Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   380 / 1679
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Egy ötlet : Fejezd be az ESR mérőt és mérd meg vele a tápod kondiját elvégre erre való .
Mellesleg jók lesznek, grati!!
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Köszi, micsoda ötlet
Az ESR mérő oszcillátorával van egy kis baj de dolgozunk a hiba megoldásán :yes:
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
tudom, olvastam, de én már elvesztettem a fonalat . Beszélj elektrorudi mesterrel, nagyon rendes ember.
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Helló !
Ezt a kapcsolás a HE leközölte ? A PIC-et te programoztad ? Nagyon szeretnék egy ilyen LC mérőt csinálni de a PIC-hez nem értek.
(#) Ballage válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Halihó!

Azt nem tudom, hogy a HE leközölte-e. A kapcsolás innen van, a nyák saját tervezés, a dobozhoz és a meglévő alkatrészekhez lett kitalálva. A PIC program az eredeti, egyszerűen csak le lett töltve, semmi módosítás nincs benne.

Amúgy nem nagy kaland felprogramozni a PIC-et, ha van mondjuk egy PICKit2 kéznél. Ha gondolod, én is felprogramozhatok neked egyet.
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Aztán eszembe jutott, hogy mégiscsak volt erről szó, többek között itt.
(#) Szebence válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Szia!

Tetszik ez a fémkereső bár szebb lenne ha a feliratok magyarul lennének.
Egy kérdés, mert mkevés a fantáziám... egy hétköznapi ember mire tud egy ilyen fémkeresőt használni? Egyelőre a legmerészebb következtetésem ha pl focipályán elhagyod a kulcscsomódat, akkor ezzel nekiállhatsz átfésülni félhomályban is. Mert egy focipályán nincs fém, tehát ha jelez, akkor az a kulcs lesz... egyéb eset nem jut eszembe... Meg ennek mekkora a hatósugara?
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Helló !
Köszönöm a választ. Nagyon beindultam.Privátban is kaptam segítséget. Már megnéztem az árakat és meglepődtem. Nekem van L mérőm vettem egy kittet tavaly 4500.-Ft-ért + szállítás és ahhoz nem volt kijelzés a multimétert kellett csatlakoztatni hozzá. Ezt kiegészítettem egy mOhm mérővel és egy panel mérővel.,De ez a píc-es más kategória és fele annyiba kerül mint a kitt amit vettem. Csak akkor még nem volt internetem.
Köszönöm a segítséget mindenkinek !
(#) nagy hoho válasza Szebence hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Helló !
Valóban szebb volna magyar felirattal igazad van.Próbáltam lefordítani a threshold küszöbérték (talán).
Gain = ? Power = ? A Minipuls -2 az az eredeti készülék neve ezt nem akartam magyarosítani. A fém - érem- keresésnek hatalmas tábora van. Tőlünk nyugatabbra külön iparág foglalkozik a keresők gyártásával. Nagy üzlet van benne. Egy jobb kereső 1000 dollár körül van.
Hol kel keresni ? Ha van az embernek némi történelmi helyismerete akkor sok mindent lehet találni " sz@rtól a repülőig " ahogy barátom mondaná. Régi fegyvereket , különbözö fém használati eszközöket, érméket és mindent amit a föld rejt. A világ más tájain a tengerparti strandokon apály után nagyon sokan keresnek. Én a Balaton déli oldalára jártam a haverommal és a sekély vízben kerestünk.Gondolj bele egy olyan strandon ahol évszázadok óta fürödnek hány ékszer van a homokba beágyazódva. És nincs mélyen ,10-20 cm-re. De kerestünk már elveszett csónak motor csigát is. Vannak akik a régi elhagyott kutakra szakosodtak és fegyvereket keresnek. Év századok alatt sok mindent dobáltak az emberek a kutakba ha ha megakartak szabadulni valamitől.
(#) Ballage válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ha szabad javasolni: Gain = Erősítés, Power = Teljesítmény

Amúgy nem veszélyes dolog fegyvereket keresni? Pl. ha találnak egy fel nem robbant bombát vagy aknát? De még a régi lőszer sem életbiztosítás. És amit találsz, az jog szerint a tiéd lesz automatikusan?
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Helló !
Én az újra felhasználás híve vagyok.Mivel elektronikai bolt nincs a közelben így bontott alkatrészekből építkezek. Az viszont van bőven.A előlap egy monitor dobozából lett kivágva, a potméter gombok egy rotring ceruzából készültek némi esztergálással. A felíratok Letraset betü matricával készültek és ha azt mondom ,hogy legalább 25 ! évesek nem fogod elhinni. A felső sor kicsit csámpás erősen gondolkodom ,hogy lemosom den szesszel és újra írom pláne ha valaki elfogadható magyar szavakat talál, nem a metál detectorra azt én is tudom!
A kijelző egy LCD baargraph. Azért ezt használtam mert valaki a fémkereső fórumon azt mondta ,hogy a Deprez müszer lassú.Meg ez sokkal látványosabb és nem utolsó sorban ez volt és nem kellett venni. Csak a kijelző zebra gumival szerelhető de én azt nem szeretem és fellábaztam a kijelzőt. Kicsit macerás volt.
(#) Ballage válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Akkor lehetett vele munka bőven... Szép lett, gratula!
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Köszönöm ! Valószinűleg újra feliratozom magyarul. Én nem keresek fegyvert mert törvény tisztelő vagyok. Én a strandokat szeretem mert van olyan is ahol ősszel nincs víz. Ha találok egy gyűrűt vagy láncot vagy sok aprópénzt akkor mit kéne csinálnom? Adjak fel hirdetést ? Más kérdés az érmézés sokan keresnek régi érméket és nem eredménytelenül azt elvileg be kellene szolgáltatni valami múzeumnak. De nem azért vesz valaki 200.000.-Ft-ért fémkeresőt ,hogy a múzeumnak keressen.
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Én szeretem a mechanikai munkákat is Így nem jelent gondot egy előlap
(#) huba válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Gyönyörű lett. A fet tényleg annyira melegszik hogy kívánja a ventillátort? Remélem az enyém is lesz ilyen szép.
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Szia ! A ventillátor a labortáp egyenirányítóját hűti ! Bár nem valószínű ,hogy befog kapcsolni ahhoz 5 ampert kellene kivenni belőle.
A fémkereső a 013-as kép ! Te hogy állsz ?
(#) brezinajanika válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Bennem van a hiba vagy a 013as képen a függőleges panelen az IC tényleg érdekesen van berakva?
(#) MPi-c válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„Ha találok egy gyűrűt vagy láncot vagy sok aprópénzt akkor mit kéne csinálnom? Adjak fel hirdetést ?”

Nem. Elég, ha a település jegyzőjénél leadod. A többi az ő dolga. Ha nem jelentkezik rá senki, záros határidő után igényt tarthatsz rá! (Ha már a törvénytiszteletről volt szó!)
(#) Doncso hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok, úgy néz ki lassan összeáll cimopata féle kapcsitáp, kicsit megkínlódtam vele, de ez nem a kapcsolás miatt volt, viszont sokat tanultam belőle,köszönet Skorinak és Cimónak a segítségért, illetve elkészült proli labitápja is. Proli tápjáról annyit, hogy a kimenő zaj szinte egyenlő a nullával, nagyon stabil és jónak mondható táp.Köszönet Prolinak is. No de beszéljenek a képek. Kapcsitáp
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Kitettél magadért Doncso papa.. Gratulálok!
A kapcsitáp nevű linknél valami el lett linkelve szerintem
Nem
Ezt akartad volna?

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Uff, igazad van bocsánat itt a helyes link.
Bővebben: Link
(#) nagy hoho válasza brezinajanika hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Mi a furcsa az ic-n ? A nyák kétoldalas az ic foglalatban van.
(#) Istike88 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Szerintem arra gondol, hogy az ic lábai el vannak csúszva, magyarán, mint ha nem úgy tetted volna bele az ic-t ahogy kell, hanem az egyik lába lóg, a foglalat ellenkező oldalán lévő lyukban, pedig nincs IC láb.
(#) Flatlander hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Én ezt csináltam,az épített 100w véfokomhoz egyenlőre csak ennyivel hajtom.Amugy a hangszóró Pioneer TS-W307D2 a doboz oldalai 2,5-ös rétegeltlap,hátulja 3-as pozdorja eleje dupla 6-os pozdorja.Cső 7cm átmérőjű papírcső(ezvolt itthon).Olyan 45hz-re lehet hangolva de elég jólszól
(#) nagy hoho válasza Istike88 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nem gondoltam volna ,hogy ezt valaki észreveszi !
Az ic 1-es lábának nincs fukciója és mivel a túloldalon pont ott kellett vezetékeket vinnem a kijelző lábakra ezért
lóg a "levegőben"
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„lóg a "levegőben"”
csak nehogy tériszonya legyen!


Amúgy szépek! Termelékeny vagy az biztos!
(#) nagy hoho válasza Action2K hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Én már nyugdíjas vagyok. És van időm a hobbimra. Nekem egyik nap szabad szombat van másik nap vasárnap . Ha nem horgászom akkor elektronikával foglalkozom.
(#) zoz11 hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Sziasztok
Délután elkészültem ezzel a motor fordulat számszabályzómmal!
Amit tud: lágyindítás, TTL szintű jellel ki és bekapcsolás, és természetesen fordulat számszabályzás 1000W-os kefés motor megy róla.
Várom a véleményeiteket :smoke:
Üdv: Zoltán
(#) CIROKL válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Ez aztán igazi profi munka , gratulálok hozzá ! Esetleg a kapcsolásról lehet valami infót ?
(#) llaci56 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Nagyon klasz lett, csak ne fújd a szemembe a füstöt!
Következő: »»   380 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem