Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus dobókocka
 
Témaindító: Szabadember, idő: Máj 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) bancsi15 válasza bancsi15 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Közben visszaolvastam és rájöttem, hogy az "üres" helyzet azért van mert a reset láb a 6-ossal van összekötve, nem az ötössel. De ez nem is olyan nagy baj, de az már tényleg zavar, hogy nem tudok 5-ös számot generálni. HELP!!
(#) bancsi15 válasza bancsi15 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Senki semmi tipp?
(#) Dániel X hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Üdv!
Ez a kapcsolás működőképes? Hálás lennék ha valaki leírná hogy is működhet ezen kis kapcsolás.
(#) Peter65 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Üdv!
Nem építettem meg, de elvileg működnie kéne. Az áramkör "lelke" a CD4026 vagy CD4033. Ha megkeresed az adatlapját, láthatod, hogy egy tizes számláló van benne, egy 7 szegmenses dekóder és meghajtó. Ha megnyomod a start gombot, az 555-sel felépített oszcillátor jelével lépteted a számlálót. Ha hatról hétre váltana, a "b" szegmens jelében felfutó él keletkezik, és és ezzel reszeteli a számlálót, hogy ne tudj 6-nál nagyobbat dobni.
Lehet esetleg olyan hibája, hogy 0-t viszont tudsz dobni.
(#) vicsys válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Szerintem működik. Itt a leírása: Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Üdv!

A resetelés azért történik meg mert egy kondin és ellenálláson keresztül földre van húzva az a láb?
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Üdv!

Nagyon köszönöm akkor át is tanulmányozom.
Peter 65 neked is köszi a választ.
(#) pepe091 hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Üdv!

Megépítettem vicsys kapcsolását (Dobókocka ), de valamiért nem működik. Az lenne a kérdésem hogy a tápot hova kell bekötni? A nyák terven van egy + - felirat, de ott plusz furat nincs. Ezért alulról forrasztottam még a pluszjelzéshez egy plusz kábelt meg a mínuszhoz is egyet. De amúgy az sem világos hogy (szerintem) a led csiszolt, lapos fele a negatív, és a nyákon a pozitív felébe megy a negatív. Lehet akkor hogy a led-eket kellene megfordítanom? A Picben a program jó, azzal nincs gond, az tesztelve volt.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) pepe091 válasza pepe091 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Na meglett a bűnös, most már működik. Jól gondoltam, a LED-eket kellett megfordítani, mert a beültetési rajzon rosszul vannak, mert ott a pozitív felükre megy a negatív.

Azért köszönöm vicsys-nek a nyák tervet és az inspirációt
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt a dobókocka kapcsolást. Működik is ahogy kell, csak

Amikor 1-est "dobunk" a kijelző C szegmense nem világít.
Amikor 4-est "dobunk" szintén a C szegmens nem világít.
Amikor 2-est "dobunk" akkor a D szegmens nem világít.

A kijelzőnél a forrasztási érintkezési hibát kizártam, mert a többi szám tökéletesen látszik. A 4033 IC hibáját is kizárnám, mert kipróbáltam két IC-vel is, de ugyanaz a hibajelenség.
Valakinek lenne valami ötlete???
(#) Pety_ válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ellenőrizd le a táblázat alapján a szegmensek helyes sorrendjét.
(#) ekkold válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szerintem a rajz is hibás. Az IC2 RESET bemenetét (15-ös láb) semmi sem tudja L szintre húzni a rajz szerint. Mivel a diódán át, és a nyomogombon keresztül is csak H szintet kaphat. Így bizonyos szempontból olyan mintha a bemenet a levegőben lógna, ami egy CMOS IC esetében mindenképpen hiba. Kellene egy további ellenállás a 15. láb és a GND közé (100k), vagy még jobb a diódával párhuzamosan.
(#) Pety_ válasza Pety_ hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
14.es láb?
(#) pzsola hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!
hadnagyakos féle dobókockával kapcsolatban lenne kérdésem. Mivel csak most ismerkedem a PIC-el, így lehet, hogy a kérdés értelmetlen, de a nyomógomb használatáról eltérő infót olvasok, így segítsetek, hogy megértsem: szóval a nyomógomb és az MCLR (4.láb) közé nem kellett volna mondjuk egy 680-1K közötti ellenállást betenni? Vagy az R1 10K-nak mi szerepe van a VDD és MCLR között?
(#) hadnagyakos válasza pzsola hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Az MCLR láb és a VDD közé kell tenni, hogy a nyomógomb nyitott állásában a VDD-re húzza a lábat, különben csak lógna a levegőben.
(#) maria hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Lattam ezt a nyak rajzot nyak es ez hany cm ???
(#) kaqkk válasza maria hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Nyomtasd ki és megtudod ...
(#) maria hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Kinyomtatam csak le akkarom ellenorizni nem tudsz elkuldeni hogy hany cm???
(#) vicsys válasza maria hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Ez a mérethelyes: Bővebben: Link (Ott van a cikkben, furcsállom, hogy nem vetted észre, ha végigolvastad...)
(#) maria válasza vicsys hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
koszi szepen
(#) kaqkk válasza maria hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Az ellenőrzéshez fogj egy 8 lábú ic-t és tedd a tervre ha passzolnak a lábai a forrszemekhez jól dolgoztál (de odafigyelhetnél a helyesírásra , kín olvasni amit írsz!)
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Ja, tényleg! Olyan hasonló volt a tervemhez...
maria!
Nem jó amit linkeltem! Bocsi a keveredésért!
(#) maria hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
sziasztok szeretnem kerdezni hogy eltudna-e valaki kuldeni azt a hex fajlt amit bele kell egetni a pic 12f629-be???
elore is koszonom
(#) maria hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok egy kerdesem lenne hogy hova kell kotni az elemet a nyak-lapra?
(#) jani14 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok amint latjatok uj vagyok es mar is egy kerdesel allok elo hogy hova kell kotni az elemet a nyak-lapra ennel a dobokockanal?
(#) Knight94 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Nekem egy olyan kérdésem hogy, a hangszórót én nem kötném be, azt minden további nélkül el lehet hagyni, vagy a PIC azon lábait kell valahova kötni?
(#) Knight94 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Értem, Ksözönöm.
(#) maria hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
heloo
Pic12f629 helyet jo lesz pic12f675-os
ha ugyanugy van beprogramozva?
(#) kaqkk válasza maria hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Nem , nem fogja jól beégetni az égető a hex et (a hex ben benne van a pic tipusa)
(#) maria hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Hello
Mindenkinek oromteli karacsonyt kivanok
Szerintetek lehet 2 oldalu nyak-lapra kesziteni???
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem