Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WPB égetőszoftver fejlesztése/tesztelése
Lapozás: OK   14 / 22
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Oké, köszi, még ezen dolgoznom kell. Jelenleg fogalmam nincs miért nem működik, miután teljesen azonos a kiolvasás módja a 628 családdal.

A sebességet próbáltad?
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A sebességet a leggyorsabbra állítottam, de így is elég lassúnak tűnik, meg akkor szerintem a 16f628-nál sem lenne jó.
(#) watt hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Próbáld meg 100-assal, 10x-es szorzóval!
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Most vettem észre, hogy a törlés sem működik, az első rublikában mindig ott marad az a 2CED.( Megnyugtatásképpen kipróbáltam minden funkciót 16F628-al, ott minden működik).
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Oké, de mi van ha lassítod!?
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Most próbálom, de így igen nagyon lassú...
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Na végre végzett...
Találomra egy rublikába beírtam egy számot, és most ki is olvasta, de az első rublikában benn maradt az 2CED...
Majd hétfőn veszek egy új PIC-et és meg próbálom azzal is, hátha már a PIC-kel van gond...
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Milyen géped van, hogy ilyen lassú? a 10-es szorzó pipa be van téve?
Gondolom az oshon-al fel tudod programozni, akkor nem rossz a PIC!
Ilyen lassú sebesség tényeg indokolatlan, csak nekem 100-as értékkel 10-es szorzóval kb. 26sec a kiolvasás!
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szia!

Be van téve a pipa.
A gépem Pentium III. 712 MHz, 512 MB RAM.
Amúgy is kell vennem egy PIC-et, ez szegényke már eléggé el van nyűve, de oshonnal tényleg jó, úgyhogy nem tudom mi lehet.
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Igazából én sem. Majd veszek egyet én is, mert így nem fog menni!
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Még esetleg kipróbálom a programodat a másik gépen alaplapi lpt porttal, hátha a kártya zavar be.
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nem kell venned, végre működik!
Rossz volt az érintkezés az MCLR lábon és azért viselkedett furán.
Az 1.29b-vel működik, az az előtti verziók nemismerik fel.
Bocsi, az 1.29 utáni fejtörésekért.
Remélem annyira nem leszel ettől kiakadva
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nem akadtam ki, mert nem volt időm hosszasan foglalkozni vele, valamint az 1.29-ben van jól az ID kódja, miután az ha jól sejtem 59! ?
Tehát így vagy úgy találtál egy hibát, amire nem figyeltem! Úgyhogy, köszi!
(#) watt hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Felkerült a javított 1.29b az oldalamra.
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Akkor megnyugodtam, és igen az ID kód 59
(#) Maszatomy hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Éppen egy pickit klón készítésén fáradozom. A hardver kész. A szoftvert viszont nem tudom beleégetni mert csak egy része sikerül. Változó címeknél akad el. Csatolok egy képet is.

Csak a flash tartalmat nem tudja teljesen beírni. A csík rendben végigmegy, semmi hibaüzenet, csak ellenőrzés után, hogy a két tartalom nem azonos.

Az égető egy 74ls05-el készített kéttranzisztoros cucc amit nem tudom honnan szedtem (nem mai projekt, már csak breadboardon létezik. A Vpp-hez egy Mc63 -as ic van. Minden fesz. rendben van.
Hardver lassú teszt rendben van.
Gép 1Ghz PIII (nem celeron)
Próbáltam többféle LPT port beállítást (EPP,SPP, stb.)
Próbáltam többféle sebességgel (2-200 ig)

ECP LPT módban előfordult, hogy írás vagy olvasás közben elalszik a Vpp visszajelző LED (a folyamat végéig), nem a hardver hiba miatt. Erre nem tudok magyarázatot.

Segítséget kérnék, elfogytam az ötletekből.

wpb_hiba.JPG
    
(#) watt válasza Maszatomy hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Én kábelekre gyanakodom. A nyomtató kábel csatlakozója úgy van bekötve, ahogy én rajzoltam a WPB-nél? Gyanús, hogy a windows beleszól a kommunikációba, ha nem.
A kábelek miből vannak, milyen hosszúak? Esetleg kép is jól jöhet...
(#) Maszatomy válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!

Gyári LPT kábel, kb 1m. végén csati, onnan 10 cm kábelek a breadboardra, icsp meg 7-8 cm. Képek csatolva.

A bekötéssel kapcsolatban nem tudom mire gondolsz? A WPB-t telepítve és elindítva port biteken nem kellett állítanom.

Kb. erre hasonlít a kapcsolás, csak táp nélkül: Bővebben: Link
(#) watt válasza Maszatomy hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Mivel ez itt off, ezért a megfelelő helyen válaszolok: Bővebben: Link
(#) mate_x hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Szia watt!

Most volt időm megint foglalkozni a PICezéssel, de sajnos megint van egy kis probléma.
A 16F88-at most már felismeri, de valamiért nem tudja normálisan kezelni. Nem működik a törlés, az írás, egyedül a beolvasás jó, de az is úgy, hogy a program végén, ahol 3fff-nek kéne lenni oda 0000-át rak.
A funkciók a 16F628-asnál hibátlanul működnek.
Az is furcsa, hogy 16F88-nál minden nagyon sokáig tart az "1"-es sebességen is, míg pic16f628nál minden gyors.

Üdv.: mate_x
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Ránézek, de nem igérem gyorsan. A lassúságot okozhatja, hogy 2x akkora memóriája van, ami felezi a sebességet, de még a memória kezelés módja is eltér, ami tovább lassít. Sajnos az LPT-s égetők nem gyorsak, ezért érdemes építeni velük egy PK2-t.
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Rendben, köszi!
Én azért szeretem az lpt-s égetőket azt egyszerűségük miatt .
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Én is, több is van és soros is, de azért a PK2-nek nincs párja.
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Elkészült a 1.30b, egyelőre itt érhető el, kérlek teszteld le a 16F88-al(csak az exe, be kell másolni és indítani).
Én egy 12F675-el és 16F690-el leteszteltem, ezek problémásak voltak, apró javítás megoldotta. A 88-nál is hasonló módosítást végeztem. Ha nem lenne jó, van még ötletem (kétféle módon lehet égetni őket, és van ami az egyiket szereti, van ami a másikat). Sajnos 88-am nincs, ezért azzal nehezeben haladok és csak úgy, ha teszteli valaki. Várom visszajelzésed! Köszönöm!
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szia!

Sajnos még nem jó.
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ez mit jelent? Leírhatnád, hogy mit csinál és mit nem. Esetleg képernyőmentéseket a visszaolvasásokról.
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Hasonló a helyzet, mint az előbb, de most sikerült kitörölni a pic tartalmát, de nem tudok bele új tartalmat tölteni.
(#) Moderátor hozzászólása mutyur hozzászólására (») Ápr 7, 2011
 
Idézet:
„LEhet nem ide tartozik,”

Nem bizoy! Át is pakoltam a helyére.
(#) proba hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Vesztemre vettem néhány PIC16f1936 IC-t .Azt hittem a pickit2 ismeri,de sajna nem.Esetleg valami egyszerűbb égetőt (programot) tudtok hozzá,vagy a watt félére lehet valahogy adaptálni? Ha igen ennek van valami egyszerű módja,(néhány cím átírása) vagy teljesen le kell programozni az égetési algoritmust? Pickit3,icd2 -re ezek miatt nem akartam beruházni.
(#) watt válasza proba hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Biztos, hogy lehet, de várni kell rá, mert most nincs rá időm. Egy ilyen PIC-et is be kellene szereznem, más nem kölcsönbe, hogy biztosan jól működjön minden, és gyors legyen a fejlesztés, mert vannak gondok az elméleti programfejlesztés körül, mint most is néhány típussal nem jól éget a WPB. Igyekszem rámozdulni, de nem tudok biztosat ígérni!
Következő: »»   14 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem