Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD, mi a típusa?
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 18
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
A nyitófeszültség emelkedik, a másik irányba fixen zár... Az biztos, hogy nem a megszokott tantál kondi... egész más a belső felépítése, így ránézésre.


Már alig várom, hogy jöjjön valami alkatrésztudor
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Szétbontottam egy fekete tantált az előbb, ilyen belülről.
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
A HE bemutatja: A nagy alkatrész széttörés c. filmet....
Amúgy jahh az általam széttört sárga tantál ugyanolyan, mint az általad széttört fekete tantál... Viszont az ismeretlen fekete "izé" nem ilyen
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Aha, értem. Hát akkor passz, nincs ötletem, az én megérzésem szerint azon a bizonyos lapon kondik vannak megjelölve.
(#) patexati válasza Norberto hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Nem voltam rest kivettem az én HP lapsomból a billentyűt ott vannak ilyen jelölésű kondik igaz csak 220-as kivitelben de azok kondik.. Vitát nem képezhet mert mint írtam is van "etalon" az alaplapon mit kell tanulmányozni,hogy minden kétséget kizárjunk. Tantál kondik érdekesen tudnak viselkedni ha túllépjük a feszültségüket arra nagyon kényesek és bármi előfordulhat (akár diódaként is tud viselkedni mivel a bent lévő anyagok összetétele elég bonyolult ki tudja mit csinál ha megég ,oxidáció tökéletes dióda effektet képes létrehozni ha műszerrel mérjük). Példa okáért vannak olyan led diódák is mit ha túlhajtunk nekiállnak villogni.. Egy ellenállás is lehet sok száz nanofarádos kondi ha elég (ilyet is láttam) de ez,hogy fittyet hánynak az elterjedt jelölésekre ez nonszensz.. Igaz a HP amerikai cég lehet más szabványokat alkalmaznak az alkatrészek jelölési rendszerére.
(#) Norberto válasza patexati hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Idézet:
„fittyet hánynak az elterjedt jelölésekre ez nonszensz”


Mire gondolsz ez alatt pontosan?
(#) patexati válasza Norberto hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Hát nem úgy jelöli az SMD tantált,hogy szokás..
(#) patexati válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Az első szám (3 jegyű) a kondi értéke utána van egy betű az a feszültség de mit jelent az utolsó szám vajon??
(#) Slope válasza patexati hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Na ebben lehet némi igazság, a tantál érdekes jószág! Köszi az infót
(#) Slope válasza patexati hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
A betűkód még akár helyes is lehet mert ugye J, mint 6.3V. A jelölésekről meg annyit, hogy ezt valaki nagyon elszúrta. Igazából félvezetőknél van gond, mert 1-1 speciális alkatrész már nagyon gyártó specifikus jelölésű. Nincs általános módszer ezekre, bár az SMD Codebook nagy segítség...
(#) Janaboy hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy kicsit off topic, de segítsetek, h merre tudnék segítséget kapni egy smd panel javításában?
A Segítség a javításban c. topicba írtam, de senki nem ugrik sietni sajnos

Előre is köszi és bocsi!
üdv
Janaboy
(#) maho-ni hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
hello! Lenne egy SMD FET-em ami szétpukkant! Az van ráírva: ST T4 0570 7PABN72 Szóval a kérdésem az lenne hogy ezt mivel tudnám helyettesíteni! Kerestem már a neten így de nem találtam semmit! Egy kávéfőző vezérlő paneljában lenne a kicsike! Esetleg aki tudna segíteni azt megköszönném!
(#) IMi válasza maho-ni hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!
Az ST a gyártó logója? Bővebben: Link
Milyen a tokozása?
(#) maho-ni válasza IMi hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
A tokozása D-PAos vagy is TO-252AA
(#) maho-ni válasza maho-ni hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Esetleg valaki tud segíteni?Már kerestem az ST honlapján is de semmi:S
(#) maho-ni hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Az SMD diódákat hogy tudom be azonosítani?
(#) (Felhasználó 12183) hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Asus GTS250 videókártyám, aminek a hátuljáról letört néhány smd alkatrész. Honnan tudom meg, hogy milyen alkatrészek voltak rajta, vagy mikkel lehet helyettesíteni?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) cseffo hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Hello!
Valaki megtudná nekem mondani , hogy http://www.hestore.hu/kat_13.html oldalon található ellenálások közül melyik a legnagyobb méretű SMD?
Elöre is köszi!
(#) Novak válasza cseffo hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
A 1206-os. A négyjegyű szám az alkatrész méreteit jelöli. Az első kettő a hosszát, a második kettő a szélességét. Értelemszerűen ezek minél nagyobbak, annál nagyobb maga az alkatrész.
(#) cseffo válasza Novak hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Köszi a gyors választ!
(#) guliver83 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Nincs valakinek SMD kódolás, vagy valamilyen program, hogy az alkatrészeket be lehessen azonosítani?
(#) lacek29 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Sziasztok. Adott egy NEC 907 PJ 812 jelölésü SMD IC. Tudja valaki,hogy ezt lehet-e valamilyen normál IC-vel hejettesíteni. Sajnos nemtaláltam róla semmit.
(#) Atka15 hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziaszok. lenne egy problémám az smd-s valamivel. Ez a baj. Találtam egy smd alkatrészt az egyik panel alján. 3db van rajta ugyanaz, de az egyik törött. Próbáltam megnézni mi azz, de nem tudtam rájönni. A tetején ez a szám áll: 271. és ennyi. 8 lába van(4-4-es elosztásban.), és csak ennyi van rajta hogy 271. Hogyan tudhatom meg, hogy mi ez? És kaphatok ilyet még boltban?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) blackdog hozzászólása Júl 8, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Hogy más ne essen abba a hibába mint én:

SMD számok jelentése:
2,54 -el kell szorozni az első kettő majd második kettő számot így kapjuk meg milliméterben a méretet. A teljesítményük is itt van:

0402 (1 x 0,5 mm): 1/16 W
0603 (1,6 × 0,8 mm): 1/10 W
0805 (2 x 1,2 mm): 1/8 W
1206 (3.2 × 1.6 mm): 1/4 W
1210 (3.2 × 2.5 mm): 1/2 W
2010 (5.0 × 2.5 mm): 0,75 W
2512 (6,35 × 3,0 mm): 1 W
(#) Zsora válasza Atka15 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Üdv!
Így elsőre szerintem egy 270Ω-os 4-es ellenálláscsomag lesz. Ha láthatnék róla képet, akkor biztosabban kijelenthetném...
(#) Atka15 válasza Zsora hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Hello.! köszönöm a válaszodat holnap mindenképpen rakok róla képet amúgy ilyen ellenálláscsomagot kaphatok egy egyszerűen, vagy ez valami különleges smd? És mit kérjek a boltba??? simán csak ellenálláscsomag, és kész? Holnap jön a kép. Köszönöm mégegyszer.
(#) zolee1209 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Ma délután azon agyaltam, hol tudom meg, adott méretű SMD ellenállásnak mekkora a terhelhetősége... Erre itt van!
(#) Zsora válasza Atka15 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Teszek fel én is képet az ellenálláscsomagról (resistor pack, respack).
Hívják még:
Ellenállásháló (resistor network)
Ellenállástömb (resistor array)
Ellenállássor
Ellenálláslétra

A pontos elnevezés attól függ hogy a benne lévő ellenállások milyen elrendezésben vannak.

Res_Array.jpg
    
(#) Atka15 válasza Zsora hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
nem is rakok fel képet Pontosan ugyanígy néz ki, csak 721 van rajta, de pontosan így néz ki nagyon köszönöm
(#) Atka15 válasza Zsora hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szerinted egy próbát tehetek úgy is, ha egyenként, összekötöm egy-egy 270Ohm-os ellenállással? Műkösnie kellene?
Következő: »»   4 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem