Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) fecameca válasza Tetye hozzászólására (») Júl 25, 2020
A te rajzodon valami nagyon nem stimmel, a BC 184-ek vagy fordítva vannak, vagy rossz pozícióban, de azt gondold végig, hogy a PNP tranzisztoroknak az emittere a pozitív, az NPN-nek az emittere a negatívon van. Ráadásul ha valahol komplementer párokat látsz, azoknak egyformán kellene lenni a + és a - ágban, úgy lenne értelme, nem pedig felcserélt C-E lábakkal. Másik: a 100 ohmos ellenállások kettesével a levegőben lógnak, így valahogy nem kerek a dolog. Talán a gnd.- re menne mind a 4 ? A BC 301-303-ak tuti jók? Mert én csak APT 100-akat javítottam, de azokban mindig azok szálltak el, olykor a 2N 3055-ök még életben is maradtak, vagy ritkábban vitték magukkal a véget, de a BC 301-303 mindig E-B szakadtak voltak. Sajnos az Ágotát nem ismerem, az Elektrotanyán csak ez a Mos-Fetes változat van fent, teljesen más. Az R21 ellenállással kapcsolatban, az a meglátásom, valaki azzal próbált meg kompenzálni asszimmetriát, nem tudni, milyen sikerrel? A tranzisztorok cseréje után lehet, hogy nem kell már oda.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) Johnycorp válasza Csilag hozzászólására (») Ápr 22, 2020
Szia.

Nézd meg a mellékelt fájlt, hátha ez az, amit kerestél.


Egyébként nem érzed, hogy illene egy fórumon kicsit követni a helyesírás szabályait?
Ez nem egy chat oldal. Lásd szabályzat.
Összefolynak a mondataid, nincs helyesírás és nincsenek írásjelek.
Szörnyű.
(#) eyess válasza ROLIXD hozzászólására (») Jún 4, 2016
Elvileg ez lenne a rajza , de nem tudni , hogy mennyire hasonlít ez a tiédhez.
Nos a rajzon a feteket kellene kimérni , illetve azok ellenállásait.Nyugalmi áramfelvételt sem ártana mérni .Mindezt a jó oldalhoz viszonyítva.
Az az ellenállás nekem kicsit megviseltnek tűnik , és látszatra nem is egyezik a pirossal .Nem tudom , mert nem látszik jól , hogy értékre egyezik e , de watt számra biztosan nem .
(#) BiG_Lui-Gee válasza djloui hozzászólására (») Jan 8, 2015
Nem zavar, nem kötözgetek semmit, csak majd a kivezérlésmérőt pontosítom.
Figyelek mindenre köszi így már azért jobb hogy tudok róla ezt azt.


Nekem másik verziós ds600om van, ez 8ohmon tudja a 2x300wattot.
(#) neocska válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Jan 7, 2015
Üdv.
Ezt kaptam elektrotanyán. Hátha segit neked.
Végfok és Ventilátor szabályzás is rajtavan ha jol látom(nem néztem át teljesen)
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Jan 7, 2015
Üdv. Lenne pár kérdésem egy Ágota ds600(8Ω 300w) fekete 2U magas végfokról, nem ismerem a lelki világát, hátha ad valaki tanácsot infót vele kapcsolatban.

Bekapcsoláskor a ventilátor nem megy, halk ciripelés hallatszik, mintha kapcsolóüzemű táp lenne benne(de nem a ventiből). Amikor bemértem szkópal és műterheléssel akkor 25v kimenőnél tehát 50wattnál kezd indulni a venti és kimenő fesz függvényében növeli a fordulatot, terhelés nélkül is.

Ez így normális, mert halkan hallgatva is elég jó hőt termel 17C° szobában is, meleg az egész doboz 20-30perc eltelte után, (50wattot telj.felvételt ír terhelés nélkül a tápra) ? Ez inkább a nagy melegben lehet gond.

Táp puffer kondi 2x10000μF 100v de van 2db-nak még hely, elég ez és gyárilag is ennyi van benne ?

Toroid trafóra nincs semmi írva, neten írnak 900 és 600wattosat is, melyik lehet valós ? 13kg a gép.

Nem nagyon találtam képeket sem, ezért nem nagyon tudok mihez viszonyítani.

Köszönöm a tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) emersys válasza Tetye hozzászólására (») Márc 20, 2011
Szia.
Amiket mellékeltem az mind fetes.
Eredeti ágota rajz, a másik pedig egy kiforrotabb kapcsolás., qsc 1600as rajz lényegében..
Van saját tervezésü is, de az egyenlőre nem publikus, ráadásul még a servo része nincs kész, pozitív visszacsatolású lex , a buffer részt majd darlington hajtja.
Ha nem értesz valamit a kapcsolásokon majd szólj., de elég kiforrott rajzok, és működnek :yes:
(#) Tetye hozzászólása Aug 7, 2010
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni egy kapcsi rajzzal?
Az erősítő aminek kéne a rajza az egy Ágota ds600-as de a régi BD-s. nem az ujj fajta.
Mind két oldala össze vissza van gányolva és le is vannak pukkanva.
Köszi!
(#) zomatt hozzászólása Júl 25, 2008
Szerintetek ez a végfok (vissza van rajzolva, lehet, hogy hibás is) vajon jobb lehet annyival mint a vf5, mint amennyivel bonyolultabb(gondolok itt a jel-zaj viszonyokra, kivezérelhetőségre 100 kHz környékén, keresztezési torzításra...)? Tudom hogy még az alap vf5-öt sem építettem meg, de találhatunk ebben a kapcsolásban olyan részleteket, amelyeket esetleg a vf5-ben alakalmazva az jobb lenne(visszacsatolás, kondenzátoros kimenet)?
(#) sound.man hozzászólása Júl 22, 2007
Itt a rajz
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem