Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon szétszedése
 
Témaindító: Müszi, idő: Máj 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Dudus válasza Dudus hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Nyúlj alá a felső borításnak és azt feszítsd picit lefelé, akkor leakad az felső borítás alsó részén látható két pöcökről.
(#) patexati válasza Dudus hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Nem tudnád a srácnak belinkelni azt oldalt ahol videón szétszedik?
(#) blenky17 válasza Dudus hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Ha be tudnád linkelni a videót,annak örülnék.
(#) Dudus válasza blenky17 hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Sajnos csak intraneten van, kintről nem elérhető.
(#) blenky17 hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy tudnátok e abban segíteni,hogy hogy kell kúltúráltan szétszedni egy Nokia 6111est,mert se csavart se semmit nem találtam, és nem akkarom feszegetni atelefont,hogy nehogy eltörjön.Elöre is Köszönöm mindenkinek a segítségét!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 2, 2007
 
Idézet:
„Nokia 6111 szétszedése”
téma ide áthelyezve.
(#) blenky17 hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy tudnátok e abban segíteni,hogy hogy kell kúltúráltan szétszedni egy Nokia 6111est,mert se csavart se semmit nem találtam, és nem akkarom feszegetni a telefont,hogy nehogy eltörjön.Elöre is Köszönöm mindenkinek a segítségét!
(#) MaSTeRFoXX válasza blenky17 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Nézz már szét! Egszer már fltetted a kérdést, csak áthelyezték Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása Jún 2, 2007
 
Idézet:
„6111”
téma ide áthelyezve.
(#) Travolta válasza (») Jún 2, 2007 /
 
Hátha vkinek fontos lehetBővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása Jún 3, 2007
 
Idézet:
„Nokia 5300 szétszerelése”
téma ide áthelyezve!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 3, 2007
 
Idézet:
„T290i”
téma ide áthelyezve!
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Hello!
Remélem valaki tud nekem segíteni! Van egy K610i-m és a billentyűzete elromlott! Tudna valaki szerválni ehhez bill. nyákot. ROA1281870 ez van a nyákon!
(#) Haszuboy hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
mi baja lett a billentyuzetnek??
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Szia Subwoofer !
En mar lattam hibas billentyuzetet,es az aramkor volt kikopva.Ha tudod melyik gomb nem megy,nezd at a gomb fele vezeto NYAK-ot es ha talalsz szakadast es ha van kezugyesseged megforaszthatod egy jo pakaval!
2 megoldas:a gombok kontaktjai,vagy a hozzajuk ero kis vezeto(amikor nyomogatod) be vannak oxidalva es nem erinkeznek.Szesszel le lehet takaritani :yes:
En mar takaritottam es ment!
(#) Pulyka hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Hi

Bocsi,ha a kérdés nem ide tartozik,de nem vagyok nagy topicnyitogató
szóval én nem a telót szeretném szétszedni,hanem annak headset-jét,amiben egy SMD microkapcsoló,és egy mikrofon található
Az a kérdésem,hogy ezt a kis "dobozt" szétszedve,a fülhallgatót rá-e lehet kötni az erősitőre?
egy nokia 5200-ról lenne szó,és tudom,hogy ennek van USB-je,amivel csatlakozva a PC-hez is lehet hallgatni,de igy nem kell bekapcsolni a PC-t,és a telefon sem merül annyira az adatátvitel miatt

Köszi

Üdv:Tomi
(#) Balazs_555 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Amit én szétszedtem, abban a hangszóró kábele csak átment, belül csak a mikrofon és a mikrokapcsoló van, ami úgy műxik, hogy gombnyomáskor rövidrezárja a mikrofont.
Ha csak a hangszóróvezetéket akarod az erősítőbe vezetni, akkor a kapcsolós részt meg se kell bontani.
Lehet hogy kicsi lesz a jel.
Szerintem forrassz a kábelre egy jack dugót és dugd a CDin bemenetre (ha van ilyen az erősítődön).
(#) Pulyka válasza Balazs_555 hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Sya

Nem vagyok én annyira kezdő

Csupán arra lettem volna kiváncsi,hogy az audiojel forrás is sérülhet(jelen esetben a telóm)ha azt felerősítem?
ilyenkor asszem az impedencia játszik szerepet
azért egy 30 eFT-os telo végfokát nem akarom hazavágni
(#) Balazs_555 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Hello!

Véleményem szerint a jelforrás nem sérül, DE EBBEN NEM VOK BIZTOS, mert még nem próbáltam, de szerintem az erősítő a bemenetére adott jelet csak erősíti, és a telefon által kiadott jelszint közel azonos pl: egy mp3-as lejátszóéval, ezért szerintem működne a dolog, de mégegyszer mondom, NEM PRÓBÁLTAM MÉG ILYET!!!

Inkább keress egy olyan fórumot, ahol erősítő a téma,
pl: Erősítő mindig és mindig -fórum, ott biztos tud vki segíteni.
(#) Pulyka válasza Balazs_555 hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Igazad van a topikváltással illetően,és tudom,hogy a telefon fülhallgatói helyére nem lehet csak simán egy közel 40W-os hangszorót csatlakoztatni
(#) danodano hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Sziasztok hol lehet kapni olyan csavarhúzót amivel szét lehet szedni a mobiltelefonokat? Én még sehol sem találkoztam ilyennel.
(#) Balazs_555 válasza danodano hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Szia!

Csavarhúzókészletet sok helyen tudsz venni.

A mobiltelefonok szétszerelésehez TORX csavarhúzó kell(remélem jól írtam).
Ilyet kaphatsz híradástechnikai alkatrész szaküzletben, vagy néhány használt telefonos üzletben esetleg rendelnek.
Én az enyémet a piacon vettem "kemény 500Ft-ért" 20 cserélhető bittel(4 torx).
Neten is utána tudsz nézni: pl.:www.speedshop.hu

ott GSM-tartozékok-->szerszám,műszer-->csavarhúzó

Itt találod!

(#) Pulyka hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Helló

Én a Nokia 5200-ás mobilomról szeretnék írni pár sort

Nekem már több,mint egy éve megvan (+ 2 hónap),és halottam róla sok mindent,sőt,ezeket tapasztaltam is.
Ezeket a hibákat,ÉN itthon is ki tudtam javítani!!!!
Erről írnék pár sort,hogy aki ért hozzá,és már nem garanciális a Nokia 5200-ása,az maga is megtudja javítani otthon

1.Hangszóró recsegése:

Ez viszonylag egyszerű probléma.
Itt ugyanis a hangszóró vékony membránjához tapadt hozzá a sok vasreszelék.
A hangszóróban olyan erős mágnes van,hogy az odatévedt vasreszelék vonzódik a mágneshez,így ez a vonzás magával eggyüt ragadja a hangszoró vékony membránját!(vagy hártyáját,amin a tekercs van!)
Ezért nem tud megfelelően mozogni a tekercs,és nem ad ki megfelelő hangot!
(képzeljük el úgy,mikor fogunk egy mágnest,és a tetején végighúzunk egy papírlapot!
Ez ugyebár nem jár erőkifejtéssel,DE ha a papírlap tetejére egy vasdarabot helyezünk,akkor már nehezebben tudjuk elhúzni a papírlapot,mert a mágnes magához vonzza a vasdarabot,és így a vas hozzászorítja a papírt a mágneshez)
Óvatosan feszítsétek fel a hangszórót!!!!!!!!!!!
Fel lehet sérülés nélkül,de óvatosan!


2.Hangszóró "kihagy"

Itt vagy oxidosak az érintkező felületek(panel érintkezői,és a hangszóró érintkezői),vagy a panelon található érintkezők engedtek el annyira,hogy már nem érnek hozzá a hangszóró érintkezőihez...
Óvatosan vissza kell hajlítani,de megint el fog engedni!

3.Mikrofon is "kihagy"
Itt is a mikrofon érintkezői engednek el!
Úgy néznek ki,mint a golyostollrugok,csak sokkal kisebbek!
Ezeket is óvatosan vissza kell húzni,de ezek is idővel "elengednek"

A 2 és 5 gombok kopásával nem tudok mit csinálni
Maximum billentyűzetcsere...

Ezek a problémák nálam előfordultak a Nokia 5200 telefonomnál,és a fent írt módon javítottam ki őket!

Elnézést,ha hosszú voltam,ha valaki itt jár,hasznát veheti

Üdv:Tomi
(#) lanti hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Helló urak!

Érdeklődnek ki szerint melyik a legmegbízhatóbb /web/áruház mobilteló alkatrészek tartozékok töltök beszerzéséhez! A gigatel és speedshop cégeket inkább mellőzném mert nem csak drágák de a minőség is hanyatlásnak indult náluk!
(#) Tomkiller hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy idejét múlt MOTOROLA Associate 2000-es, 60-as telefonom, ami használva sem volt. Azt szeretném megtudni, hogy mire lehetne használni, mert jelenleg csak a polcon porosodik. Át lehet valami hasznos dologgá alakítani, vagy hagyjam meg az utókornak? Esetleg nincs köztetek egy fanatikus gyűjtő, akinek szüksége lenne rá? Várom a kreatív ötleteket!
(#) balurex hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
helo

samsung m300 szalagkábele a nyiló résznél szétvált lehet vele valamit kezdeni?
(#) Puklee hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Üdv!
Fogalmam sincs hová írjak szereztem egy nokia 6230 as telefont illetve ami maradt belőle.. szétszereléskor észre vettem, hogy a kamerája szépen foglalatba ágyazva van kivettem és most azon gondolkodom mit lehet ezzel kezdeni.
Esetleg lenne ötlete itt valakinek hogy ennek hol lehet fellelni a bekötését , illetve bármilyen kapcsolás érdekelne hogy hogyan lehet ezt a kis kamerát üzembe helyezni
(#) tothzsolt hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Nokia N82 szetszedeseben tudna valaki segiteni? Nem latok semmi casvart, es nem akarom szettorni az elolapot.
(#) Travolta válasza tothzsolt hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ez talán segít.
(#) tothzsolt válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Koszi szepen. Ez megoldotta a problemat
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem