Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   69 / 1385
(#) m.joco hozzászólása Jún 7, 2007 /
 
A foto-s módszernél lehet használni UV neont, ami eredetileg pc-ben volt tuningnak???
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Megfogsz lepődni --- Vonógyanta hegedühöz.

De lehet kapni másfajtát is, pákatisztitó gyanta néven sőt tökéletesen megfelel az a gyanta is amit kozmetikusok használnak női láb és egyéb szőrtelenitésre.
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Nah ez tetszik! Hétvégn akkor kipróbálom. Csak ma az a baj hogy későn érek haza.
(#) Frankye válasza m.joco hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Idézet:
„A foto-s módszernél lehet használni UV neont, ami eredetileg pc-ben volt tuningnak???”


Valószínűleg nem, mert nem UVC fényt bocsát ki, ami a ftótechnikához kell. De ki kell próbálni...
(#) dpeti válasza Frankye hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Idézet:
„„A foto-s módszernél lehet használni UV neont, ami eredetileg pc-ben volt tuningnak???” Valószínűleg nem, mert nem UVC fényt bocsát ki, ami a ftótechnikához kell. De ki kell próbálni...”

Szép is lenne... gondold el hány modder szaladgálna utánna fehér bottal, napszemüvegben...
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Ha lekented vele kb 1 óra és utána már nem is ragad.
Ha utána mégegyszer lekened még tartósabb lesz a bevonat. Többször viszont már nem érdemes.
Vonógyantát szinte bármelyik hangszerboltba kapsz én pár éve vettem néhány db-ot pár száz Ft-os tétel volt és még lagalább 15-20 évig elég. Ha párolog az üvegből amibe bekevered mindig csak kis alkoholt kell utána önteni.
(#) Frankye válasza dpeti hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Vizuális típus vagyok, elképzeltem...
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Köszi! Ha járok vmi hangszer bolt felé akkor veszek.
(#) bbatka válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Igen az a baj hogy 20cm-re van a 160W-os UV izzótól a nyák. Ezzel sajnos nemsok mindent tudok kezdeni. Egy 8cm-es ventillátor szívja el a hőt, de így is kb.35C környékére melegszik fel a nyák.

Rendes fénymásoló papírt használtam étolajjal átitatva. Jók a tapasztalataim. A különbségek a következők.
papírnál 35perc a fotózási idő
fóliánál 20perc

fóliánál kevésbé foltos a leoldodó réteg, tehát egyenletesebben oldódik le a Positiv20

A rajzolat minősége talán egy árnyalattal jobb.

Nem lesz tiszta étolaj minden és ha jól menne akkor a fóliát többször is használhatnám.
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Itt vannak a képek a nyákról. Igazán ez az első olyan nyákom ami fotózással készült és jó is. Ha lesz időm akkor du. ki is fúrom meg minden
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Nem roszz.
(#) maTaKee hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
na akkor énis: lassacskán kezdem kapizsgálni h mi a téma

sry de csak scannelni tudok

nyak.jpg
    
(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Ez se csúnya Szép lett
Egyébként ha megakarok mutatni nektek nyákot, én is scannelni szoktam. Miért lenne ez gond ?
Ne kérj elnézést, nem léptél a lábunkra
(#) idavid hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
hali,,
hol lehet olyat kapni, hogy vasklorid? budaörs XI: ker érdekelne...a gyógszertárban nincs ilyen...
(#) fureszk válasza idavid hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
"gyógyszertárban nincs ilyen"
Szerintem inkább bombagyárosnak néztek, ugyanis a vaskloriddal "csodákat" lehet művelni pirotechnikai téren. :yes:
(#) tbence3 válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Úgy látom az IC-nél nagyobb forszemek kellenének vagy pedig kisebb fúróval kellene fórnod. Jól látom, hogy hiányzik ott a forszem?
De amúgy ténleg szép lett! csak így tovább!
(#) idavid válasza fureszk hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
néztek is nagyon, hogy mire kell, aztán mondtam ,hogy elektronikához maratásra...kicsit megnyugodtak

nade hogy is van ez a bombás dolog? érdekel
(#) maTaKee válasza fureszk hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
ez érdekes! én ugyanis még "pirotechnikus" koromban ilyenről nem nagyon hallottam hogy vaskloriddal lehetne vmit művelni (maratáson kívül)! te miről hallottál??
(#) maTaKee válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
igen, az IC nél nagyobb kellene, de hát ez így is jó sztem, csak 1-2 helyen nincs, de hát sztem ha nincs bekötve az az 1-2 láb akkor meg sztem nem sok vizet zavar!

(#) maTaKee válasza idavid hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
budaörsön... ott nem nagyon tudok mondani helyet :no:
(#) idavid válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
XI. ker?
(#) maTaKee válasza idavid hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
ott nem tudok :no:
(#) kerteszsasa hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Hello
Én eddig üvegszálas nyákot használtam /160x100mm 210Ft/ de olvastam , hogy A4 méretű nyákot 1-200Ft-ért is lehet szerezni. Itt is láttam nyákból épített dobozokat, és azt szeretném kérdezni, hogy hol lehetne olcsóbban beszerezni.
Szegeden találtam de kicsit drága: Bővebben: Link A bakelit kb fele annyiba kerül, mint az üvegszálas, miért, annyival rosszabb vele dolgozni?
(#) bbatka válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
A bakelit hátrányai. SMD-hez nem jó , mert megég a hőlégfúvótól. A nagyfrekvenciás tulajdonságai rosszak. A réz réteg kevésbé tapad, elég ha kicsit tovább forrasztod és leválik a réz róla. Büdös és talán rákkeltő.
Van aki szerint jobban szól az a végfok amit bakelitre építenek, hát nemtom.
(#) Norberto válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Azaz röviden: manapság nem éri meg! Hacsak nem specifikusan bakelitet keresel valamilyen célra...
(#) kerteszsasa válasza bbatka hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Köszönöm, akkor majd üvegszálasat veszek, csak kicsit drága : egyoldalas 1m2 12400,- Ft. Lehet olcsóbban is szerezni?
(#) idavid hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
itt pesten a "pinceboltban" A/4es méretben üvegszálas egyoldalas 750, kétoldalas 850.
(#) Frankye válasza idavid hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Ebben a boltban, ahol én szoktam vásárolni, az A/4-es, egyoldalas lemez pl. bruttó 792- Ft.
(#) kerteszsasa válasza idavid hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Abból 1m2 14000 FT
Tehát ez ennyibe kerül, törődjek bele :no:
(#) Frankye válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Sajnos...
Következő: »»   69 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem