Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   19 / 39
(#) Szabi1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Biztos jó a 4558d ic az áramkörbe, vagy én rontottam el valamit?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A szűrő kimenetét stereo erősítő eggyik kimenetére kötöttem TDA1514-re
(#) Szabi1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Csak a jövőhéten tok küldeni képet, abszolút a semmiből csináltam, mármint bontott alkatrészekből, vastag kartonlapot hasznátam nyák helyett, mert a közelbe nem tudok venni munkálható nyáklapot
(#) Gery hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Hello!

Ha ezen subfilter 22k-s potmétre helyett 100kohmosat rakok attól működni fog igaz? Úgyis befele fog nézni a "dobozba", szóval egyszer beállítom és kész.

Üdv.:Gergő
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szerintem nem jó. Szűrőt állítja be, nem mindegy az értéke.
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Íí, az rossz, mert akkor vennem kell vagy 600Ft-ért pluszba egy potit...
Mindenesetre köszönöm a választ !
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Nézd csak:
Bővebben: Link
Jól emlékeztem. Szabi83 azt írja hogy 50KA-st használ és jó. Mit gondolsz?
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Mindenesetre akkor is vennem kell mert nekem 100KB-sem van...
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Bővebben: Link Itt van a kapcs. rajz. Megnézve jobban, nem feszültségosztóként van bekötve, hanem változtatható ellenállásként, tehát a 100k-s potival is be tudod állítani ugyanazokat az értékeket, mint 20k-val, úgyhogy változtatok az előző véleményemen, és mégis jó lesz a 100k, csak nem lesz olyan jól szabályozható. Bocsi, hogy először butaságot írtam.
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Rendben van, köszönöm szépen a válaszod!
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Lenne még 1 problémám az előbb megemlített subfilterrel. Mégpedig mikor kikapcsolom az erősítőt akkor 2másodperc múlva egy idétlen (talán hörgő?) hangot még kiad magából a hangfal, majd +1másodperc múlva megint... Van ötlete valakinek arra hogy ez miért van? Ha nincs a végfok rákötve a subfilterre nem csinálja. Arra gondolok, hogy a sub filter tápjának a kondiijainak a kisülése okozza. A táp egy 7912 és egy 7812-őböl, 2x2200µF és 2x100µF kondibol áll.
Ötletek?
(#) lewi válasza Gery hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Sajnos érdemben segíteni nem tudok, csak azt tudom javasolni, hogy építs egy koppanás gátlót.
Nekem van egy kész nyáktervem hozzá, melyben egyedül a két relé a leg drágább, a többi pár forintos tétel ( 4BC tranyó és pár ellenállás) Még a cikkek közt fellelhető Dbase által közzétett kapcsolás van meg. Ha érdekel előkutathatom.
(#) Gery válasza lewi hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Az a baj, hogy nincs már hely neki a dobozban
Valami más megoldás? Szerintem a tápjával kéne valamit csinálni...
(#) banyaiakos válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Próbáld meg a 2200µF kondik nélkül... Ha úgyse javul meg, akkor a feszültséget csökkentsd! Nálam +-3voltról már jól üzemelt az áramkör.
(#) Gery válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Rendben kipróbálom kondi nélkül. Amúgy, ha külön labortápegységről üzemeltettem a szűrőt akkor nem volt az az idétlen hangkikapcsoláskor.
(#) Gery válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Kiszedtem a kondit, és úgy jó! Kösz a segítséget!
(#) matyusz válasza Gery hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! (elnézést, hogy a válasz opcióra nyomtam csak én is ezt építettem meg) Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy lehetne megoldani, hogy fix legyen a kimenő érték ha csak a frekit állítom? Mert nekem csak ennnyi bajom van vele, hogy tekerem a frekit és csökken, vagy erősödik a kimenő jel. A válaszokta előre is köszönöm.
(#) Szebence válasza matyusz hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Arra gondolsz, hogy állítod a frekvenciát és "csökken, vagy nől a hangerő" ?
Ha igen, akkor ezt nem nagyon tudod kiküszöbölni. Hiszen te magad vágod le a kimenő frekvenciát. Minnél jobban letekered a potit, annál kisebb sáv fog a kimeneten lenni, logikus, hogy kisebb lesz a kimenő jel.
Ha pedig arra gondolsz, hogy veszed le a vágást és halkabb lesz a mély, akkor ez azért van, mert az emberi fül hallása ilyen. A 30Hz körüli hangokat már csak nehezn, halkian halljuk, de a hangszóró ugyanúgy maxon jár. Ha te alig hallod, mert le van véve frekivágás és hangosabbra veszed, akkor csak a hangszórót fogod elküldeni. (Szerintem)
(#) matyusz válasza Szebence hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Üdv.
Nem mert a hangszóró semmit nem csinál, ha letekerem Amúgy majd beszerzek már hozzávaló potikat mert a mono az 47k helyett 100k a 22k-s helyén megy 25-ös bár azzal nincs is úgy baj.(az belefér 3k...) Amúgy régebben építettem ezt, a tél környékén...
(#) Szebence válasza matyusz hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Ha nem csinál semmit az azért van, mert nincs olyan alacsony frekvencia a zenében. Keress olyat amiben van. pl subwoofer test, stb. Abban biztos van egész mély hang
(#) matyusz válasza Szebence hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Oké. Köszönöm szépen a válaszokat Majd megpróbálom, és még egyszer nagyon köszönöm. Ja és igen van benne valami. Csak az a baj, hogy tudom az ilyeneket de nem is gondolkodtam
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Azt kell mondjam egész jó Tudom ajánlani mindenkinek. Végül is megoldottam a sztereó potit. (2 mono-t raktam egymás mögé, tiszta olyan mintha gyári lenne )
(#) Gery hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy ideje hallgatom a nem rég elkészített erősítőmet, amibe egy ilyen szűrő vágja a magas hangokat le a mélynyomónak. Úgy érzem, hogy a mélynek túl alacsony a freki amit ráenged. A kérdésem az volna, hogy mit kéne változtatnom rajta, hogy mondjuk kb 500Hz-ig engedje a a hangokat?

Üdv.:Gergő
(#) banyaiakos válasza Gery hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Túl alacsony freki nincs Ha jól raktad össze akkor jól kell, hogy működjön. Nézd át szerintem a panelt.
(#) Gery hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
A kapcsolás jó, megfelelő hangfallal. De ez egy kis hangfalat hajt, ami nem tud nagy mélyeket. Így ezzel az előfokkal az a doboz nagyobb hangerőnél torzít.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Itt a Subwoofer szűrő NYÁKterve
Javítva, Jobbak a Vezetősávok. Tükrozve van, vasaláshoz.
(#) G-man válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Hol van az az ITT? Nem látom a hozzászólásodnál a csatolmányokat
(#) Szabi1 válasza G-man hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Bocsánat valamit lehet elhibáztam. Bővebben: Link
(#) G-man válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Köszöntem!
(#) zoka hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy aktív szűrőt építeni a szubládámhoz, viszont ez nem csak egy átlagos alul áteresztő szűrő. 3 funkciója lenne.
- egyrészt tartalmazna egy 24dB/oktáv meredekségű szűrőt, 100Hz-nél.
- egy "sávszűrőt", amivel a 45Hz-nél visszaveszem -12dB-t (ugyanis ekkora korrekciót igényel a szoba kiemelése)
- egy "mély turbózó részt" (talán Linkwitz-féle korrekció a becsületes neve), vagyis a 40Hz alatti részt egyre jobban küldje meg, ellensúlyozván a szoba akusztikailag lerontó hatását ebben a tartományban.

Nem kell megijedni, én ezeket nagyjából megterveztem, szimulátor progiban ellenőrizgetem. Egy dolog érdekelne. Ez a sok szűrő elég cifra dolgokat mutat fázisviselkedés szempontból. Viszont az a gyanúm, hogy fázis önmagában nem létezik, tehát, ha a szub hangszóró önmagában szól, akkor nem okozhat gondot ez, vagy igen?
Következő: »»   19 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem