Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   23 / 59
(#) sprofan válasza Skip hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ja értem, szóval nem 1db 470pf -os, hanem két 1nF-os kondit használsz sorosan. Azért kérdeztem, mert látszatra minden benne volt ami kellett, de ezek szerint mégsem
(#) kaqkk hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Kipróbáltam hogyan olvad a c..a féle zselégyertya !
előrébb már tettem fel képet róla (sok buborék volt benne ) A kandallóra állítottam ,és kb fél óra múlva
csipesszel kivettem a kanócot és a bubik szép lassan
elkezdtek "felúszni " levettem a melegről (rátoltam egy vágódeszkára majd a deszkát óvatosan kocogtattam az asztalhoz , a bubik 98% a feljött ! Ha megjönnek a ledek
mégeggyszer felovasztom és remélem 1 buborék sem marad benne
(#) zoly15 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Én is haladtam..
Kész a gyertya már csak az adót kell dobozba tennem..

üdv!
(#) zoly15 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!
A kandallódnak milyen hőszigeteltsége van?
Nekem is eszméletlen sok buborékom van...
Valamivel nekem is meg kéne melegíteni majd kiengedni belőle a bubiikat..
Gondoltam arra hogy gázra teszek egy platynyit (lényegében egy kör alakú lemez az egyenletes hőeloszlásért használják) aztán rá a gyertyát majd alágyújtok de szerintem a hirtelen hőtől megrepedne :no: Mivel tudnám megmelegíteni?

üdv!
Vagy a kazánunk füstcsövére esetleg rá tudnám tenni az is jó forró szokott lenni..

üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Gyertyazselét használsz? Ha igen, akkor egy edényba tegyél vizet, aztán azt melegísd. Majd ebbe az edénybe tedd bele a "kütyüt". Mikor öntöttem, igen-igen majdnem forráspontig melegítettem a vizet és ebbe raktam befőttes üvegbe a zselét, majd megvártam, míg teljesen megolvad. Tökéletesen buborék mentesen lehet tölteni. Bár nálam is buborékos lett. Az alkatrészekből, csatlakozók, kapcsolók, érvéghüvely, stb levegő távozott és megállt a zselében. Újra melegítéssel ki lehet hozni, de nálam nem megoldható, mivel rétegesen helyezkednek el az alkatrészek. Ha megolvasztom, mind le süllyed az aljára.
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!
Ezt a módszert eljátszottam ma délután a 2 gyertyámat 2:20 perc alatt tudtam elkészíteni.. piszok lassan melegszik fel a vízben :no:
"buborékmentesen lehet önteni" azt hogy? nekem tiszta buborék pedig az edény szélére öntöttem direkt..

üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Nálam kb egy 35-40 perc alatt teljesen felolvad, olyan lett mint a híg méz. Lassan, kb 3-4mm átmérőjű oszlopban öntöttem. Így teljesen buborékmentes lett. Ja, és hideg előmelegített volt az üvegtartály, amibe öntöttem.

üdv!
(#) Skip válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Most akkor hogy is van?! hideg pohárba kell önteni vagy jó ha előtte a pohár oldala is kicsit langyosabb?!
(#) Zoli_bácsi válasza Skip hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szerintem jó ha langyosabb. Már csak a hőkompenzáció miatt is. Nagy valószínűséggel nem reped meg az üveg. Ezentúl az esetleg bent maradt buborékok, - mivel meleg az üvegpohár, amibe töltjük a zselét - kijönnek a tetejére és ott ki lehet durrantani őket. Ilyenkor természetesen a pohárban lévő díszt megfelelően rögzíteni kell, míg a zselé dermed. Mondjuk egy pici talpat készíteni, amin megáll. Saját tapasztalat, ha meleg a pohár, könnyebb kezelni a zselét. Ha hideg pohárba öntöttem, szinte azonnal dermedni kezdett a zselé és a buborékok bent maradtak, mert a zselé viszkozitása nem tete lehetővé, hogy azok a felszínre jöjjenek.
(#) Braf hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Ha valakit érdekel írtam pic12F509 -ra egy rgb led meghajtó programot. A ledeket 64 fokozatú pwm el szabályozza így 262144 színt lehet vele létrehozni.
A színeket egy 64 elemű (64*3) táblából olvassa ki. Minden szín között fokozatosan megy át tehát ha az egymást követő színek nagyon eltérnek akkor nem fog hirtelen átváltani, hanem átúszik egyikből a másikba.
Mellékelek egy forráskódot és egy programot ami egy 8x8 pixeles bitmapból (amit pl. paint el meg lehet szerkeszteni) generál egy kódot amivel felül kell írni a forráskódban a táblázatot és akkor más színek lesznek. A színek soronként balról jobbra haladva fognak megjelenni. A színek között ~8 másodpercenként vált.

A kapcsolás egyszerű, a programban le van írva a definícióknál hova kell kötni a ledeket.

mod lamp.rar
    
(#) Shoo válasza Braf hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Hmmm...nem rossz ahogy leírtad. Engem érdekelne egy video is, hogy hogy néz ki.


Nahh és mennek a maratóba ujra a nyákok... Talán most sikerül!!
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Sziaszok, elkészült az én gyertyám, nagyon szupi lett, köszönet az ötletadónak, és Skorinak a kapcsolásért.
A gyertyaöntéssel én is megszenvedtem, tele lett bubival, de nem is nagy baj, így nagyon jól szórja a fényt, egy két képet csatoltam, sajnos csak mobillal sikertült lekapni.
(#) Shoo hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Nahh ismét kész, de nagyon halványan pislog a piros fény a szivárvány ledben és csak az világít. A vevőt már végig ónoztam, de semmi. Vezetéket még nem tettem rá, nemtom, hogy érdemes-e. Szerintetek mit csináljak még?
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nekem jó ha 1.5 óra alatt megolvadt... Amibe öntöttem azt én is megmelegítettem...

üdv!
(#) Krisz03 válasza Braf hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Hali!

Ez a PIC-es dolog nagyon jól nézhet ki, de 12F629-cel is működik (régen véletlenül rendeltem egy ilyet is, és el kellene használni)?
Esetleg egy kapcsolási rajzot tudnál mellékelni? Közös anódos, vagy katódos a LED? Biztos egy nagyon egyszerű kapcsolásra kell gondolni, de annyira még nem értek a programozáshoz, hogy onnan nézzem ki a bekötéseket.

Szóval, ha lennél olyan szíves és megtennéd...
(#) Shoo válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Teljesen az a kapcsolás, amit Attila86 mutatott, kivéve azzal hogy a vevő is teli kör...lehet ez a baj? Vagy az, hogy nincs még 1 kondi párhuzamosan kötve az RGB leddel? Nahh gyorsan pótlom ezeket. Veszíteni nem veszíthetek vele
(#) Shoo válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nahh tettem bele egy jókora lyukat. Nem vált be, maradt ugyanaz. Rátettem egy 100nano-s fóliát. Az sem segített. Az adón kicseréltem a 15k-s ellenállást 4,7-re. Nem indul el. egyszerűen nem értem mi lehet a gond...
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Azért ragaszkodom hozzá mert a lakásban egyszerűen nincs egy normális drót sem. Rossz tápból tudnék vastagabb vezetéket szerezni. Találtam ilyen gyöngyfűző drótot anyámnál az meg nem forrasztható:S

Megpróbálom azzal a vezetékkel. Ugy jó ha hozzáteszem a nyákhoz?
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Tehát mindenképp rész legyen, mert én azokra gondoltam amik kijönnek belőle és mennek a winyóhoz meg stb... Nekem meg az a gondom, hogy tekercset se csináltam még az életbe
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
És nem baj, ha szigeteletlen?
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Már lakkozok, ha esetleg ez se jönne be elugrom lomexbe és addig verem az asztalt amig nem adnak vmi rendes vezetéket
(#) zoly15 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Nos urak!
Én teljesen elkészültem a gyertyával... Adók dobozban a vevők pedig a gyertyában... Már csak valahogy a buborékokat kellesz kicsalogatnom a gyertyákból...

üdv!
(#) Shoo válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
ááááááááááááá... Ilyen nincs nemtom milyen rézvezeték ez, de nem tapad hozzá az ón... Tehát milyen vezetéket vegyek a lomexbe?


ahha...van rajta vmi láthatatlan kis réteg...és azért nem lehet rá:S
(#) Krisz03 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Hát kapard le, ahol forrasztanád! Az a zománcszigetelés.
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nahh igen...de vmi baromi nehéz jól lekaparni róla ezt a cuccost és utána odaforrasztani egymáshoz. A vevő már kész. Ha nem megy, akkor szerintem tényleg elmegyek a lomexba és veszek ujra alkatrészeket meg akkor veszek vmi normális vezetéket, de eddig csak hangszórókábelt találtam ott...
(#) vicsys válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Tartsd finoman lángba és töröld le papír törlővel a huzal végét. Vigyázz, ne izzon a vége.
(#) Braf válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Elméletileg mehet 12F629-en is. (Igaz az már egy mid-range mcu tehát sokkal jobban meg lehetne vele oldani.) A processzor definícióját , config wordöt, és a boot részben kell átírni a dolgokat. Azt leírtam a program elején, hogy hova kell kötni a ledeket de leírom itt is érthetőbben: 7.láb/GP0 - piros , 6.lábGP1-zöld, 5.láb/GP2 - kék . A led az közös katódos, de lehet közös anódos csak akkor a programban a pwm résznél a bsf/bcf párost meg kell cserélni.
(#) Braf válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nem hiszem el, hogy ne találnál otthon bármi! vezetéket ami megvan ~35cm. Ismétlem bármi! Nekem például hangszóróvezetékből van.. Persze majd a végleges változatot érdemes lehet zománcozott 0,2-0,5mm es drótból csinálni mert azt könnyebb elrejteni mint egy 3mm vastag hangszóróvezetéket..
(#) prst14 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
kész a kapcsolás...elég lassan haladtam vele mert párhuzamba sok sok dolgom is volt...de ma összeraktam ,kipróbáltam ,működik ,majd keresek neki poharat ,és paraffinnal kitöltöm...nem fontos hogy átlátszó legyen ,csak színes...a hatótáv sajnos eléggé halovány ,3-4 centi ,de elég ez
egy NoKiA töltőről hajtom ,bőven elég neki
köszönöm a segítséget...és sok sikert a többieknek is
képek...:
http://kepfeltoltes.hu/081222/DSC00325_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081222/DSC00326_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081222/DSC00330_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081222/DSC00327_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081222/DSC00331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081222/DSC00332_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) Shoo hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Komolyan ilyen csak a mesében van...nálam lehet ez bármiből nem indul el...csináltam két gyenge képet róla. Sajna nem sikerült jobb

Az jutott eszembe, hogy elmegyek a lomexbe, veszek egy próbanyákot olyat aminek 3-3-3 lyuka össze van kötve, veszek ujra alkatrészeket, meg kérek valami rendes kábelt és a próbapanelre feldobom őket ugy, hogy a tekercset is kör alakban felforrasztom aztán ha nem megy akkor kiugrom az ablakon

Vkinek vmi ötlet? És tudom, hogy nehéz elhinni, de tényleg nincs itthon semmi olyan kábel... Még ilyen teflonos átkötőkábel van, de az nagyon vékony.
Következő: »»   23 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem