Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Half duplex rf Pic manchester
Lapozás: OK   1 / 1
(#) brumibali hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Hello az lenne a bajom hogy megírtam a programot,de nem azt teszi amit kell. ez egy rxq1 es modul. a programnyelv assembly
krem aki tud segítsen.

master.txt
    
(#) kobold válasza brumibali hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ha már senki nem válaszol, tennék pár megjegyzést. Csak úgy belenéztem a kódba, és nem vagyok benne biztos, hogy a logikája rendben van. Kiragadva ezt-azt:
  1. vetel
  2.         clrf    20h    ; nem befolyásolja a programot, csak felesleges ez a sor,
  3.         movlw   d'7'    ; mert itt konstanst töltesz bele
  4.         movwf   20h
  5.         bsf     txa
  6.         bcf     rxa
  7.         call    timer5
  8.         goto    izeze  ; ez se kellene ide...
  9.  
  10. izeze
  11.         call    timerrf
  12.         btfss   vesz
  13.         goto    aerz     ;0
  14.         goto    berz     ;1
  15.  
  16. aerz                            ;0
  17.         call    timerrf
  18.         btfss   vesz
  19.         goto    abetesz  ; "vesz" akár 1, akár 0,
  20.         goto    abetesz  ; ugyanoda ugrik, ez így kell?
  21.  
  22. berz                            ;1
  23.         call    timerrf
  24.         btfss   vesz
  25.         goto    bbetesz ; ismét ugyanoda ugrik,
  26.         goto    bbetesz ; akkor minek teszteled?

Nem biztos, hogy ennek bármi köze van a hibához, de hátha.
(#) Jossz hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy half-duplex megoldásban kellene adatokat átvinnem két PIC között. Tulajdonképpen Topi RF modulokról szóló cikke alapján indultam el, de sajnos nem műkodik a dolog. PIC18LF4620-at használok, ill. az AUREL RTX-MID-3V RF transceiverét (adatlapot mellékeltem). A megírt c programot is mellékeltem. Ez tulajdonképpen a Topi által megadott program, a transceiver vezérlésével (adás/vétel vezérlés stb.) és némi LCD és LED vezérléssel van csak kiegészítve. A gond az, hogy vagy nem jön át semmi a vevőre, vagy pedig, ha kiszedem belőle a jó vétel ellenőrzési részt, akkor az adás másodpercenkénti ütemének megfelelően egy-egy 0xFF (fekete téglalap karakter) jelenik meg az LCD-n. Mondjuk ebből legalább azt látom, hogy az adó is, meg a vevő is működik.
Kérem, aki tud, segítsen, mert már 3 napja folyamatosan ezzel kinlódom... Mindenféle variációt kipróbáltam, már arra is gondoltam, hogy ez a transceiver nem-e csak a PIC "rendes" TX/RX (C6/C7)lábára kapcsolva hajlandó-e működni. Most ott tartok, hogy egyszerűen nincs több ötletem.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Jossz válasza Jossz hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Lemaradtak a csatolandó anyagok
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem