Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   245 / 607
(#) bobz hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok. milyen hangszintvaltot ajanlotok a stereo-s TDA7294-esnek? Vagy netalan eloerosito szukseges hozza? Kesz Nyak is jo lenne. Segitsegeteket elore is koszonom!
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Ez attól függ hogy mit akarsz vele hangosítani. Hangszínszabályzó szerintem nem kell, viszont egy szintemelő fokozat nem árt elé. Én ezt használom:
(#) david91 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hogyan lehet a Sprint Layout-ban ilyen IC-t betenni ami mutatja, hogy mi van a belsejében, mint nálad pl. a műveleti erősítők, és a tápfesz jelek?
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Koszi! Nem ilyenre gondoltam. olyan kelene ami balance-t basszust, es szolot alit.
A szobamban HI-FI hasznalatra lenne. A SubWooferemet fogja hajtani foleg. Szeretem a nagy basszust.
(#) Bassmester válasza david91 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Ezt a makrót én rajzoltam, ha tetszik mentsd el magadnak a Sprint Layout-ban
(#) kistotti01 válasza bobz hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hello! Tudok ajánlani egyet Neked, ez kellően nagy basszust fog "emelni" neked :yes: . Most is itt dübörög mellettem a TDA7294-el. Bár fura a lakás akkusztikája, melletem alig hallani a basszust, ellenben a lakás másik oldala zeng... Komolyra fordítva a szót. Amít linkelek neked annak lm1036 IC a lelke. Könnyen beszerezhető alkatrészekből épül fel az áramkör, egyszerű, könnyen elkészíthető, viszonyalg kis anyagi ráfordíttással megépíthető és tökéletesen müködik. Van róla itt a fórmba róla cikk: LM1036N sztereo hangszínszabályozó Itt mindent megtalálsz róla. De ha valami nem egyértelmű itt kérdezz: LM1036
Üdv.: Kistotti
(#) kistotti01 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hello!
Az áramkör amit belinkeltél, az mit is tud pontosan, érdekelne. Esetleg egy kapcsolási rajz is van hozzá??
(#) bobz válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Koszi szepen. Utananezek
(#) david91 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Tetszik! :yes:
Viszont nem tudom hogyan lehet elmenteni? Valamit rajzolni akár, leírnád röviden légyszíves?
fureszk cikkét olvastam ugyan, de erre nem tér ki részletesen.Bővebben: Link

üdv!
(#) saraha válasza david91 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia.
Kijelölöd a menteni kívánt alkatrészt majd File\Save as macro... és itt kitallózod a program files\sprint layout\Makros mappát és ide valahova neked tetsző helyre mented és kész.
Itt megtalálod Alkotó leírását a programról.
(#) Bassmester válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Ez egy szintemelő fokozat. A TDA hídnak nagyobb jelű meghajtás kell mint egy szabvány PA erősítőnek, a kapcsolás előerősítőként működik. Az ESP oldalán megtalálod valahol a kapcs rajzát, de nincs rajta semmi érdekes, a legegyszerűbb alapkapcsolás. OPA 2134-el és NJM 2068D-vel szól a legszebben. Utóbbit hifire, előbbit PA-ra ajánlom inkább.
(#) bobz hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok. Gondoltam felteszek nehany kepet a keszulo erositorol. marcsak azt varom hogy a hianyzo alkatreszeket leszaliotsak, es osszerakom teljesen. Mar alig varom
(#) péter70 hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok! Épített a fiam Pedro féle szimpla TDA-s erősítőt. Épített belőle 2 őt de sajnos egyik sem működik,pedig mára hidalt változatot megépítette az pöccre indult. Szerintetek mi lehet a gond?-Minden alkatrész új. Az egyik panelon a Mute-t is kivezettük ott 2.3V van. De úgy sem szól ha összeérintjük és úgysem,ha szétvesszük a vezeték végét, Ha megérintjuk a bemenet végét akkor sem búg a hangszóró egy kicsit sem. Amikor a tápot rákapcsoljuk akkor lehet hallani egy pici reccsenést ez mindkét panelnál úgyanígyvan.

Előre is köszi a segítséget.
(#) reloop válasza péter70 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
A mute és a stand-by 3,5V felett kapcsol ki. Valószínűleg alacsony a tápfeszültség. Mennyi a táp?
(#) péter70 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
16v ról próbáltam van egy teszt trafóm,de a híd az ment vele!
(#) reloop válasza péter70 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Van egy 22k és 4,7k feszültség osztó a mute előtt, cseréld a 22k-t a felére, vagy a 4,7k-t a kétszeresére.
A híd kapcsolásban nincs ilyen feszültség osztó, azért működött.
(#) péter70 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Kicseréltem a 4.7k -t 10k-ra a muténél így 4.5v van de sajna így sem szól!
(#) reloop válasza péter70 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
A 4,7k helyére berakott 10k-t vedd ki, akkor pont olyan lesz mint a híd mute-ja. A 9,10 lábakon mérj feszültséget, mindkettő legyen több 3,5V-nál.
(#) péter70 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Kicseréltem a másik panelban is a 4.7k-t 10k ra és az működik,majd megkeresem hogy mi lehet a gyíkja a másiknak.Még egy kérdés,egy bordára föltehetem mind a kettőt szigeteletlenül? Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza péter70 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szerintem fel, mások szerint nem. Próbáld ki, van-e gerjedés :csodalk:
Azt biztos tudod, hogy a bordán rajta lesz a mínusz táp, de nem lehet elégszer leírni.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Hello.Megépítettem a hidalt változatot.Iszonyat jól szól.Legelőször nem indult de aztán rájöttem hogy a mutte pontot össze kell kötni.Most két kis PC táp bordával próbálgatom és egy venti hűti és hideg.A dobozában egy hatalmas (2-3szor nagyobb mint aPC-s)U vasra fog kerülni két ventillátorral.
A kérdésem
A trafó 250W-os EI viszont 0,7es a szekunderje.Elég lesz ez vagy kell erősebb?Egyszer meghajtottam és 34V-ról 30ig esett vissza.De ott már ordít.
(#) david91 válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszi, így már világos!
(#) ormandistvan hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Olvastam a TDA7294 adatlapján hogy minimum +/-10V kell neki -remálem jól értelmeztem! Érdeklődnék, hogy megoldható-e a táplálása +12V autó akkuról! Nagy gondban a -12V létrehozásával vagyok! Ebben kérem segítségetek! Köszi!
(#) Bassmester válasza ormandistvan hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
12V-os táphoz ne 7294-et építs.
Van jónéhány olyan tipus ami kimondottan autóba való. Pl : TDA 7386 (4×25W/4Ohm)
(#) kistotti01 válasza ormandistvan hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
12V-ról meg tudod probálni, de a 100W-os teljesítménytől nagyságrendekkel messzeb fog állni a kivehető teljesítmény. Ha nincs megfelelő trafód hozzá, és nem is tudsz beszerezni, akkor ne építsd meg. Pénzkidobás! Gyakorlatilag 12V az nem a 7294-hez való feszültség. 12V-ra ajánlani tudom neked a TDA1554 -et. Nekem 12V-on 2 Ohmos terheléssel tisztán lead 2x30W-ot!
(#) lacek29 válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
+12 V-ról kipróbálni sem tudja Kell a szimmetrikus táp a 7294-nek!
(#) lacek29 hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Szuperül mennek a hidak. Itt egy kép róla,egyenlőre csak "ömlesztve"
(#) kistotti01 válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Egyszeres tápból lehet kettős tápot előállítani, és azzal is tőkéletes lehet, bőséges puffermezővel. Itt a fő probléma a 12V nagyságával van. Az kevés a TDa7294-nek.
(#) lacek29 válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Mint olvasható...autó akkuról szeretné használni
(#) kistotti01 válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Jó lesz az. De lehet hogy csak a képen nincs rajt, de ha ennyi pufferkondival akarod járatni, az nagyon kevés lesz. Jól látom hogy az csak 2db 2200uF?
Következő: »»   245 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem