Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   520 / 1272
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szép képek, de mit csináljunk vele?
A hibát bezzeg nem fényképezted le!
(#) casperx hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
üdv mesterek gondom akadt egy elekta 2035E MK tv vel a hiba a következő lenne fél órát szinesen szépen müködik de utánna levált a kép fekete fehérre ami ugyanugy tökéletes marad bármilyen ötletett szivesen fogadok szerintettek mi ment ki benne elöre is köszönöm a segitséget
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
No.Bezzeg,itt a hiba.Ehhez mit szólsz?
(#) 9666 hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Heló!
Van egy Karcher VRTV-100 típusú tévém amiben egy IC biztosan tönkrement.
Az IC-ről csak annyit 9 lába van és talán TO-220 tokozású, a típusa nagy valószínűséggel TDA, többet nem lehet tudni, de szeretném a típusát pontosan tudni.
Remélem tudtok segíteni.
(#) skarlik válasza 9666 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia.Hasonló az íc,mint a Daewo tévé tápja.megnézem.
(#) erdoszoli válasza 9666 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia
tippelni fogok, de szerintem a referencia IC lesz az. pl egy TDA8133 is hasonló, ha az ennyire elszállt akkor elég sokminden más is, főleg a környékén. Csak képről pár elégett ellenállás, rosz kondi látszik, valószínűleg a diódáknak is annyi.Viszont VRTV-100 rajzot sehol nem találtam, így az eredeti típust nem tudom megmondani.
(#) erdoszoli válasza skarlik hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia
a kisebb vízszintes eltolásokat eddig vagy szervízmenüből korrigáltam, vagy a video IC szinkronizáló részét "finomítottam". Látszat megoldás volt, még kerámia kondi cserével is próbálkoztunk, a vége IC csere lett, utána default service beállításokkal is jó volt. Sajna többet nem tudok erről mondani.
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Mik vannak beledugva a hátuljába?
Teljesen jel nélkül, csak a menüt kitéve is el van tolódva?
(#) 9666 hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Egyébként tévét mikor bekapcsolom akkor felcsukódik a stand-by -t jelző piros LED azután kicsapja a hálózati áram bemenetnél lévő biztosítékot.
Még mellékelek képeket talán láttok rajtuk valami figyelemreméltót.
(#) karaszbandi válasza 9666 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Igen figyelemre méltó a fókuszálatlan kép!
A másik, hogy az elszenesedett alkatrészekkel miért kínzod a készüléket?
Nem véletlen megy ki a bizti.

A harmadik meg az, hogy fénykép alapján nem lehet tv-t javítani. Tessék elvinni szervízbe és ott orvosolják a problémát.
(#) skarlik válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia.Meilyk íc-re gondolsz?Eltérítőre?Vagy nem?Kondikat éni átnézem,jók!
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Most jelenleg,dvd volt beledugva.érdekes a szólás a hején van demkor bejön a kép,oldalra megy.
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
A videójel útját kéne végigbogarászni, mert lehet, hogy nem kapcsol le a tuner videójele mikor a külső belép.
(#) BarnaPili válasza skarlik hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
A sorvégből megkapja a szinkronfokozat az impulzusokat?Egy 11ak45-el volt egy ilyen hibám,ott egy kondival meg pár mással a sorvégtranzisztor kollektoráró volt visszavezetve egy jel.
A hibajelenség ugyanez volt.
(#) vkrisz92 hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert fogalmam sincs mi lehet a baj. Van egy Philips 21PT1820 tv-m. Az vele a gond hogy magától felhangosítja magát. A távirányítóra nem reagál, viszont az előlapi hangerőszabályzó gombra igen és azzal le tudom halkítani de ugyanígy újra felhangosítja magát.
Várom a tippeket ötleteket hogy mi lehet a baja. Az elektronikához egyáltalán nem értek, szóval nem tudom hogy, vagy mivel lássak hozzá.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: vkrisz92
(#) vkrisz92 hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert fogalmam sincs mi lehet a baj. Van egy Philips 21PT1820 tv-m. Az vele a gond hogy magától felhangosítja magát. A távirányítóra nem reagál, viszont az előlapi hangerőszabályzó gombra igen és azzal le tudom halkítani de ugyanígy újra felhangosítja magát.
Várom a tippeket ötleteket hogy mi lehet a baja. Az elektronikához egyáltalán nem értek, szóval nem tudom hogy, vagy mivel lássak hozzá.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: vkrisz92
(#) BarnaPili válasza vkrisz92 hozzászólására (») Júl 29, 2011 / 1
 
Cseréld ki az előlapi gombokat.Mindet,ne csak a hangerő +-t.
István
(#) vkrisz92 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Köszi szépen, sikerült kivennem a gombot így mindjárt megjavult, később amint lesz rá alkalmam persze veszek bele egy másikat. Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget.

üdv: vkrisz92
(#) bihari laci válasza 9666 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
SZia a stabilizátor ic a daewoo sassiban akkor, strs 5707 van ,ez lehetett a szétt lött ic is.
(#) unorbi hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy 55-ös philips tv-m (21PT5520/58).
Ha bekapcsolom kis idő mulva elmegy a hang.Tudna valaki tanácsot adni mi lehet a baja.
köszönöm.N
(#) BarnaPili válasza unorbi hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Első körben meg kellene nézni nem-e kontakthibás.Kocogtasd meg óvatosan csavarhúzó nyelével a panel.Meg szemrevételezéssel is próbáld meg.
István
(#) samu81 hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Tudja esetleg valaki, hogy a tda16846 és a 16846/2 között mi a különbség?
(#) unorbi válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Sajnos nem jött be a kocogtatás, ismét kb 5 perc után megnémult.
(#) BarnaPili válasza unorbi hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Pár dolgot nézz meg! AV-n is elnémul,vagy csak Tuneren ? Mérj feszültségeket a hangvégfok IC lábain,jegyezd fel,mikor jó,és mikor nem! Hátha van valami különbség.Az IC típusa alapján tölts le egy adatlapot hozzá. Némítás lábat keress rajta,emeld föl,így micsinál...
István
(#) unorbi válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Érdekes!
Kihúzgáltam a szalag kábeleket sorban, eddig eltelt kb 15 perc és még mindig van hang. Lehet h tényleg valami kontakt volt "van".
Eddig jó, ha gond lenne akkor jelentkezem.
Azért köszönöm a segítséget.
(#) vidfred válasza samu81 hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Én nem találtam külömséget, de megnézheted magad is:Bővebben: Link
(#) Jackass hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Üdv!

A barátnőm tv-e nemrég elkezdett sípolni. Ha meg van kopogtatva akkor egy kis időre elhagyja.
Mi okozza ezt?
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szia!
Valamelyik tekercs vagy a sorkimenő trafó rezonanciája okozza a sípolást. A rezgő tekercs rögzítésével vagy valamilyen szigetelőpaszta rányomásával lehet orvosolni ezt a jelenséget.
(#) casperx válasza Jackass hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Üdv ha szerencséd van akkor csak kondi lesz hamarosan el fog pukkani benne egyébként mi a tv tipusa
(#) samu81 válasza vidfred hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Igen, ezt néztem, de azért eszerint van némi fejlesztés benne... a második oldal szerint. A kérdés talán inkább az, hogy ez egy TV tápban ez releváns, vagy sem...
Következő: »»   520 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem