíteni?(LM324;2N3055 stb)+Vannak benne nagy méretű alkatrészek,viszont én ránézésre nem tudom melyik az,így a méretet sem tudom beállítani.A kapcsolás egyébként a bsselektronikáról származik Bővebben: Link .MIvel még kezdő vagyok,megsaccolni sem tudom...Szóval legyen szíves,aki tud az segítsen :nemtudom:

Előre is köszönöm!
(#) edison14 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A 2N3055-nek ajánlatos kivezetni mert azt hűtőbordára kell tenni. Nagy hely még az R13-as ellenállásnak fog kelleni mivel az teljesítményellenállás (olyan 3-4W-os).
EZEN az oldalon minden alkatrészt megtalálsz ami kell az építéshez.
(#) niedziela válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Alkatrész beazonosításra használd az Alldatasheet
oldalát
(#) Kafka válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
Ahogy én látom az "eredeti" elkészült kapcsolás képein, ott nem 2N3055-ös van használva. Talán a TO-3-as tok nehéz szerelhetősége miatt. Javaslom a BD249-es tranzisztort. (de az adatlapot azért hasonlítsd össze). Mindegyik benne van az eagle alkatrészek között (keresés: pl.:*lm324*, csillagokat ne felejtsd el).
(#) uli válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
De ha az eaglebe beírod, hogy 2n3055 Ő már tudni fogja mekkora helyet hagyj neki. Neked csak a kondik és ellenállások méreténél kell figyelni.
Valamint a labortápos topicban ezt a tápot Alkotó és Pioneer kicist átalakította,amitől csak jobb lett. Én a multkorában megterveztem ehhez a nyákot, ha gondolod felrakom. Kicsit bonyolultabbnak tűnik, a nyák sem lett a leg rendezettebb, de egynek jó.
uli
(#) MaTe193 válasza uli hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Megköszönném a felraknád! El sem hinnéd mennyire hálás lennék!
(#) Kafka válasza uli hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A feszültségmérés nem a legideálisabb ebben a kapcsolásban. Mivel a műszer beleméri az R13-on eső feszültséget is. Alacsony kimenőfeszültség és nagy terhelés mellett ez jelentős eltérést okoz. (a hiba terhelő áram függvénye) Ha lehetséges két műszer használata, egy árammérésre, egy pedig feszültségre.
(#) edison14 válasza Kafka hozzászólására (») Jan 3, 2010 / 1
 
És meg tudnád mondani hogy pontosan hol beszéltek erről a kapcsolásról mert szívesen átnézném.
És csatolom a féligmeddig elkészített kapcsirajzot MaTe193 számára.
(#) edison14 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 3, 2010 / 1
 
Közben egy kicsit keresgéltem.
Következő: »»   166 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem