Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 151
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Megpróbáltam diódával és annélkül.
Ha van benn dióda akkor az összes led folyamatosan világít.
Ha nincs benne akkor mindegy, hogy a 9-es láb tápon van vagy földön a végeredmény ua. Vagyis nincs változás.
(#) Kovidivi válasza blackdog hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Nálam kondi és dióda nélkül azért van változás. Vonal üzemmódban minden LED-nek ugyanakkora a fényereje, pont módban viszont minél több LED világit, annál jobban halványulnak el az első LED-ek. Tehát olyan, mintha az a LED kapná a max áramot, amelyik éppen legfelül van, ez teljes kivezérlésnél a 10.LED, és az összes többi mögötte lévő ennek az áramnak bizonyos százalékát kapná, egyre kisebb fényerőt produkálva.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Hello!
Szerintem már párszor leírtam, hogy ennek a soros diódának,az ég világon nincs semmi értelme egy kondi és egy ellenállás nélkül!
-Plusz hozadéka nincs,tekintve,hogy az IC így is a váltó pozitív félperiódusát jeleníti meg. Bemenet negatív védelmét meg a belső dióda biztosítja.
- Kis bemeneti feszültség esetén,a dióda nyitófeszültsége torzítja a karakterisztikát.
- Tekintve,hogy az IC bemeneti árama kifelé folyik az IC-ből, a bemeneti áram szempontjából a dióda záró irányban van. Ha a soros dióda záróirányú ellenállása nagy, akkor a bemenet feszültség ezen megnő,és égnek a Led-ek. Ezért lenne szükséges a dióda után egy ellenállás,amin az IC bemeneti árama letud folyni,és nem esik rajta akkora feszültség, hogy az első Led bekapcsolási szintjét elérje.
- Ha van a dióda után kondi,akkor alkot az csúcsegyenirányítót a diódával. Ezzel párhuzamos ellenállás, pedig egyben meghatározhatja a jelszint visszaesésének időállandóját.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Hello!
Azt hiszem, pont Te linkelted be a hozzászólásomat. De úgy látom, nemértetted. Nem kell többet gondolni valamiről mint amennyi..
A munka, a teljesítmény és az idő szorzata. A Led-en, az létrejött munkát látod. Tehát, nem csak a diódán átfolyó áram, hanem az idő is számít, ameddig az áram folyik. A PWM vezérlés,pont ezt használja fel, a teljesítmény (igazából a munka) szabályozására.
Ha a ki-be kapcsolás sebessége gyorsabb, mint a szem észlelési sebessége, akkor nem a villogást, hanem a fény integrált átlagát lája a szem.
Tekintve,hogy a jel fel-le futása alatt a diódák bekapcsolt állapotának ideje jelalaktól függően más és más, a fényerőt is másnak látod.
üdv! proli007
(#) kadarist hozzászólása Okt 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Itt van néhány korrekt kivezérlésjelző kapcsolás ezzel az IC-vel. Egy szimpatikus áramkör, műveleti erősítővel megvalósított bemeneti egyenirányítással: VU Meter 3
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Én kíváncsiságból ezt összedobtam:
Bővebben: Link
De nem nagyon értem a 4017 szerepét. Vagy rosszul csináltam valamit vagy nem tudom, de ez követi pontosan a zene "ritmusát".
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
huh..
Idézet:
„de ez követi pontosan a zene "ritmusát".”


de ez NEM követi pontosan a zene "ritmusát".
(#) punkyur hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
*** ! lenne egy olyan kérdésem,hogy kiszedtem egy AIWA F 220-as magnódeckből a vu-metert. hogyan tudom a mélynyomó és az utóvégfok közé kötni? nem tudom nyomon követni a NYÁK-ot.
(#) zenetom válasza punkyur hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Ilyen minőségű képekből mi se....
(#) punkyur válasza zenetom hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
akkor mindjárt megpróbálok jobb képet csinálni.
(#) punkyur hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
itt a jobb minőségü kép:
(#) kadarist válasza punkyur hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia!
Ez alapján már könnyű lesz bekötni. Az IC felülnézetből van ábrázolva, és használj 12V-os tápfeszültséget.
(#) punkyur válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
abszolut nem értem a rajzot,arra kérnélek,hogy a kép alapján vissza tudod követni az ic-ből a tápfesz + -át,a bemeneti jelet és a testet?illetve h melyik kábelre fut..
köszönöm.
(#) kadarist válasza punkyur hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A Vcc a tápfesz + fele, a mínuszt a test jelzésekre kell kötni, de a NYÁK-on ezek úgyis közösítve vannak. A Vin és a test közé kösd a bemeneti jelet.
Szerintem ha még rajzolgatnánk is akkor csak bonyolítanánk az amúgy is egyszerű helyzetet.
(#) punkyur válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
ha megnézed ezt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/c0/c0dc0546ebfa11399ed06...39.jpg és ezen a képen a 11-es láb az ic-n ledhez csatlakozik,de a rajzon,amit küldtél,azon meg föld. akkor mivan? hogy megyek tovább?? ezért értelmetlen számomra a rajz. ezért kérlek téged,illetve valakit,hogy mondja meg hogy melyik kábel a plusz-minusz tápfesz és mely a plusz-minusz bemeneti jel kábele..
(#) kadarist válasza punkyur hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
A pirossal jelzett láb az 1-es. a zölddel jelzett a nyolcas (-), a kékkel jelzett a 16-os. Mint már írtam, az IC lábszámozását felülnézetből kell értelmezni.
(#) bgsf válasza punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia punkyur!
Kadarist szépen leírta neked mi hova megy, de látom te vizuális tipus vagy! Hajnali kettő van de kibogarásztam neked mmelyk csatlakozó kell neked.... Beírkálni több idő volt mint megtalálni....
Ha legközelebb nyákról képet küldesz, akkor jobb ha szkennerrel csinálod, vagy úgy tükröződjön a fény hogy az egész nyákon jól lehessen látni a fóliát! Csatolom a bekötést de azért ellenőrizd le!
11. láb-bemenet
10. láb- +12V
8. láb- Test/GND/föld/bemenetek testje/-12V
(#) Moderátor hozzászólása punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010
 
Elveszett a billentyúzeted bal oldala?! Vagy csak a nagybetű-váltó gomb kopott el a sok használattól?
(#) punkyur válasza (») Okt 29, 2010 /
 
üdv. miért kopott volna el? azért mert nem szeretem őket? am működik,bebizonyítom: LáToD? xD
(#) punkyur válasza bgsf hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
nagyon szépen köszönöm. még egy kérdésem lenne,hogy a 12 volt amit adok neki,az hány mA-s legyen? én kb 500mA-esre gondoltam. vagy az sok?illetve hogy adapterről jó lesz neki a 12 volt?
(#) Moderátor hozzászólása punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010
 
Ha továbbra sem használod a shift gombot durciból, növeljük a figyelmeztetésed erősségét.
(#) punkyur hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Jólvan na! Használom,csak már elszoktam tőle. Hogyan lehet eltüntetni azt a csúnya felk. jelet?
Amúgy nem durci dolog volt^^
(#) szamóca válasza punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Holnapra elmúlik. :yes:
(#) bgsf válasza punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia!
Direkt bosszantod a Modikat, vagy csak alapból jön?
12V 500 mA elég neki, de ha valami fix készülékbe építed akkor valami táp csak kell neki....
Azok a Ledek 15-20 mA-nál nem vesznek fel többet....Ha minden Led világít az is csak csúcsban megy és a puffer elbírja. Elég neki az 500mA-es táp.
A 12V lehetőleg stabilizált legyen......
Pl:: 7812...
(#) punkyur válasza bgsf hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Átmeneti megoldás az adapter. Amúgy nem áll szándékomban bosszantani a Modikat,csak nem szeretem a nagybetűket. Nemértem hogy ez miért akkora nagy baj... A lényegen nem változtat.
(#) vicsys válasza punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
(#) punkyur válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Értettem a célzást^^
(#) bgsf válasza punkyur hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Vicsys kolléga küldött egy linket, de a lényeget kiemeltem belőle.....
Idézet:
„Uraim, hölgyeim!
Az intelligens ember a mondatot nagybetűvel kezdi (figyel a helyesírásra), a többieknek meg kötelező.
Kéretik figyelni erre is. Ne menjünk már egy bizonyos szint alá.
Megértéseteket köszönöm!”

Amúgy kevesebbért kaptam hópihét.......(full némítás és még nem is reklamálhatsz...!)
Csak hogy tudd mihez tartani magad.....
(#) punkyur hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Milyen szerkezetből tudnék kiszedni olyan adaptert,ami jó lenne a vu-méteremhez? Tudna valaki ötletet adni?
(#) punkyur válasza bgsf hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Akkor a többi kábel nem is kell?? Az lecsíphető? Csak hogy ne zavarjon
Következő: »»   59 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem