Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   46 / 2208
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 19, 2008
Tudnál segíteni abban hogy: el 84-hez csinálnék kimenőt. Szereztem 2 db M magos Trafót ránézésre olyan 30wattosakat. Ezekből szeretnék kimenőt 8ohm-ra. Az M lemezek középső szárából leszedettem 0,5mm-t légrésnek. Milyen menetszámokat illetve huzalvastagságot ajánlasz. Köszi.
(#) EcoPityu válasza sturbi hozzászólására (») Feb 19, 2008
Ez már beteges, de jól néz ki!!!
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Feb 19, 2008
EL84-hez az a legjobb kompromisszumot adó trafó:
A=4,7cm2
Npr=3200 dpr:0,16mm
NsZek=137 dszek:0,7mm
légrés:0,09mm
(#) Mate78 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 19, 2008
Az enyémen 2800 menet van 0,16-osból,és 110 menet 0,9-esből,8 Ohmra,PCL86/EL84-hez,250V anódfeszhez.
A légrés amit ajánlottak hozzá az 0,6 mm.

üdv.
(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Feb 19, 2008
Most akkor már tudom hogyan lehet M magos trafóból légréses kimenőt csinálni.
Van otthon pár M102-es vasam,csak nem tudom szétszedni.Nem tudom kihúzni az első lemezt.
Van erre valakinek valami trükkje?

Az M lemezek középső szárából hogy vettél le 0,5mm-t?Lemarattad?

üdv.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 19, 2008
Mint ahogy korábban is tapasztaltuk, lehetnek eltérések. A csövek elég toleráns jószágok. Frekiátvitelben lehet különbség.
(#) burgdavid hozzászólása Feb 19, 2008
Meg kéne csinálni korrektre a kimenőimet... Hol lehet ilyen vasakat beszerezni?
(#) Ricsi1992 hozzászólása Feb 19, 2008
Üdv.
Nem tudjátok,a 13.ker. környékén hol lehet novál csőfoglalatot kapni?Azt tudom,hogy a HAM-bazárban van.
De a LOMEX-ben,vagy a HQ-VIDEO-ban van-e?

Előre is köszi.
(#) kocos hozzászólása Feb 20, 2008
De kihalt ma a topik!
Ép most építem újra az 5 W-os gitárerősítőmet, már maródik a nyák a táphoz Majd beszámolok a fejleményekről
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Nekem meg megjöttek a megtekert csévék a PCL86/EL84 SE kimenőhöz.
Ha minden jól megy hétvégén próba.
Én is beszámolok.

üdv.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Hétvégén Ricsinél is végérvényesen beköszönt a "csöves korszak". Reméljük, hogy nagyon ügyes lesz, és rúgásra indul neki a PCL86.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Köszi. Lehet a primer 0,25-ös a szekunder 0,8-as huzalból? És elég ha a primert 2 részre osztom és közé tekerem a szekundert?
(#) djhans válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Nem tudom hogy szedtek le belőle. Az M magos trafónál a két szélső lemez fordítva van mint a köbülső. Én feláldoztam az egyik szélső lemezt a kiszedésnél. Nehezen jött ki. A visszarakásnál még egy kimaradt tehát összesen 2. És nem zörög, lötyög mégse.
(#) Tom025 hozzászólása Feb 20, 2008
Sziasztok!

Kifogytam az ötletekből. Probáltam többféle trafóval már, jó áttételű hálózatikkal, légréssel, anélkül, de sehogy sem jó. Nincs véletlenül itt valaki aki fel tudna ajánlani kipróbálásra egy kimenőt? EL84-hez való jó lenne. Elmegyek én ha kell, Pest előnyben, de tényleg már ötletem sincs, közel járok ahhoz hogy a fiók mélyére költözzön a csöves erősítő a hozzá tartozó tudománnyal együtt.

Előre is köszönöm..
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Próbálj olyan trafókat szerezni, amiket értékeltem itt egy pár oldallal ezelőtt.
Tesla B100 hálótrafója egy jó választás
egyébként rossz hangja van a cuccnak talán?
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 20, 2008
Hálótrafóval légrés nélkül volt a lehető legszarabb. Kipróbáltam, bár amúgy sem jósoltam neki neki sok jót. Szóval köszi, direkt kimenő kéne..
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Az van nekem egy fölös, PCL86-hoz (jó az EL84-hez is) házi tekerésű, 10cm2-es, a cikkemben leírt menetszámok alapján tekerve. Ha kell írj privátban.

Sztem elég szép hangja volt, lecserélésének oka: a csövesbe találtam egy egyforma kimenőt ami passzolt a mnásikhoz.
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 20, 2008
Te messze vagy, köszi, megvenni / lelejmolni pedig nem akarom...
(#) Imi65 válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 20, 2008
6P14P-hez valóm orosz EL84), 1 db van, megpróbálhatod, de a végén Kócosé kell lennie, mert neki már odaígértem. Viszont kaphatsz EBL21-eket.
(#) Tom025 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Szia!

Mindenképpen csak próbára, mert szeretném én magam megtekerni, viszont nagyon nem bíztató a jelenlegi eredmény, így nem vágok bele. A lehetőséget nagyon köszönöm. Az EBL-eknek is örülnék, mert alapjában véve nagyon tetszenek ezek a csövek, csak lenne valami kis pozitív élményem csöves téren...
Részletekért írok privátot.

Üdv!
(#) abraboro válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Én is kipróbáltam sok hálózati trafóval a PCL86-os erősítőmet, és egy régebbi magnódeck-ből bontott 15W-os EI vasmagos 2X10.5V-os trafóval meglepően szépen szólt. A szekunder részét sorbakötöttem, és így kötöttem a 8Ohm-os hangfalamra. Ennek a primer oldalán is van leágazás. Az áttételét még nem mértem meg, de az egyik része jóval kissebb ellenállású multiméterrel mérve. (226Ohm; 62.5Ohm, ha ez mond valamit)
(#) Mate78 válasza abraboro hozzászólására (») Feb 20, 2008
Én egy 160VA-es 230/9V-os légrés nélküli hiperszillel próbáltam a gyári Videoton kimenők után.(5cm2-esek)
Mélye kevesebb volt,de a közép és magas tartományban egyértelműen jobb volt.
A gyári VT kimenőim primer ellenállása egyébként valahol 350 és 500 Ohm között van.

üdv.
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 20, 2008
SM 85 b-nek mekkora a keresztmetszete?
Nézegettem itthon vasaimat,de sehogy sem találok két egyformát, stereo PL500 PP - hez ....
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Ez érdekes dolog,mert ugye nagyobb keresztmeszet elvileg jobb mélyátvitelt jelent..Mégis nagyon sok mélye van a vidi kimenőnek, engem zavar is kicsit... Mondjuk légrése az annyi, hogy belemezelték egyoldalról a vasat csak úgy, és vagy van légrés, vagy nincs
( valamennyi úgyis van, és lehet hogy az a pici épp elég? )
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Az SM85B kb 13cm2-es.
A vaskeresztmetszet csak egy szükséges,de nem elégséges feltétele a jó mélyátvitelnek.Azért kevesebb a mélye,mert kevés a primer menetszám.(Kb 800 menet volt rajta)

üdv.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Próbálok már 2 napja feltölteni doksit.
(#) Mate78 hozzászólása Feb 20, 2008
A PL504-es 25W-osomhoz is ezt a vasat használtam.Rakok fel egy képet róla.


üdv.

P8100021.JPG
    
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
megy ez!
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
el sem hiszem.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Öt karakter
Következő: »»   46 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem