Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   170 / 1679
(#) hapro válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Ez nagyon jó ötlet ez az óra!
És szép munkát is végeztél!
gratulálok hozzá..

üdv.:

Zoli

(#) elektrorudi válasza Topi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Köszönöm a gyors válaszod, de sajnos nem tudom elfogadni.

1. Ilyen ellenállásokat kettő, sőt több rétegű NYÁK-on is láttam már. Tehát 2-3 átkötéssel több vagy kevesebb, nem sok vizet zavart volna szerintem...

2. Ezen a panelon is valószínüleg el lehetett volna kerülni a dolgot (az egyik ellenállás esetében biztos, a másikban nem vagyok biztos, mert a szalagkábel kitakar néhány részletet).

Továbbra is várnám az alkotó megtisztelő válaszát...
(#) Norberto válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Pedig Topinak igaza van.

Vagy azért szokták használni, hogy ne kelljen átkötést rakni a NYÁK-ra (ahhoz fúrkálni kellene ugye.......), a 0 ohm-os ellenállás viszont abszolut kulturáltan néz ki.

A másik oka, ami miatt néha használják, az a zárlat. Zárlat esetén ugyanis "elég"/elpattan egy pillanat alatt, tul. képpen olyan funkciót is betölthet, mint egy biztosító.
(#) vanzerr válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Hol is kezdjem...

Tom25!

Szerintem a Te órád sokkal jobban néz ki. Én is valami hasonlót szerettem volna készíteni, de végülis ehhez voltak itthon alapanyagaim. Amúgy nagyon köszönöm mégegyszer a csöveket, erre a művemre már volt szívem fölhasználni.

Uli!

Hát igen, amikor elkészült én is először a koporsót láttam benne, de végülis beletörődtem. Köszi mégegyszer!

Csibi!

Köszi Neked is, nem vettem cikizésnek és mint ahogyan már írtam az órád csodálatos!
A cikkre én is várok és ahogyan Tom25 és Vicsys órája is nagy sikert aratott az óraimádók körébe úgy a tied is sikeres lenne.
(#) pbalazs válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Én most átkötések helyett használtam (nem kell fúrni), és én is láttam már bizti helyett 0, vagy néhány ohmos ellenállást. Ezenkívül fejlesztési fázisban lévő paneleknél mérőpont szokott lenni, és ha kiveszed, akkor lehet áramot mérni a helyén.

UI: tervben van egy LED-es bináris óra is, de karóra méretben! De ezen még ülök egy kicsit...
Na nem mintha nehéz lenne megcsinálni, csak van fontosabb is.
(#) fongab válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
A ötlet nagy, és újszerű. Még egy óra, amin gondolkodni kell, hogy ha ránézel. De szerintem ez, nem baj.
Más: A kloroformba feloldott plexi lemez, nagyon jó plexiragasztó. FIGYELEM csak jól szellőző helyen használhatjuk. Ha visszakeményedik, nem lehet látni a ragasztást. Ha valahova rácseppen, a nyoma ott marad. ( meg törik a fény ) A csavarok helyett, gondoltam.
Műszervilágítás: Ha a plexit élébe fényt vezetsz, csak a vele párhuzamos élen lép ki a fény.
Ha 1-2mm vastag plexit használsz, és melegen élre hajtod. Akkor elérheted, hogy csak az üveg, és a számlap között, világítson. Egy kicsit nehezebb, de a hajlított plexire rákarcolod a skálát, majd a plexi egyik felét ( hátulját ) fekete fóliával bevonod, megvilágítva látható lesz a skála.
Lehet kapni quartz óra izzót 1,2V / 45mA 5db és használhatod a 5V tápot hozzá 45mA terhel.
(#) Attila86 válasza fongab hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Én láttam olyat, hogy egy vastag átlátszó plexi lap egyik oldalába gravíroztak, és a lap élébe pedig furatokat készítettek, amikbe ledeket dugtak oldalról. Így előrről nézve a plexi lapon szépen világított a gravírozott embléma.
(#) watt hozzászólása Jan 2, 2008 /
 
Hú nem gondoltam, hogy egy egyszerű vélemény, ami nem volt bántó (nem annak szántam!) ekkora indulatokat váltson ki!

Elnézést, ha nekem túl idegen az ilyen "használati tárgy" kategóriába tartozó, de végül is dísznek való készülék(mert hát valljuk be dísznek, poénnak jó, mert erről leolvasni az időt nem túl kényelmes!).

Egyébként valóban jó poén, és érdekes is!

Én jobban értékelem a használható dolgokat, ez nem sértés remélem!

De ha már itt tartunk már régen gondoltam szóvá tenni, kérni, hogy legyünk tárgyilagosak, objektívek és józanok egy mű megítélésénél.
Biztosan jól esik, ha valakit megdícsérnek, de elég hülyén jön ki, ha valakit indokolatlanul túl dícsérünk. (jelzem, az analog óra nem ez a kategória, mert a kivitel tökéletes.) Sokszor olyan érzésem van, mint karácsonykor, mikor egy kisgyerek kibontja az ajándékot! Aztán lehet, hogy ide ilyen kiskorúak is járnak, tőlük elnézést kérek, hiszen tőlük természetes, de fenőtt emberektől szerintem nagyon furán jön ki a túlzott kitörés! Hogy őszinte legyek, még az alkotónak is kellemetlen!
De nem papolok tovább, és elnézést, hogy félig offoltam!
(#) pbalazs válasza fongab hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Jól hangzik ez a kloroformos dolog. Hol lehet kloroformot kapni?
Világítás: ez a fényvezetős dolog tiszta, csak nem értem, hogy mit hajlítasz hová, hol van a vékony plexi, stb. A karcolás és gravírozás nem fog menni.
(#) pbalazs válasza watt hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Egyetértek mindenben.
Ez inkább dísz, mint használati tárgy, nem is vettem sértésnek, csak nem értettem, hogy a sok hűhó mit is jelent nálad ezesetben.
Az objektivitás is fontos, ahogy mondod.
(#) Tom025 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
A tied koporsó, az enyém katonai bunker (első ránézésre.. ) De a lényeg, hogy profi munka, szép..

Balázsnak is gratulálok az órájához, nagyon eredeti ötlet, én is szeretem az órákat!

Végül hadd mutassam be frissen elkészült mini propellerórámat. Az eredeti áramkör, csak SMD ledekkel, és mindössze 8cm átmérővel, belefér a hagyományos PC táp ventillátorba. Nekem nagyon tetszik, főleg hogy nincs olyan helikopterhangja, mint nagy testvérének..

Félkész állapotáról ide tettem fel pár képet.

Üdv, Tom
(#) watt válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Örülök, hogy nem vetted sértésnek!

A sok hűhó azért fogalmazódott meg bennem, mert ha belegondolsz, egy analog potival állítasz egy digitális eszközben egy digitális értéket, amit aztán a digitális eszköz vissza alakít analóggá, ráadásul, ha jól értem nem is PWM-el.
Ez kicsit túl csavaros dolog, ezért ezt hozta ki belőlem.
(#) válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Idézet:
„Hol lehet kloroformot kapni?”


Azur vegyszerbolt
1085 Budapest, József körút 65.

Egy másik fórumon olvastam róla hogy itt lehet kapni, asszem valami 4400Ft/liter.


(#) vanzerr válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Tök jó! Gratula!
(#) tbence3 válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Ügyes vagy! Igazán eredeti kivitelezés!
De viszont annyi hátránya van, hogy kicsit jobban összeszűkülnek a karakterek a középponthoz közel. De ténleg csak gratulálni tudok!
(#) Tom025 válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
A karakterek szűkülése talán annak is betudható, hogy a középponti ledek számát 9-ről 5-re csökkentettem, mert csak ennyi fért be a 8cm-es átmérőbe.. Mindenesetre érdekességnek nem rossz.. Majd kap még valami normálisabb tartóállványt is. Viszont ahhoz képest, hogy először fotóztam 2 oldalas nyákot, természetesen egy lámpával, elég tűrhető lett a két oldal pozícionálása, ha a képeken ez nem is látszik...
(#) watt válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Jó lett, tetszik a megoldás az SMD LED-ekkel és a kis mérettel!
A LED-eket hol sikerült beszerezned?
(#) Tom025 válasza watt hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
A ledeket kaptam egy ismerőstől, jó sokat, 3 színből.. Nem tudom ő honnan szerezte, de van egy gyanúm, hogy Németországból. 1210-es méretűek, és nagyon erősek. Van kék is, eredetileg avval szerettem volna, viszont az nagyságrendekkel gyengébb, szóval maradt a fehér.
(#) watt válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Köszi, reméltem, hogy valami jó lelőhelyet tudsz mondani, mert nem nagyon lehet kapni, legalább is ott nem, ahol én szoktam alkatrészeket beszerezni.
(#) pbalazs válasza watt hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Úgy van, ahogy mondod.
Viszont:
- DAC mindenképpen kell. Hogy ez PWM, vagy IC, az ízlés kérdése. Nekem volt IC (kaptam egy kollégától), így egyszerűbb volt, mint a SW.
- potival állítás helyett lehetett volna nyomógomb, viszont egy kollégám ötlete volt a poti, hogy még 'analógosabb' legyen, és ez nagyon megtetszett. Egyébként én is fel-le nyomógombbal csináltam volna, mint általában.
(#) szabi83 válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Grat szép!
(#) pbalazs válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Jó ez a propelleres cucc.

Az tetszik benne a legjobban, hogy belefér a ventillátorba.
(#) Frankye válasza fongab hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Idézet:
„A kloroformba feloldott plexi lemez, nagyon jó plexiragasztó. FIGYELEM csak jól szellőző helyen használhatjuk. Ha visszakeményedik, nem lehet látni a ragasztást. Ha valahova rácseppen, a nyoma ott marad. ( meg törik a fény ) A csavarok helyett, gondoltam.”

Teljesen igaz, de a kloroform-ot nem lehet kapni, mert méregengedélyes lett! (Jópár évvel ezelőtt, van vagy 25-30 is, használtam én is plexi ragasztására, de azóta nem vásárolható szabadon... Szóval ha tudsz valahol helyet, ahol lehet venni, akkor istenkirállyá kiáltalak ki! )
(#) DiveZ válasza fongab hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Csak egy kósza 5let az ájulásveszélyes kloroform helyett (főleg így tél időben kicsit macerásabb a szellőztetés...)

Mi a véleményetek a műgyantáról? Két komponenses, víztiszta és tökéletesen megmunkálható (száradás után is).

10 - 15 perceset is lehet kapni de a profik számára van 5 perces száradási idővel is...
(#) vicsys válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Nagyon édi lett az órád! Jómagam is nekiálltam tervezni az smd változatot. 1 éve csak porosodik a file a gépemen. Full smd-t akarok építeni proci ventivel. Ha készen lesz (kb. még 2 év) teszek fel képeket.
(#) levii válasza Frankye hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Kloroform
Itt lehet rendelni azt nem tudom hogy kell-e vmi engedély vagy ilyesmi.
(#) dbase válasza levii hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Ha már plexi, akkor ajánlok linket:
Link 1
Link 2
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Hát, ha ezt adják külön engedély nélkül (márpedig nagyon úgy tűnik, hogy igen), akkor Téged kiáltalak ki "istenkirálynak"!
Hálás köszönet a tippért!
(#) borvendeg válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Hello Tom Cikk lesz ebből az órából is???Engem nagyon érdekelne...(rá vok kattanva az órákra...)
(#) bmateusz hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Azt hiszem én is építeni fogok magamnak egy órát, majd megpróbálok cikket is összehozni belőle (talán). Olyan cikk amit kezdő írt még úgyse volt
Következő: »»   170 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem