Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 151
(#) rockersrac hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
nemtudom jó helyen járok e. olyan kérdésem lenne h hogy lehetne megoldani a leg egyszerűbbe egy ledes hangerő kijelzőt? nem pc hez kellene elsősorben hanem erősítőhöz. előre is köszi a segítséget!
(#) Kovidivi válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Sztem legegyszerűbben ledes kiv. jelzőt AN6884-es ic-vel lehet csinálni. 12volt szükséges hozzá, 5led, meg néhány filléres dolog.
(#) uli hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
szasztok!
Elkészítettem Az ember méretű kivezérlésjelző nyákrajzát. Átellenőriztem nem is egyszer. Megtenné valaki, hogy Ő is leellenőrzi nekem? Úgy a biztos! És ha Ő sem talált hibát, akkor kezdem el csak megépíteni. Légyszi valaki vegye a fáradtságot kössz
mellékelétem kép formátumban, és PCBben elkészült nyákként is. A képnek a fele lemaradt, de az nem baj, mert az utolsó 5 centi folyamatosan ismétlődik..
(#) Norbert Shepherd hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Sziasztok! Bíráljatok nyugodtan!!! Szerintem egész jó!!! Ja, nem utolsó sorban előny, ha tudsz németül!
(#) Skip válasza uli hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
a nyák frankónak tűnik végig néztem én is... egy dolgot néznék még eg hogy ott közép tájt allul az a 18k os ellenállás az ugy ott hozzá ér-e a diódához... de most hogy jobban megnézem felkanyar huzal... szal szuper
(#) uli válasza Skip hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Na ennek nagyon örülök. Életem első nyákja pedig ezek szerint nem lett olyan rossz!
köszönöm h segítettél!!!!! Valami moderátor felrakhatná a kapcsoláshoz
üdv: uli
(#) uli válasza Skip hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
háát.. igen.. a német tudás tényleg nem ártana most :/
(#) GTI válasza Sword hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Hello, nekem van hozzá 1 elég jó panelrajzom, de sajnos csak hétvégén tudom neked elküldeni, ha jó lessz akkor, át tudom nyomatni. Csak dobj meg 1 e-mail címmel.
(#) rockersrac válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
esetleg nyákrajzot,alkatrész listát,mellékelnél?
(#) Kovidivi válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Itt mindent megtalálsz! Barátod az alldatasheet.com
(kivéve nyákrajzot, de ehhez nem kell túl nagy tudomány, hogy elkészítsd. Alkatrész listát meg írok neked egyet gyorsan:
2,2uF, 10uF
10k log trimmer, 10k, kb.90ohm (12voltos táphoz)
1 piros, 1 sárga, 3 zöld led )
(#) franto88 hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
hy valaki el tudmá kuldeni nekem ennek a kivezetésjelzőnek a rajzát mert nekem elveszett és hiányzik még 3 akkatrész és nem tudom az értékeit, előre is kössz!! cim: franto@azet.sk
(#) Moderátor hozzászólása franto88 hozzászólására (») Okt 21, 2007
 
Csak egyetlen hozzászólással lejjebb olvasol, és megtalálod az IC adatlapját... Abban benne van a kapcsolási rajz.
A másik, hogy ez egy fórum, tehát információt nem privátban, vagy mélcímre kérünk, hanem ide...
(#) Sword hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Helló!

No..megépült 2db kivezérlésjelző az lm3915 IC-vel.
Bevált a saját nyákterv is, aminek örülök, mivel az első saját készítésű
Teljesen jól műxik..egyetlen aprócska bibi, hogy EZ a kapcsolás valszeg előfok után lett tervezve. És ha jelforrásról hajtom, akkor laig villan pár led. Erőlködő fejhallgató kimenetéről viszont szépen megy. Melyik ellenállást kellen kisebbre cserélnem ahhoz, hogy kisebb jelszintnél is működjön? Egy tippem van: R1 jelölésű 2K-s, ami a jel bementről a trimerre viszi a jelet?
Illetve kábé mekkorára kéne csökkenteni? felére/negyedére?
(#) Sword hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Lehet mégsem ez lesz a megoldás...mert kcseréltem K-s ra..alig változott v.mit, utána fogtam és egy dróttal áthidaltam az ellenállatot és szintén alig javult a dolog
V.mi javaslat?
Help!
(#) Sword válasza Sword hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Senki nem néz errefele?
(#) vicsys válasza Sword hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Építs elé egy műveleti erősítős előfokot...
(#) titi válasza Sword hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
R2, R3 értékét csökkentsd, hogy mennyire, azt nem tudom.
Tegyél be potit a helyükre, és kísérletezd ki.
Sok sikert, Üdv!
(#) Sword válasza titi hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Okés, köszönöm szépen, megnézzük.
(#) adam666616 hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Hy. Építettem egy vu metert az első és második kép alapján, de van egy olyan problémám hogy csak akkor működik a rendszer ha az 1,2 Mohm-os ellenállás poti közti áramúthoz hozzáérek. (videón) Légysz segítsetek. Mi lehet a probléma? Várom a megoldásokat erre az érdekes problémához.
Remélem tud valaki valami okosat.
(#) szabi83 válasza adam666616 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
azt az 1.2 Mohm forrasszad át először
(#) adam666616 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
ok, de hova?
(#) vicsys válasza adam666616 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Nem hova, hanem a kivezetéseit. (kontakhiba, hideg forrasztás...)
(#) Sword válasza titi hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Úgylátom a 15K értékű R3 lesz a ludas, találomra 1k-s ra cserélve, látványosan több led világít, bár ígyis teljesen letekert potival, tehát egy 680R körülivel már biztos jó lesz a cucc. Köszi mégegyszer.
(#) adam666616 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Hy. Átforrasztottam mindent, de semmi. Eccerűen foggalmam sincs hogy mi lehet a probléma!!!
Légysz segítsetek, mert belebolondulok.
(#) szilva hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
A topicba illő cuccost építettem tavaly:

LED-es kivezérlésmérő PIC-kel
(#) Árpy válasza szilva hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Szép munka, ilyet még nem láttam, hogy PIC-kel készült volna a kivezérlésjelző. Lineáris vagy logaritmikus?
(#) szilva válasza Árpy hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Szia!

Ott a leírásban a válasz: dB-ben skálázott, azaz logaritmikus. Az alsó két lépés kicsit nagyobbat lép, mert az volt a cél, hogy a végfok kis hangerejénél már megszólaljon, de a nagy kivezérléseknél is mutasson mozgást.

Egyébként a szoftverbe olyan táblázatot tesz az ember, amilyet akar
(#) Árpy hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Én legutóbb LM3915-tel csináltam kapcsolást a korábban említett kapcsolási rajz szerint (Link)
Az ellenállás értékeket módosítottam úgy, hogy a méréshatár jó, csak az a problémám vele, hogy a zene ütemére is villognak a ledek... szóval hogy nem folyamatos fénnyel világítanak azok a ledek, amik pl alul vannak, hanem azok is villognak. Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lenne szerintetek erre a megoldás? Arra gondoltam, hogy egy kondit kellene tenni a bemenet elém vagy a bemenet és a föld közé. Mi a véleményetek erről? köszi a segítséget
(#) szilva válasza Árpy hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Nem az van, hogy minél több LED akar világítani, annál halványabbak lesznek? Esetleg a LED-eknél lévő elkó kevés, vagy túl nagy az R4 soros ellenállás?
(#) Árpy válasza szilva hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Az R4-es ellenállást nem tettem be, mivel a kapcsolás 12 voltról megy, és úgy vettem észre, hogy egyáltalán nem melegedik az ic, hogy kicsit nagyobb fesz esik rajta. A tápon egy 2200µF-os kondi van és még egy 100 nF-os szűrésnek. Nem tudom, hogy mi lehet probléma. Az LM3915 elvileg beépített áramgenerátort tartalmaz, így nem történhet meg az vele, mint az UAA180-nal, hogy minél több led világít, annál halványabb lesz. Elvileg...
Következő: »»   20 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem