Fórum témák
» Több friss téma |
Az egyik fotós oldalon láttam már jópár ilyen képet, és valamelyiknél szerencsére azt is leírták, hogyan készülnek.
Megpróbálom megtalálni neked a pontos leírást; de addig is elöljáróban annyit a dologról, hogy ezek nem egy képből készülnek, hanem rengeteg sokból. Praktikusan egy másfél-két órás expozíciós időt raknak össze 10-15 másodperces expókból. És mindez azért szükséges, mert a digitális gépeken hosszabb záridőknél rengeteg zaj jelenik meg a képen (a képérzékelő melegedése miatt). Esetleg lehet még próbálkozni filmes géppel is, mivel ott nincs szenzor ami melegedjen, és ezáltal nem sokszáz képből kell megcsinálni a véglegeset - továbbá nem kell órákon keresztül a gép mellett állni, és nyomkodni az exponálózsinórt (vagy távkioldót, ki mit szeret használni). Idézet: „Egyáltalán egy normál KIT objektívvel ez lehetséges, és ilyen géppel?” Bármilyen géppel lehetséges, amit lehet állványra csatolni, van valamiféle távkioldója, és tud legalább 10sec-es expót csinálni.
Megtaláltam a cikket: Bővebben: Link.
Nem hinném, hogy fotóbolt nélkül meg lehet normálisan csinálni.
Meglehet, csak nem érdemes
PS-el viszont bármit ki lehet hozni belőle, én villmokról csináltam multikompozíciós fotót, valahol az előző oldalakon van fent. Szerk: Bővebben: Link Egy-két szűrővel megtoldva, 4 képpel.
Ezt a képet még valamikor rég készítettem. Azt már nem tudom pontosan hány expo volt, de az biztos, hogy 2perces exponálásokat készítettem.
Ez fantasztikus...
2 perc alatt ennyit elmozdult a föld? Ezt nem gondoltam volna. Vagy rosszul gondolom?
Ahaa...jólvan olyan sok ilyen képet készítettem, hogy sok fogalmam van róla hogy is készült (amint látható). Gondolom nem baj.
Akkor tisztázuk, van egy állvány, azt nem mozdítja el addig míg el nem készül az összes kép, és csak készítgeti a 2 perces fotókat, majd összefésüli photoshoppal. Csak egymásra pakolja őket aztán csókolom. Kb így készült?
Pontosan
Most megszámoltam, pontosan 30db * 2perces képek készültek. Tehát ez egy órányi elmozdulás a képen.
Üdv!
Megépítettem én is a Topi féle kapcsolást (II. javított) az érzékenységgel nincs gond, viszont elég lassú. Mikor belevillantok egy vakuval a gép csak kb 200ms-el utána exponál (audacity-vel mértem le a két vakuhang közti időt ) Ez szerintem túl sok, hogy látszódjon vmi (egy átlagos villám 80-100ms ideig tart kb.) Full manuál üzemmódba van, tehát a fókusz kézi, a rekesz és az ISO is. Mi lehet a baj?
Megy is vele, csak késik. Nyilván a vakut nem fogja látni ha belevillantok, de a 200ms szerintem sok.
Fogalmam sincs, én nem használok +elektronikát.
Nincs benne valahol olyan beállítás, hogy a tükör már rég fel legyen csapódva feszt? És amikor exponáló gomb megnyom, akkor már csak a zárszerkezet elsuhann a ccd előtt. Így gondolom mégtöbb időt lehetne nyerni. Nézz utána hátha.
Esetleg próbáld vaku nélkül és a zárszerkezet hangját felvenni és kimérni. Hátha úgy gyorsabb. Esetleg arra az elektronikára rálehetne kötni egy kis piezzot vagy hangszórót és szintén kimérni, hogy nem az késik-e.
Szia!
A géped exponálási késleltetése alapból is 90ms, de ennek még szerintem nem kellene problémát okoznia, tekintve, hogy ennél hosszabb villámok is bőséggel akadnak (ahogy rövidebbek is, természetesen). Viszont a 200ms-os késleltetés nagyon sok - ott szerintem valami pontatlanság van a mérésben, vagy pedig csinál még valamit a géped (például tölti a beépített vakut, vagy fényt mér neki). Ahogy már előttem is írták, szerintem érdemes lenne beépített vaku nélkül próbálni, és a külső vaku, illetve a zárszerkezet lefutásának hangja közti időt mérni.
Közben feldobnék én is egy kérdést: próbálkozott már valaki házilag ún. folyamatos fényt (=műfénylámpát) építeni?
Már egy ideje gondolkozom valami házibarkács megoldáson, mert szeretnék három (egy nagyobb és két kisebb) fényforrást, ami viszont bolti árakon vaskosan százezer pénz fölött lenne. Tulajdonképpen van is ötletem a mechanikai megvalósításra, már inkább csak esetleges építési ötleteket várnék, továbbá némi megerősítést, hogy nem teljesen hülyeség a kezdeményezés... Izzónak egyébként ezeket nézegettem. Kimondottan műfényizzók, 3400K színhőmérséklettel, és nagyobbrészt kb 75 órás élettartammal, ami tulajdonképpen egész soknak mondható - legalábbis a sokak által ismert békebeli Tungsraphot BR két órájához képest mindenképpen.
Visszatérve a villámkioldóhoz.
A csati Canyon és Nikita gépekre egyszerű a megoldás. Viszont Sony gépre hogy lehetne megoldani a csatlakoztatást? Gondoltam, hogy veszek egy távkioldót és azt levágom a kioldóról. Ez járható út lenne? Előre is köszönöm a segítséget!
Nikonnál sem annyira egyszerű a megoldás.. Az én gépemen például egy tíz tűs speckó csatlakozó kell hozzá. Én ezt végül úgy oldottam meg, hogy egy olcsó távkioldóba barkácsoltam bele a villámkioldót. Persze a vezetékről le is vághatod magát a távkioldót, de én meghagynám az eredeti funkciókat is.
Tehát a kérdésedre válaszolva: igen, ez így járható út.
Mai termés. A zöld fény nem UFO, csak egy zöld lézer
Ááá! Szóval zöld lézerrel stimulálod a viharfehőket a minél látványosabb lecsapók reményében, szellemes
Különben szép képek, exp. idő átlagosan mennyi? Kb. 10mp-re saccolok..
Még elnyomtam pár expót. 30s záridő, átlagosan f4.5-ös blende, 28mm, ISO100.
Ja, mondjuk erős impulzus nitrogénlézerrel ilyenkor nem célszerű játszani, mert esetleg tényleg kialakul egy ioncsatorna a leskelődő és az égbolt közt
Végre sikerült beszerezni egy Sony távkioldót. Ugye ez 3 érintkezős, 3 kábellel.
Amikor a távkioldóm benyomom az expogombot, azzal már rövidre zárom az áramkört és exponál a masina. A 3. kábel ha jól sejtem a long expó miatt van, amikoris a gombot előrenyomom és úgy zárom rövidre az áramkört. Tehát elég az első kettő vezetéket bekötni a villámkioldóba? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
Az egyik a fókuszálás (félig lenyomott gomb) a másik az exponálás. Ha reteszeled a gombot akkor megy a bulb idő.
[OFF]A Canonon is van szabványos N3as csatlakozó, szóval nem minden a 3,5es jack |
Bejelentkezés
Hirdetés |