Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   851 / 2208
(#) Doncso hozzászólása Dec 30, 2009
Sziasztok urak.
Igaz , hogy még sehol sem állok CHZ mester PCL 86PP erősítőjének utánépítésével, de ma azért haladtam egy keveset, és ennek most nagyon örülök, szeretném veletek megosztani. Már nagyon várom, hogy milyen lesz a hangja, szerintem beváltja a hozzá fűzött reményeket. Sajnos nem nagyon tudok új alkatrészekből építkezni, mert télvíz idején szűkös a családi kassza, a 80%-a eddig bontott alkatrészekből épül, de remélem emiatt nem látja kárát.
No de beszéljenek a képek.
Üdv.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 30, 2009
Igyekszem jó tanítvány lenni Zoli mester.
(#) Gery78 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Szia Doncso!

Szép lett! Gratulálok! Milyen kimenőd van hozzá? Ha volna kedved hozzá, kipróbálhatnánk a TK-782/A kimenőimmel, a TH-782/a hálózatival, és csöves egyenirányítással + fojtós szűréssel!

Üdv Geri
(#) Doncso válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 30, 2009
Szia, minden CHZ tervei alapján épül, nagyon hozzátenni nem is tudnék, így maradok az ösvényen, SM74 vasak lesznek a kimenők, és egy SM85A lett a hálózati, egyenlőre még lőnöm kell huzalt, mert rossz méretűt szereztem, de majd ez is megoldódik.
Egy próbát valamikor megejthetünk ha készen lesz.
Örülök hogy tetszik.
Üdv.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Nagyon zsír lett! Ha egyszer csinálok PCL86PP-t akkor szerintem én is ezt csinálom meg. Mondjuk van 2db SM74-em kimenőnek, igaz trafókeret nélkül.
(#) soos csaba válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 30, 2009
Ok;,jöhetnek a cikek,tölsd akor fel.Köszi szépen elöre is.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2009
Megtekerem neked szívesen Janikám, már működik a tekerentyű frankón.
Ezt és az EL84-et át fogom vinni és meghallgatjuk, ahogy beszéltük. SE-az SE vel, PP a PP vel.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Jó lesz köszi! Most majd a PL500 PP-n fogok ügyködni. Imitől átvettem a trafókat és a csöveket. Megvan minden csak össze kell rakni.
(#) Gery78 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Azért kérdem, mert Mátéval ez a tervünk, hogy a 782/A erősítőnket átalakítjuk ECL/PCL86-os meghajtásúra. Ezekhez a trafók megvannak, csak gondoltam már hallhatnád is a hangját az erősítődnek (amíg szerzel derótot). Én meg örülnék, ha hallhatnám mire fog átalakulni az erősítőm. :hide: Örülnék, ha valamikor megejtenénk ezt a próbát is.
Egyébként a kimenőt is CHZ mester tervezte?
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2009
Az előzetes próbák alapján itt aztán már tényleg nem kell tartani teljesítményhiánytól, lakószobában. Ez már egyenértékű hangerőben (is) a drága HiFi tornyokkal.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 30, 2009
Az tuti. Nekem már a junoszt trafós változat is meglepően nagyot űtött. Majd ha lesz időm kiprópálok többféle meghajtást. ECC85 vagy 6F1P...stb.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Szép munka gratulációm hozzá , csak így tovább
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 30, 2009
Imi!

6P15P csövek árát elfelejtettem odadani. Majd a köbzoli-túrán odaadom. 6N6P kell neked? Tudod aminek tegnap átküldtem az adatlapját.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Idézet:
„bontott alkatrészekből épül, de remélem emiatt nem látja kárát.
Miért látná kárát , nálam is szinte az egész bontott alkatrészekből van . Szerintem semmiféle kárát ez idáig még nem véltem fölfedezni .De egy dolgot ne feledj a csövek kiközepelését , amit az első körben elnéztük . Ez menet közben derült ki amit korrigáltunk ami a tervre nem került be ! Az egyik oldalnál a két ellenálás az nem egy GND-re került erre majd figyelj .A lényeg hogy mindkét ellenálás majd egy GND pontra kerüljön. a másik oldalnál nincs gond ott jó amit ezen a képen jól láthatsz
(#) Stakypot hozzászólása Dec 30, 2009
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat a keverés ügyében. Mellékeltem egy rajzot. Valami ilyesmire gondoltatok?

keverő.JPG
    
(#) CIROKL válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 30, 2009
Idézet:
„Egyébként a kimenőt is CHZ mester tervezte?”
igen sőtt mi több lett hozzá terv SM74, SM85 -re ami nálam meg is lett valósítva mindkét változat , de a végén a 74-es magok maradtak . Szerintem azzal szebben szól , viszont a 85-ös magokat aztán fölhasználtam EL84pp -nél az meg ot tesz jó szolgálatot . SM85
(#) Saggitarius válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 30, 2009
AM-t akarsz, akkor ez a jarhato ut, de nem mind audio mixer.
(#) Saggitarius válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2009
Lehet, hogy en maradi vagyok, de nem hiszek a csovek -meg ha foglalattal is- nyakba ulteteseben.
(#) CIROKL válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 30, 2009
Idézet:
„nem hiszek a csovek -meg ha foglalattal is- nyakba ulteteseben”
De ez csak a szemednek vagy a tudatodnak nem tetsző ?
(#) Saggitarius válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2009
elv
nezd csak meg mennyi problema szokott felmerulni kepcsonyakaknal, amik nyakosak -tapasztalat-
(#) kocos válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 30, 2009
én sem .. pedig én fiatal vagyok, és bohó ..
(#) ticseboy hozzászólása Dec 30, 2009
Helló. Lenne egy kérdésem, mégpedig: hogy ha egy monó cuccal csak mélyet szeretnék hajtani (ne házimozira gondoljatok) csak valami szolidat, melyik tipust ajánlanátok? ECL86 vs. EL84
(#) CIROKL válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 30, 2009
De azért itt ezeknél az általunk alkalmazott konstrukcióknál nem a klasszikus nyákbaültetős módszer van ! Ha jobban megfigyeled akkor erre is fölfigyelhetsz, meg aztán az sem mindeggy hogy milyen csövet és milyen alkalmazásban használunk a nyákban ? Meg még egy fontos mommentum az hogy az a bizonyos készülék az napi X időt működik ,
Idézet:
„kepcsonyakaknal”
Pl az általad emlegetett cső mert az is az .
(#) Saggitarius válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 30, 2009
Szamomra egyertelmuen EL a nyero
(#) Saggitarius válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2009
Nem ohajtok "vitazni" veled, majd az ido multaval meglatod mire gondoltam.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 30, 2009
A teljesítmény vagy a minőség lenne a lényeg?
(#) CIROKL válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 30, 2009
Hát nem is vitának szántam de biztos nem fogom meglátni , nálam csak néha néha vannak bekapcsolva ezek a szerkenytyűk de akkor napokig egyfolytában Meg aztán nem véletlen emlegettem a konstrukció kialakitását , ebből tudok mutatni egy-két technikai megoldást ha érdekel .Hogy hogyan és miképpen van fölépítve a nyákos / nem nyákos / csöves erősítőm .
(#) Saggitarius válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2009
Szerintem barmelyik akkor is EL vegfok es meg akarmi mas mint elofok, de ne kettos csovel!
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2009
A minőség annyira nem fontos hisz csak mély. Ez egy sztereo (szélessávu hangszóróval) rádió lesz és ez a mély még kéne a két kis hangszóró mellé. Ha érted
Tehát: lesz egy sztereó el84-kel meg egy monó a kérdésesekkel
(#) CIROKL válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 30, 2009
Idézet:
„barmelyik akkor is EL vegfok”
No azért ezt sem lehetne így eggyértelműen állítani ! Bátran összemerném őket egymással szemben álitani ,meglepődnél Van némi viszonyítási alapom nem a levegőbe beszélek , van EL -ből pp.se és van PCL-ből pp.se amit bármikor meghallgathatsz és máris tudsz róla véleményt alkotni ! Bővebben: Link
Következő: »»   851 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem