Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 181
(#) sirály12 hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Ilyen 255000mcd-s ledeket akarok én is venni, de vagy 100db-ot (lehet 200-at :yes: ), és ehhez kellene nekem valamilyen profi kapcsolás, amivel tudom állítani a fényerőt is, és biztos nem hajtom túl a ledeket, mert kicsit drága mulatság lenne.

A ledek nyitófesze 3.2-3.6, 100mA

Körülnéztem a neten, de legtöbb helyen cél-ic-vel oldották meg, a másik felében valami gagyi kapcsolással, vagy egy ellenállatal osz csókolom. Nekem ez nem nyerő, szal ha valaki tud olyan rajzot mutatni, ami már egy kicsit komolyabb, és rá tudok akasztani ennyi ledet kérem ne tartsa magában.
(#) Skori válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Ime: a lap alján alulról a másokdik rajz...
Kicsit még lehet tuningolni is nagyobb áramra/feszre.
(#) sirály12 válasza Skori hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
A netet feltúrtam már, de még egy normális rajzot nem találtam.

Köszönöm, ezek tetszenek.
(#) sirály12 válasza Skori hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Mit kellene változtatnom rajta, ha mondjuk a ledeket 5-ösével sorba és ezeket a sorokat párhuzamosan kötném. Vagyis 500mA soronként, ez
100db leddel: 2A és 16-18V
200db leddel: 4A és 16-18V

Az 555 aszem bír ennyit, de nagyobb fet kell majd, mást kell változtatnom?

(#) Norberto hozzászólása Nov 14, 2007 /
 
Lehet már tudni a LED-ek árait?
(#) DiveZ válasza Norberto hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Bocsánat amiért nem jelentkeztem, de egy kicsit behavazódtam! Ilyen az autókereskedelem...

Nos, sajnos - szerencsére nem egészen úgy van mint egy boltban, ahova bemész és bedobálod a kosaradba amire szükséged van...

Lényeg a lényeg, hogy megközelítő áraim vannak.
Ezek az árak folyamatosan változnak mind a dollár mind a folyamatos fejlesztések eredménye képpen. Megbeszéltem a lányzóval, hogy össze szedjük, mire van szükségünk és természetesen mielött megrendelném meg lesznek az aktuális árak.
Épp azon vagyok, hogy összeállítsak egy listát a rendelendő alkatrészekről. Ezt elküldöm Neki és visszaigazolja… stb.
K2 star 4.6 $ de ez néhány héten belül drasztikusan csökkenni fog…
Rebell 2.49 $ 80 lumen
rebell 4.4 $ 100 lumen
K2 emitter 4$ 120 lumen pw14-v00 hidegfehér
K2 emitter 3.21$ 120 lumen pwn4 napfehér

Jelenleg ennyi!

Amint lesz plusz infó azonnal írom...
(#) DiveZ válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Jut eszembe!

Amikor a bemutató táskákból elő kerültek a cuccok...
Nem semmi...
Láttam, hogy mit tudnak ezek a ledek...
Ngyjából 60%-on üzemeltek és így is nagyon jó volt a fényük.
Azt gondolom, hogy egy-két leddel és amegfelelő lencsével simán leváltható az összes hagyományos világítótest. Az élettartamuk megy több 10.000 óra szinte nulla fogyasztás mellett.
Szerintem nem is kell tovább fényezni...
Arról nem is beszélve, hogy az egyik leg újabb fejlesztés a rebell kb akkora mint egy gyufa feje és a fénye... Húúúú
Ilyet még nem láttam...
(#) Skori válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
100 lednél 5x20db lenne, vagyis 20 sorra 20x500mA = 10A lenne. Az egy kicsit sok.... (vagy az 500mA elírás volt?) 100 lednél az már W-ban is igen sok lenne...

kb. 2A-ig lehet feltuningolni hűtés nélkül, (talán a 4A is menne, de akkor már hütőbordára kell tenni kell a fetet). A legnagyobb max bemenő fesz 20V lehet (fölötte eldurran), a kineő fesz maximuma ennél 1..2V-al kevesebb lehet. 5led sorosan határeset, talán menne, de én inkább hármasával v. négyesével raknám, hogy legyen tartaléka az áramkörnek.
(#) Skori hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Ha nagyobb teljesítmény kell akkor több kisebb áramú csoportra lehet bontani a ledeket, egy-egy külön meghajtó áramkörrel.
Persze lehet 1db áramkört is nagyobb teljesítményre megépíteni (eléggé át kéne alakítani), de nem biztos, hogy az a jobb megoldás.
(#) sirály12 válasza Skori hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Az 500 mA elírás volt, 100 mA (5 100mA-es led sorban) akart lenni, utána gondolkodtam miután írtam. Tehát sorban 5 led és ebből 20 vagy 40 sor tárhuzamosan.
16-18V és a 2 illetve 4 A az jó volt.


Egyébként én is gondoltam arra, hogy több kicsi vezérlőt kellene alkalmazni, mert ha valamilyen módon megszaladna az egyik vezérlő (az ördög sohasem alszik) akkor sem menne minden led tönkre.
(#) pepe33 hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Tud valaki jó kapcsolást a LUXEON ledek meghajtásához ?
(#) uli válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
szia!
de ezeknek akkor a hűtéséről is gondoskodni kell nem? (én ugy gondolom legalábbis h nem ártana)
(#) PHARO válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Szia!

Tettem fel pár kapcsolást ide.
Esetleg valakinek van ötlete arra,hogyan lehetne több ilyen drivert összekapcsolni és egy közös vezérlővel szabályozni a ledek fényerejét?

Előre is köszönöm.
(#) aflmor válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Eladnám:
Kép: Hivatkozás
...az ár még kérdéses
(#) Norberto válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Nekem tetszenek ezek az árak!

Leginkább engem a következő 2 tétel érdekelne...

- rebell 4.4 $ 100 lumen

- K2 emitter 3.21$ 120 lumen pwn4 napfehér


A darabszámról egyelőre nem mondok semmit, nem tudom, milyen tételes beszerzésre gondoltál...tehát tizes-százas-ezres nagyságrend??!!
(#) aflmor válasza Norberto hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
(#) Norberto válasza aflmor hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Ez neked értelmes hozzászólás???

Legalább írtad volna le, hogy ezzel a 2 linkkel most mit csináljak?!?!

Azon kívül, hogy összevetettem az árakat, és kiderült, DiveZ mindkettőnél olcsóbban hozza a LED-eket...

Vagy te azt akarod, hogy drágábban vegyem meg a LED-eket? Kérésed számomra parancs

Uhhh...
(#) aflmor válasza Norberto hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
gondoltam érdekel az adatlapja a ledeknek, áram, kinézet, stb...

..de ha nem, nem...

"..5W-os (!) fehér Luxeon LED: 588 Ft (3,4$)( 490 Ft + ÁFA).."
(#) Norberto válasza aflmor hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Jah, nem, kösz

Ismerem a LED-eket

Az 5W-os meg sajnos csak hidegfehérben létezik, egy kis idő után eléggé idegesítő tud lenni a túl "hideg" színe a szem számára...
(#) pepe33 hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
k2 Star érdekelne.

Esetleg optikát is lehet hozzá intézni vagy csak a ledeket ?
(#) DiveZ válasza uli hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Szia Uli!

Nem voltam gép közelben...

Naná, hogy gondoskodni kell a hűtésről, de nem nagy ördöngösség. Elég ha egy aluminium lapra vannak szerelve. Az bőven elég nekik...
És nem is kell túl nagy lap...
(#) DiveZ válasza PHARO hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Hi!

Úgy dutom, hogy magát a meghajtót kell úgy kialakítani, hogy ezzel dimmelhetőek legyenek a ledek.

Amikor beszerzem az első adagot belőlük (LEHET RÁ JELENTKEZNI) ezeket az infókat is be fogom szerezni.
Teszem hozzá, hogy bármilyen kérdésre ami evvel kapcsolatos fogok tudni válaszolni, mert az értékesítő hölgy nagy spiller a témában és szívesen válaszol...
(#) DiveZ válasza aflmor hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Én meg lehet, hogy megvenném...
De ha nem tudom mit akkor úgy nehéz...

Küldj légyszi egy képet akár privátilag...
(#) DiveZ válasza Norberto hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Nekem első sorban a fehérre és az úgynevezett NATURAL WHIT azaz napfehérre lesz szükségem.

a rebell lenne a leg szimpatikusabb csak ott némi porblémát látok a felhasználásnál.
Azon kívül, hogy ici-pici, smd szerelésre (kifejezetten gép beültetésre) van kitalálva...

Praktice a darabszámot úgy kell összerakni, hogy akár egy rendelés alkalmával minél több kolléga igényeit ki lehessen elégíteni (az utolsó 3 szót ne értsétek férre!) ha másért nem is akkor azért, hogy a kezelési ktsg minnél kevesebb legyen/kopp...

Amúgy a nekem kellő db szám az közelít a 100-hoz... asszem...
(#) DiveZ válasza aflmor hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Üdv Neked!

Előre bocsátom, hogy nem szeretnék okoskodni és csak segítő szándékkal írom amit írok...

Ezek az általad említett 5W-os ledek már a múlt.
Ha megnézed a K2 családot akkor rájössz, hogy mindenképpen hatalmasat léptek előre a fejlesztők.
Nem véletlen egyébként, hogy ezeket már egy idelye nem is gyártják. Persze jók meg minden csak már van sokkal jobb és szinte ugyanolyan áron.
Hogy miben jobbak? Jobb a fényük, sokkal több színhőmérsékletben lehet rendelni, jobb az élettartamuk és sokkal nagyobb a terhelhetőségük.
Meg még van néhány dolog de azok most nem jutnak a fejembe.


(Ezeket az infókat mind az importőrtől kaptam)


.
(#) DiveZ válasza pepe33 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Hali!

Természetesen minden hozzávaló alkatrészt lehet rendelni.

Valahol a közepe fellé már leírtam a rendelési rendet.
egy adott alkatrészből 100$ a minimum rendelhető menyiség...

Persze bízom személyes varázsomban és abba, hogy pl optikából lehet majd kevesebbet is...
De ha még sem akkor ott vannak a hazai viszonteladók...
(#) DiveZ válasza Norberto hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Ha egyszer lesz rá időm felteszek egy képet amiben látható a színhőmérsékletek skálája.
Jelzem, hogy van lehetőségem úgy leadni a rendelést, hogy meghatározzam, milyen hőmérsékletű is legyen az a fehér...


persze itt is él a 100$
(#) DiveZ válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 


Nos, rávettem magam, hogy bemásoljam a képeket amiket ígértem...

Nem a legjobb minőség, de olvasható...
Használjátok egészséggel.

Lassanként leadnám a rendelést, tehát ha valakinek kell valami... még idejében szóljon...
(#) DiveZ hozzászólása Nov 18, 2007 /
 

huhuu privátilag kért egy adatlapot...

fel teszem ide, hogy mindenki lássa...
Amint meg lesz a friss verzió azt is közlöm...
(#) frank tibor hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Helló
Csak egy infó. Led-be ezt a forgalmazót ismerem. Van árlista is.Bővebben: Link
Következő: »»   4 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem