Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 43
(#) gtk hozzászólása Jún 16, 2024
Sziasztok.

PAD-e konvertalt komponens poziciojat le lehet valahogy kerdezni ? Sajnos ezeket lehagyja a pick-and-place filebol. 3D -ben latszik az alkatresz, 2D-ben csak a PADek. 50+ db 0201 alkatreszt kellett felraknom a bga ala nagyito alatt pakaval, a geppel valo osszerakas utan.
Van valakinek otlete ? Udv.
(#) pajesz66 hozzászólása Ápr 21, 2024
Sziasztok!
Van arra valamilyen módszeretek, hogy underfilles bga-t cseréljetek? Ha jól megmelegítem a chipet le tudom venni, de sérül a panel, és minden is körülötte...
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 22, 2024
SSD-ken és normál méretű SD kártyákon már nem egyszer találkoztam vele, hogy az ólommentes bga magától is repedt vagy feltépte a pad-et magával hőmérséklet változás ill. vetemedés hatására. Pedig az SSD-k és memóriakártyák még csak nem is melegszenek annyira extrémen mint mondjuk egy laptop vagy egy VGA. A vastagabb PCB hőelvonása miatt kötelező alulról előmelegíteni, de csak óvatosan mert pl. a mostani VGA-kon lévő GDDR6-ok és az újabb NAND-ok már 220 Celsius felett is képesek degradálódni. Azzal szoktak még hibát elkövetni, hogy kis golyókkal csinálják amitől a chip alacsonyan ül és utána sokkal könnyebben szakad fel. Szerencsére adatmentésnél csak egyetlen alkalomra kell működőképessé tennem az eszközt amíg lementem, nem hosszútávra kell optimalizálnom. Tény, hogy gyakorlat szükséges hozzá, én napi rutiszerűen csinálom.
(#) elactrofan válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 22, 2024
bga golyó nem enged el hacsak nem vágták földhöz az egész lapot úgy ahogy van, több évi szerviz tapasztalattal mondom.
Memória chipet sose cseréltünk és nagyon kis eséllyel találsz olyan szerviz aki ezt bevállalja.
Nagy a sikertelenségi ráta vagyis drágább a leves mint a hús, golyózás meg semmit se ér.
(#) Krisztoszteron hozzászólása Márc 21, 2024
Üdvözletem!
Adott egy Acer Aspire 3 A315-51-360K laptop.
Kékhalálozott, lefuttattam a wiondows memória diagnosztikát, és memória hibát dobott fel.
Az a gond, hogy ebben a laptopban csak 4GB RAM van, ami az alaplapra van forrasztva. SSD bővítést végeztek rajta, előtte nem volt vele semmi gond. Ebből arra tudok következtetni, hogy egy vagy több bga golyó engedhetett el, és ez okozza a hibát.
Megpróbálnám újragolyóztatni, hátha ez megoldja a problémát (nekem sajnos nincs hozzá eszközöm, így kénytelen leszek ezt másra bízni).
A kérdésem az lenne, hogy járható út-e az, ha mondjuk nem csak a forrasztással van a gond, hanem a memória chippel, vagy esetleg alatta a vezetősávval, hogy ha az újragolyózás nem oldja meg a hibát, akkor levetetem az összes ram chipet, és az alaplapon levő plusz foglalatba tett rammal használom tovább?
Nem tudom, a BIOS mennyire tudhatja magától, hogy abban gyárilag kellene lennie 4GB RAM-nak.
Tudom, nem a legjobb megoldás, de talán a leggyorsabban kivitelezhető...
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) bbatka válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 10, 2023
Ahogy a szerkesztőjük szájából elhangzott. Az internettel nem lehet versenyezni. Sőt attól félek előbb-utóbb a hobbielektronikának is annyi. Főleg ha ilyen mértékben nőnek az alkatrész árak. Érdemes bevásárolni alkatrészekből. pl.Van néhány CPLD-m és FPGA-m , amelyet már nem is lehet kapni vagy horror áron. A mikrovezérlők nagy része is el fog tűnni, aztán maradnak a bga tokozásúak esetleg. Megy át minden mikro méretekbe.
(#) tufatofu válasza roland9 hozzászólására (») Nov 15, 2023
LG plazmánál találkoztam ilyen hibával, ott a ctrl board bga forrasztás volt a ludas, de az minden bemeneten ilyen képet adott.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) robis01 válasza Remci hozzászólására (») Szept 9, 2023
Tápfeszültségek rendben vannak? Kondik jók? Ha van szkóp érdemes ránézni a tápra, és a gombok vezetékére.
Pc tudja állítani, ki/be tudja kapcsolni a monitort?

De lehet hogy valami melegedő alkatrész okoz problémát ami hidegen kontaktál, de ha bemelegszik a hőtágulás miatt megszűnik a kapcsolat. Ez akár lehet egy bga ic is.
(#) Fidel hozzászólása Aug 14, 2023
Sziasztok!
Van egy régi laptopom, aminek valamiért állandóan kicserélődik a microsoft által a régi drivere és ettől kicsit fátyolos lesz a kép! Ilyenkor újra visszarakom a régit és megint jó szokott lenni.
Tegnap hasonlóan jártam el, majd egyszer csak lekapcsolt a gép.
Ha felkerül a vga meghajtó programja, akkor egy percen belül eszmélet vesztés van.
Ha elindítom és gyorsan lekapom az eszközt, akkor újraindítás után működik 1024x768-ban.
Amúgy 1280x920 lenne azt hiszem a felbontása.
Mi történhetett ezzel? bga forrasztása engedhetett el rajta, vagy a VGA chip lehelte ki a lelkét?
Nem tudom, mi legyen ezzel a géppel, nagyon régi, de minden jóság van rajta, meg ki van maxolva, amire kell nekem, arra még egész jó.
Van értelme megpróbálni a VGA chip-et levenni, leszedni a forrasztást és befuttatva megpróbálni egy forrasztást? Nem sok reményt fűzök mondjuk hozzá, hogy lesz belőle valami!
Van még egy ilyen alaplapom, az meg fordított tápot kapott, egy komparátor kipukkant rajta, meg ki tudja még mi!? Azzal is lehetne kísérletezni, hogy a kipukkant alkatrészt kicserélni, de gondolom, nem ártana ott méregetni, hát ha kiderül valami szakadás, vagy zárlat.
Van ezekre valami sztenderd módszer, hogy hogyan érdemes ezt csinálni?
(#) job335577 válasza toto hozzászólására (») Júl 31, 2023
Bizmutos paszta és reflow-val forrasztom, géppel ültetem. És nem bga, a megrendelő megköveteli az ólommentest.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2023
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 24, 2023
Leginkább dobd ki... Nem tudom, paszták nem jöttek be, Amtech pasztája elmegy, de bga icket, mint pch, GPU, VPU RAM golyóval csinálom. Ott nem lehet nem megfelelő mennyiségű. Telefon és mac icknél jó a paszta is, de normális minőségű kell, amit nem nagyon találni.
Laptop és VGA esetén pasztával picik a golyók, alacsonyan ül a chip és nagyon könnyen leszakad a legkisebb nyák hajlításnál.
(#) antiktelefon válasza madazg77 hozzászólására (») Máj 12, 2023
Na legalább fixen beállt a hiba? Mi a DAC chip rajta, neten nincs találat erre. Ha nem flipchip bga, érdekes lehet újraforrasztani vagy hot airrel közvetlenül melegíteni. Mivel minden bemenet és csatorna rossz, valami feldolgozó ic vagy táp hal be ezek szerint... De van a kondik között ez a ragasztó, az is érdekes lehet, elkók is, stb forrasztáshiba a bemeneti panelen.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
(#) kékestv válasza manstein39 hozzászólására (») Ápr 8, 2023
üdv.
Lehet,hogy bga hiba. Reflow-old a CPU-t. Ha akkor sem jó,akkor EMMC Flash újraprogramozása.
üdv.
(#) antiktelefon válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 1, 2023
Megoldható, 3D röntgen fotózással, bga tokoknál használják is, mint az AIO, csak röntgennel. Most ha már van egy 3D képed a nyákról akkor programozás kérdése csak a visszarajzolás.
(#) img válasza SMarioOo hozzászólására (») Márc 30, 2023
Szia! Három lehetőség van: vagy újra kell bga-zni az alkatrészeket a panelen, vagy ha sérült a panel is, akkor át kell ültetni őket egy másik panelre. De csak akkor érdemes, ha fontos adatok vannak rajta, egyébként olcsóbb új SSD-t venni.
(#) hal111 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 22, 2023
Most szerelőnél van a kocsi, ha vissza kaptuk, akkor kibányászom újra, és készítek egy képet az egész vevős panelről, mert ott forrasztani nem tudok, olyan, mintha bga módon lenne rá ültetve a komfort modul nyákjára, de közben mégsem úgy, sosem láttam ilyen megoldást, így ami a kettő között van érintkezési pont, az zsákbamacska.
(#) antiktelefon válasza harcipocok hozzászólására (») Feb 21, 2023
Jó minőségű flux kell, itthon a loctite multicore hestoreból, de alkohol nehezen hozza le. Kínából csak a Mechanic sd360, semmi más. Ha komolyan gondolod, akkor meg Amtech nc559 flux CSAK eredeti, usaból, vagy hivatalos viszonteladótól amazonon ha olcsó akkor szemét, nem eredeti, 90% hamis annak, ami kapható)
Minden bgas munkához is ezt használom, messze a legjobb és lemosható.
(#) antiktelefon hozzászólása Feb 20, 2023
Üdv!
Sikerült még kiolvasni a halott távot végül, értelmes szerű tartalma van flashnek és eepromnak is, nem FF.
Soic at90s2313 hol kapható, vagy melyik alis/ebayes bolt megbízható, nem szemetet küld? Esetleg valaki nem akar megszánni egy darabbal Tudok más icket vagy bga forrasztást vagy pénztadni érte, csak hogy ne álljon itt egy hónapot a cucc.
A másik ugyanilyen-a hibás- panelen 1200-as van, gondolom az nem jó a 2313-as dumphoz, de teszteltem a jó 2313-mal megy az is.
(#) benjami válasza Pethical hozzászólására (») Feb 7, 2023
Mondjuk még mindig kevesebb a különbség mint amikor egy atmegával összekötünk egy esp8266 vagy esp32-t azért, hogy wifi-n tudjunk beszélgetni egy másik eszközzel.
Amúgy mennyire macerás hozzáférni a wifi modul lábaihoz? Mert ha jól látom a wifi chip is bga, meg talán maga a modul is.
(#) antiktelefon válasza Bkvbusz hozzászólására (») Feb 2, 2023
ÍRtam még privátban is, de nem nézted meg.
"Nem vagyok híva a vakon melegítésnek. bgazok alapból, de ezeknél tudtommal a bga hibája elenyésző, a chip szokott megszakad i a belsejében. Ha 100 fokon elkezd működni pl akkor érdemes cserélni. Szóval hibakereséshez ok, de jo nem lesz tőle."
Ha a hdmi chip döglődik, kell egy másik és ki tudom cserélni, de fölösleges itt álljon, ha kiderül az a rossz, amikor te is meg tudod nézni.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 27, 2023
Nem ilyen a fűrése a régi típusúnak, az tömör alu tömb tetejű, nagyobb teljesítményű, de ez is jó.
A halogénnél sokkal jobb, mert a lap hőmérséklete nagyon jól tartható, azt hogy méred pid kontrollerrel, hogy milyen meleg valami, amire izzó világít? Főleg ha egy 12*14mm-es ram chipet goylózol éppen, arra rakd rá a hőszenzort, ha tudod. Meg bga felgolyózáshoz ha 0.5 fokot ferde a chip a fluxon elúsznak a golyók.
Ez egy előmelegítő, nem igazán értem mi a problémád vele, nyilván chip fel le szedéshez egy hot air kell pluszba, smd nyákokat még be lehet ültetni vele, főleg, ha egyik oldalán semmi nincs és jól felfekszik. Illetve led cserére is baromi jó, de többszázezres chipek felgolyózásához is használható ésszel, nyilván nem a forró lapra dobod rá a chipet, hanem egy reflow kemence szerű profil szerint emeled a hőmérsékletet, a meredeksége pedig pont ki is adja az adatlapi görbéket.

Izzóval csak meg fogsz ölni minden érzékeny chipet meg a nyákot popcornozod.
Én nem ajánlok olyasmit, ami nálam nem vált be, a hasznosságához képest nevetségesen olcsó eszköz. Még ha csak alaplapokat kondizol át vagy cserélsz rajta mondjuk egy hátlapi usb blokkot, akkor is. Ha benyomod 150 fokra, akkor rajta hagyhatod 10 percre amíg felmelegszik a kondizandó cucc, nem festős hőléggel meg izzóval forgatod, hogy pont melegítse, de ne égesse meg a lapot. Utána lapot befogatod nyák satuba és sima széles pákával az összes kondit 1 melegítéssel ki tudod cserélni, 8 rétegű nyáknál is. bgas felhasználást meg már részleteztem.
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Jan 4, 2023
Utálom a backlight hibákat, egyszerűnek tűnik, de amikor összerakod és a toldós ledcsík kontakthibás és szedheted szét, amikor a régi ragasztóját az alkohol alig szedi le, amikor led csere után 1 hónappal proci bgas lesz vagy lcd cof kezd döglődni. Meguntam, nem csinálok ilyet, nekem kapcsolási rajzokhoz kell egy matt 4k tv, ha látok hibásat veszek egyet majd, de én nem megyek ebbe bele, mert mind szétspórolt szemét. Meg fólia megég meg lencse reped a hőtől stb.
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 17, 2022
Sziasztok
Valaki nincs vas megye környékén akit bga-t újragolyózni?
Van egy Siemens Tp700 HMI ami elázott, alkoholban ki lett mosva egyből, de az egyik bga ic alatt valami maradhatott, korrózió vagy valami, mert melegszik.
Ez egy Siemens Soc1-50 bga Asic ami a profinet vezérlő, nem működnek a lan csatlakozók.
Nem tudok róla semmit, lábszám, golyóméret.

Egyébként a hmi bekapcsol, betölt az os, de laptopra dugva nincs link, nincs kapcsolat. Melegszik ez az ic, feszültségei megvannak. Phy ic levéve, így is melegszik.

Köszönöm
(#) antiktelefon válasza nyamnyam hozzászólására (») Dec 13, 2022
Üdv!
Akármilyent slotos, PGA, bga, kupakos, nyers chipet, az a fontos, hogy FSB 133MHz legyen és minél erősebb legyen.
Bővebben: Link
Erre kéne.
Ha valaki tud, akkor cserébe csinálok neki is egyet vagy csere is opció. De nem 20+ ezres link is jó lenne...
bga nekem nem probléma és ez egy nagyon ritka mod xbox classichoz.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 10, 2022
Attól függ, milyen elkó, elképzelhető olyan régi kártyán, már a 6-8 évvel ezelőttieken sem voltak kiszáradós kondik, így ma már kondit nem is kell ezeken mérni. A 650ti már GDDR5, aminél naagyon jellemző a RAM bga hiba, ez hőterhelés/ mozgatás hatására hónapokra is eltűnhet ideiglenesen. De van diagnosztika rá, ami egyértelműen megmondja. Ha még ilyen lesz, amikor a 970-et intézzük vissza megmutatom.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 10, 2022
A 970-re írtam a hangot. Több évre visszamenőleg a top 5 hangos kártyában biztosan szerepel nálam. Ha a kép szemetel, az VRAM vagy VRAM bga hiba, mint a 970-en is.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 9, 2022
Nézegetem ennek a 946C-nek a fűtését. Nem tudom, hogy lehet ezen bármit csinálni, hiszen, itt mint egy rezsóra rá kell tenni a melegítendő nyákot, előmelegítéshez, meg bga-záshoz meg az kéne, hogy infra fűtés alulról, meg ugye a felső infra. Ennél a rezsó lapnál szerintem még az is jobb, ha tesz az ember a nyák alá egy 4-6db H4-es halogén izzóból álló fűtést ami brutális és az sugározza is a hőt, akkor is felmelegít egy nyákot ha 2 centire van tőle. De közvetlen közelre téve egy chip-et is le lehet vele szedni ha nincs olyan alkatrész körülötte ami kényes a nagy hőre.
(#) antiktelefon válasza dani555 hozzászólására (») Dec 9, 2022
Amit én linkeltem 946C, az 100% alkalmas ilyenre. Igaz nem tudsz lépcsőzetes profilt vele, de ha a vezérlőt később kicseréled egy pc410-re, vagy egy tinyreflow controller2-re vagy bármilyen openreflow-os nyákra, akkor jó lesz bármilyen profilhoz is. De alapvetően bga chipek felgolyózására használom követlenül, illetve nyákok előmelegítéséhez. Ha nem 12 rétegű nyákokra akarsz hatalmas feteket forrasztani, akkor bőven jó lesz hozzá. Egy Atten 862 hot airt viszont ettől függetlenül javaslok, ár/érték messze ver mindent és a 600 ezres JBC-nél is jobban bevált. Nincs olyan probléma, amit ezzel a kettővel nem lehet megoldani.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 8, 2022
Pizzasütő kemence, nem bga, felesleges túllihegni, pár fok ide-oda oly mindegy.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2022
Szerinted én hogy kezdtem?
Átvertek egy laptoppal, halott volt a proci, elmentem valakihez bgazni, hogy kicseréljem a procit én magam. Használhattam a gépét, de nyilván nem ingyen és nehéz volt időpontot egyeztetni, meg 2,5 órányira volt innen. Úgyhogy tartottam magam az elvemhez, miszerint szerszámot venni mindig jó befektetés és vettem egy bga-zó gépet
Mondjuk hozzátartozik, hogy előtte is javítottam már videókártyákat, de maximum RAM-ot tudtam cserélni, mag problémákkal nem tudtam foglalkozni.
Nem olcsó a gép, de a millió kis apróság, ami igazán drága hozzá, illetve a donorkészlet felépítése és időben a diagnosztikák, rajzok, boardviewk beszerzése, gyakorlás.
Párszor el lehet akadni, de szakmai ismerősöket mindig lehet picit zaklatni, én is úgy vagyok vele, konkrét kérdést mindig megválaszolok, a hát ez nem jó, mi baja típusúval nem lehet mit kezdeni. orosz fórumokon is érdemes angolul nézelődni.
GPU vásárlás használtan:
Van szervizdiagnosztikám, ami sokat segít azért. RX 400-500 kártyákból ramhűtő nélkülit nem szabad venni, mind szét van sülve, főleg ha bányász. XFX pici, MSI Armor, Asus dual és 2 ventis Strix pl. (De strixeknél szeretnek 1-2 chipet nem hűteni, aztán az haldoklik, de azt olcsó cserélni.)
RTX 2000 szériánál vannak a gyárihibás RAM szériák, ha olyat kifogsz, sorra hal rajta, elég durva kiadás, jobb RAMra csere simán 80e fölött van. (Persze aki eladta neked, csak az egy elromlottat cseréltette ki és amikor mondta neki a szervizes, gyorsan eladta).
2080ti, 3070ti, 3080, 3090 stb saját súlyuk alatt reped, bga szakad ki, szívás eléggé.
30-as szérián Hynix ramok döglenek sorra. RX5700 baromi megbízhatatlan valamiért, ha hal, mindig mag, kivéve MSI Mech, mert ott a RAM is kopott, még donornak sem jó. Vega, RadeonVII mindig HBM2-re hal meg, szívás.
Akármit veszel, mindennek van típushibája, de a jobbféle kártyáknál tudatosan elkerülhető, vagy nem vészes a dolog. Kihagyott biztosítékok, biztosíték helyett tekercsek gyakorik, szenesre ég a nyák tőle pl, amikor csak egy 2 ezres Drmost kéne cserélni zárlat esetén.
Az a gond, hogy itthon mindenkinek az olcsó kell, ha egy kártyára rápakolsz 65-70 ezernyi vadi új RAM chipet és örök garanciát adsz arra, nem lesz soha RAM baja, akkor vagy nem veszik meg, mert "piszkált", vagy belinkelik bányakártyát milyen olcsón kapni és hogy nem adnak annál többet érte.
Jófogáson vannak cégek, akik aktuális ár alatt 30%-kal adnak kártyákat, honlapjukra mutat a link, több ezer kártyát hirdetnek, kínai bányából küldik őket, érdekes módon a cégnek a Google értékelése nem létezik...
De akár használt, akár új, a típusismeret és a diagnosztika nagyon fontos.
Ha mondod mi a kártyád, megmondom mit tudni róla és hogy gyárilag milyenek a padjai és a pasztája.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
Következő: »»   1 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem