Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1379 / 2208
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Jún 1, 2012
Ok. Visszacsatolás be legyen kötve?
(#) mayky válasza djhans hozzászólására (») Jún 1, 2012
De sok kérdésed van Igen, hisz úgy fogod használni. Vagy nem ?
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Jún 1, 2012
Jól akarom mérni. Még ma este megcsinálom és felteszem a képeket. Egyébként kötöttem rá hangfalat és zenét. Nekem bejött a hangja.
(#) Hakkee válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 1, 2012
Ezek szerint nem kell például a primert jobbra, a szekundert pedig balra tekerni? Bocsánat a sok kérdésért, csak biztos akarok lenni, hogy jól értem e?
(#) Alien Hardware hozzászólása Jún 1, 2012
Sziasztok!

Szeretnék egy csöves gitár előerősítőt építeni, megspékelve egy hangszín szabályzóval, torzítóval és egy olyan plusz bemenettel amin tud vonal szintű jelet is fogadni.
Nem csak gitározásra kéne hanem szeretném használni egy fajta "effekt" -ként sound designhoz is. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e egy jó kapcsolást és egy két segítséget a nyáktervezéshez.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Jún 1, 2012
Itt vannak a képek.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Jún 1, 2012
És a többi.
(#) szilva válasza djhans hozzászólására (») Jún 1, 2012
Ez most a PCL82 PP-ben? Szerintem egyáltalán nem rosszak azok a szkópképek.

Egyszer kíváncsi lennék, mit mutatnak az én hálózati trafót kimenőnek használó cuccaim
(#) Einstein hozzászólása Jún 1, 2012
Üdv Mindenkine!
Szeretnék egy elektroncsöves erősítőt építeni. Szeretnék érdeklődni, hogy honnan lehet jó áron transzformátor szerelvényeket, és kellékekel (huzal) kapni? Esetleg eladó valakinek? Egyenlőre még bizonytalan vagyok, hogy milyen legyen (SE, vagy ellenütemű, illetve az OTL-en is gondolkozom), tehát a teljesítményt sem tudom, hogy milyen kellene, csak felmérem a "terepet"
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) djhans válasza szilva hozzászólására (») Jún 1, 2012
Igen az.
(#) alex.taylor válasza Einstein hozzászólására (») Jún 1, 2012
Huzalt lehet rendelni a tali bt-től
(#) Imi65 válasza Einstein hozzászólására (») Jún 2, 2012
OTL-ben ne itt gondolkodj, annak van itt külön topikja.
A gondolatmenet ott folytatódik, hogy valahol 10W fölött már nem árt PP-ben építkezni. Milyen csövek beszerzése megoldott?
(#) Class-A-. válasza Alien Hardware hozzászólására (») Jún 2, 2012
Szívesen adok neked egy jó rajzot.Komplett dokumentációval csak haza kell,hogy menjek érte mert anyámnál vannak a cuccaim.Panel terv is megvan,sőt egy komplett KIT de azt nem adom.Van hozzá vég is ha kell.1-2hét mig haza megyek.
(#) marone hozzászólása Jún 2, 2012
Helló !
Azt szeretném kérdezni, hogy a
Idézet:
„Plate resistance (nominal)”

az a belső ellenállást jelenti ?

Kösz !
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jún 2, 2012
Jó lenne tudni a szövegkörnyezetet is, ahonnan az idézet származik. Egyébként a szöveg annyi tesz, hogy: névleges anódellenállás. Feltehetően a betranszformált anód munkaellenállás értékére vonatkozik.
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Jún 2, 2012
A 6n1p cső belső ellenállását kerestem adatlapokon, de semmit sem írtak róla.
Csak ennyit találtam az egyiken.
(#) 6C4C válasza marone hozzászólására (») Jún 2, 2012
Csőkarakterisztikából könnyen számítható... Vagy segít a Barkhausen egyenlet: mű=Ri*S
(#) marone válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 2, 2012
De jó !
De mi az "S" ??? :nemtudom:
(a többit tudom)
(#) frecsko válasza marone hozzászólására (») Jún 2, 2012
Sztatikus meredekség.
(#) marone válasza frecsko hozzászólására (») Jún 2, 2012
Vazze ! Tényleg kiszámolható ! Kösz ! :worship:
Nem semmi hol tart már a tudomány !
(#) marone hozzászólása Jún 2, 2012
Még egy kérdésem lenne.
(Aztán tényleg befejeztem, mert akkor már mindent fogok tudni a csövekről.
A PP-nél hogyan számoljuk hogy hány KOhm-ra kell illeszteni a kimenőtrafót ?
Ha mondjuk van két 5.6 KOhmos csövem, akkor azt PP-ben mennyire kell illeszteni ?
Kösz !
(#) FordPrefect válasza marone hozzászólására (») Jún 2, 2012
Ez ennél kissé bonyolultabb. Legegyszerűbben két beszkennelt oldal, de csak hétfőn jutok be. Utána még kevesebbet fogsz tudni a csövekről
(#) frecsko válasza marone hozzászólására (») Jún 3, 2012
Ha kell és érdekel küldök neked kb 300MB-nyi csöves olvasmányt. Csak a postaköltséget és a cd árát fizesd ki. De a netröl is letölthetsz jó sok anyagot. Én is ezt csináltam, rá is ment 2hetem.
(#) spirik hozzászólása Jún 3, 2012
Szia mindenki.

Sikerült a pcl86 nyák ,egy pár kép .....
(#) megfigyelő hozzászólása Jún 3, 2012
Sziasztok.
Ágoston Lajos könyvében közölt GU50SE erősítőt szeretném megépíteni. A két kimenőt sm102a típusú hiperszilre szeretném feltekerni, mert ezek vannak itthon. A könyvben sm85b-t használnak 2400/138 menetszámmal. A kérdésem az lenne hogy erre a magra (sm102a) ezen menetszámokkal megoldható lenne-e a kimenő, és mennyiben befolyásolná az erősítő hangját?
(#) djhans válasza megfigyelő hozzászólására (») Jún 3, 2012
Hálózati trafóként a két vas teljesítménye megegyezik. Én úgy gondolom hogy mehetne ugyanazzal a menetszámmal.
(#) megfigyelő válasza djhans hozzászólására (») Jún 3, 2012
A két vas teljesítménye nem ugyan az :Bővebben: Link
Most olvastam a könyvben ha oldalanként 2 csövet rakok akkor erre a magra ajánlott menetszám 5*390/180. Ekkor SRPP meghajtást kell alkalmazni. Ennek az erősítőnek milyen hangja van?
(#) pucuka válasza megfigyelő hozzászólására (») Jún 3, 2012
Ha jól megnézed a táblázatodat, a két mag keresztmetszete hellyel-közzel megegyezik. Ebből következik, hogy ugyanakkora menetszámmal megtekerheted, mivel a 102 -nek nagyobb az ablakmérete, bele is fog férni. Mivel egy kimenő trafónál sokkal kisebb gerjesztést használunk, mint hálózati trafó esetén, még jobb is lehet a helyzet, ugyanakkora menetszámmal nagyobb induktivitást kapsz ami kiterjeszti a mélyátvitelt, a kisebb gerjesztés pedig kisebb torzítással jár.
(#) megfigyelő válasza pucuka hozzászólására (») Jún 3, 2012
Nagyon köszönöm a válaszod, így már világos. A GU50PSE kapcsolás az jobban tetszik. Itt mekkora trafót ajánlasz hálózatinak oldalanként?
(#) Einstein válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 3, 2012
Helló!
GU50, illetve ECC 82 tudok szerezni elektroncso.hu-ról, és elég jó árban is vannak. 300B-re nincs keret sajnos. Talán maradok a Single Ended változatnál, nekem kicsi a szobám, és elég lessz a 2X10W. (Bár még várok tanácsokat afelől, hogy milyet is építsek (SE, OTL stb)) A kimenő trafóval leszek bajban, gondolkozom, h van nekem 2db 150w-os hálózati EI vagy M magos monstrumom, lehet, hogy azt kellene áttekernem.?
Következő: »»   1379 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem