Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   128 / 442
(#) gulasoft válasza Norberto hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
(#) ZPKing hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Sziasztok
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.
megoldódott a dolog.
(#) Szergejes hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Egyoldalas nyákot kellene csinálnom, smd+furatos vegyesen a panelen, de különböző rétegekre teszi az smd-t meg a furatost. A pdf szerint a villáskulccsal át lehetne tenni a top rétegről az smdket a bottomra, de nem csinál semmit.
Mit javasoltok?

Arra rájöttem, hogy ha a gerber fájl készítésekor bizonyos rétegeket láthatatlanná teszek, akkor a nyomtatásban is láthatatlan. Csak a gerbert nem tudom megnézni, így nem tudom, hogy abba bekerülnek e a nem látszó rétegek, vagy sem.

A fóliacsíkokat át tudom helyezni másik rétegre a villáskulccsal, de az smd-ket nem. Ez a szívás lényege.

Arra is gondoltam, hogy ez a rétegesdi csupán csak egy könnyítés a tervező számára, hogy bizonyos részeket egymástól függetlenül is tudjon kezelni (top és bottom), de igazából a nyomtatáskor nekem kell kiválasztani, hogy mit szeretnék.
(#) MPi-c válasza Szergejes hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Döntsd el, hogy a top vagy a bottom oldalon huzalozol! Ezután - értelemszerűen –, ha top oldalon dolgozol, akkor a furatszerelt alkatrészeket, ha a bottom oldalon, akkor az SMD alkatrészeket tükrözni kell. Ehhez bekapcsolod a bal oldali eszközök közül a „Mirror”-t majd kattintasz azon az alkatrészen, amelyiket a másik oldalra szánod.
(#) Szergejes válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) Attila86 hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Az jutott eszembe, hogy lehetne írni egy ulp-t, ami a boardból generál egy xml-t, amit a HEStore.hu-n be lehet importálni a kosárba. Így könnyebb lenne megvásárolni az alkatrészeket az építendő áramkörhöz. Nem lehet annyira bonyolult, csak én sajnos nem tudok programozni. De vannak már megírt, működő ULP-k amik alkatrészlistát generálnak, ezekből ki lehetne szerintem indulni. Csak annyi kellene hogy adott tok és érték párokhoz cikkszámot rendel (pl.: DIL14 és LM324 -> 10021871).
Szerintem hasznos lenne, és valamennyire talán a HEStore malmára hajtaná a vizet.

Nincs valaki vállalkozó kedvű? Én a hozzárendeléseket szívesen segítenék megírni, de az ULP-t magát már nem tudom mert nem tudok c-ben (és másban sem, talán csak POV-Ray-ben) programozni.
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Minden megírható, megoldható, csak az a kérdés akinek kell mennyit szán a fejlesztésre.
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Megmondanád,hogy melyik az az ULP ami sima alkatrész listát generál?
(#) brezinajanika válasza brezinajanika hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Na megint...Előbb lőttem aztán kérdeztem.Kicsit utánna néztem és meg is találtam.Becses neve: part2html.ulp
(#) Attila86 válasza brezinajanika hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Én a "statistic-brd.ulp"-t szoktam használni, de például a "bom.ulp"-ből vagy a "part2html.ulp"-ből is ki lehetne indulni.
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Hello!
Van már ilyen ulp, csak az adatbázisát kellene elkészíteni.ERRŐL lenne szó
A leírás hozzá:
Idézet:
„Creates and manages databases with additional information like order codes, manufacturers, prices, etc. Other features include board statistics, etc. Corrects bugs from previous version 16.
Uploaded by Robert A. Rioja
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Az a gáz a linkelőssel,hogy minden alkatrésznél kell a saját linkje ezért minden egyes darabhoz hozzá kellene rendelni a linket...Szerintem ez nem 2perc lenne.
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Ez nem tűnik rossznak! Csak az a baj hogy olyan struktúrájú xml-t vagy txt-t kellene generálni amit a HEStore.hu-n be lehet importálni és elfogadja. Bár nem néztem még hogy ez milyen fájlt készít.
(#) spikk válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Én néztem az xml-t, annyi az egész, hogy termékkód és darabszám. Egy Excel makróm van is (mondjuk kezdetleges, de holnap előbányászom és megnézem jobban, meg ezeket az ULP-ket is, illetve a kimeneti adataikat).
Gond akkor lehet, ha egy termék kifut és más azonosítóval megjelenik egy lényegében azonos.
Elvileg át tudom írni úgy, hogy fájlból olvas be, akkor talán nem is kell még az ULP-t is legyártani/módosítani, de ez akkor lehetséges, ha elég infó van a nyersanyagban.
Holnap este jelentkezem a fejleményekkel...
(#) mammut hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Szerintem csak a tokrajz és PIN szám/kiosztás volna akadály a dolog hátrányára...Meg a szűkös mennyiségű .lbr állomány...(Pl.: Hitachi típusú kijelző 4x20 karakterrel.)
PL.: a PB6149L nyomógombnak sem túl értelmezhető tok/bekötési rajtza szerepel az ábrán!
Ennél kifolyólag be sem köthető egyértelműen áramkörbe ez a tökéletes alkatrész! (Csak azért tökéletes, mert a PIC fejlesztőmben ez lesz a 4x4-es nyomógomb és LED mátrix is!)
Vevő volnék a legalsó cikkszámú termékre is nem kis mennyiségben(Kb. 10.000db!), de sajnos gondolom ennek van amatőr forgalomba kerülési ideje.
Egyébként támogatnám én is teljes erőforrásommal az ötletet!!!
(#) mammut válasza mammut hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Érdekesen általános parancsok/tag-ek csengenek vissza a régi, jól bevált HTML alapvető és szövegformázási parancsokból... Ez XML1.0 volna minimum?...
(#) fefelektonikus hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy Eagle 4.13-5.0-ban hogyan kell azt megcsinálni, hogy az AutoRoute kitöltse a vezetékek mellet a GND területet mindenfelé?
(#) Attila86 válasza fefelektonikus hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Üdv.!

Az autorouter nem tölt ki telifölddel semmit. Így kell:
Bővebben: Link
(#) Sendi hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Jó estét Mindenkinek.

A következő problémába ütköztem.
Erősáramú kapcsolási rajzot szeretnék készíteni. (5.4)
De csak két lapra férne el.
Az első oldalon mondjuk, hogy van a 'Mágneskapcsoló 1' tekercse és fő- és segédérintkezői.
Az átláthatóság kedvéért a segédérintkezők, és annak áramkörei a 2. lapon lennének.
Hogyan tudom a segédérintkezőket átrakni a 2. lapra?
Átmozgatni nem lehet, ha meg másolom, vagy kivágom akkor a 2. oldalon már 'Mágneskapcsoló 2 ' név alatt jelennek meg. Tehát nincsenek "párosítva".

Köszönettel

(#) niedziela válasza Sendi hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Nem erre való az Eagle
ProfiCAD programot keresd !
(#) Sendi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Helló Niedziela.

Köszönöm, de hátha tud valaki erre is megoldást.

Köszönöm
(#) MPi-c válasza Sendi hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Üdv Sendi!
Soha nem próbáltam, de gyanítom, hogy egy kapcsolási rajzot több lapra is el lehet készíteni. Erre utal pl. a keretek adatmezőjében a "sheet:" mező. A helpben vagy más dokumentációban próbáld ezt keresni, hátha van valami használható.
(#) Sendi válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Helló MPi-c.

Köszönöm a válaszodat.
Szerintem is lehet, hiszen lapokat is lehet hozzáadni, és a bal oldalon ki is jelzi, hogy hány oldalad van. És kapcsolgathatsz közöttük.
Reménykedem, hiszen vannak itt Profi felhasználók is.
Nem is tudom, hogy hol keressem, és az angolom sem tökéletes, így egyenlőre még várok, hátha csinált már valaki ilyet, vagy hátha valaki kipróbálja, és neki sikerül.

Köszönöm
(#) MPi-c válasza Sendi hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Gondolom, a két lapon azonos névvel elnevezett vezetékeket a boardon összeköti.
Szerintem ugyanazt az alkatrészt nem tudod "kettéosztani".
(#) spikk válasza spikk hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
No, az a makró még a winchester halála előtt készült.
Mindegy, akkor amit tudunk alapon...
A HEStore_kosar.xml ennyire egyszerű:
  1. <?xml version= "1.0" encoding="UTF-8"?><hestore>
  2. <item cid="10021680" quantity="10"/>
  3. <item cid="10023063" quantity="20"/>
  4. <item cid="10025806" quantity="1"/>
  5. <item cid="10026195" quantity="2"/>
  6. <item cid="10026965" quantity="1"/>
  7. </hestore>

Azaz összesen 2 adat van, a termék ID-ja, meg ugye a darabszám.
Az Eagle alkatrészekből az ULP csinál listát, de azt nincs energiám most kibogarászni. Ha már a lista kész, akkor a bom-1 képen lehet a CID-t kitölteni. Ha a megnyitott adatbázis tartalmazza, akkor ott szerepel is, ha nem, akkor duplaklikkelés után beírható (a HEStore weblapon történt azonosítás után). Az adatbázis mentése után már másra is használható lesz az alkatrész adata.
A bom_2 képen látszik lent, hogy ezekkel a beállításokkal milyen szép lesz a kimenet: az xml-hez már csak csupa állandó szöveg kell a megfelelő helyekre.
Holnap azt megnézem még, hogy azonos alkatrész eltérő tokozásai hogy néznek ki, mert nem tudom, hogy ilyen esetben csinál-e külön sort az adatbázisban.

Egy másik irány lehet, hogy a meglévő BOM adatokat exportálni, Excelben gyűjteni és hozzákeresgélni a boltból a CID-kat, majd az Excelbe beolvasni az aktuális BOM kimenetet és az adatok alapján exportálni a kosár.xml-t. Esetleg előtte bekérni a hiányzó CID-kat, így a bővítés is megtörténik menet közben, amikor először igény van egy alkatrészre.
(Ez sokkal egyszerűbb tud lenni, mint így leírva gondolnátok.)

Majd még nézelődöm...
(#) fefelektonikus válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Köszi! Erre voltam kíváncsi.
(#) Sendi válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Helló MPi-c.

Nem tudom elképzelni,
hogy egy komolyabb (több oldalas) rajznál nem valósítható meg, hogy pl. 1 tokban lévő 4 kapuból
2 kapu az első oldalon, a másik 2 kapu meg a második oldalon kerüljön felhasználásra.

Erre mindenkinek szüksége lehet.
Valami ötlet?

Köszönettel.
(#) gulasoft válasza spikk hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Kéne egy adatbázis a hestore-ból meg egy eagle alaktrész adatbázis.
Ezt a kettőt valami úton módon össze kéne kötni, és akkor egy egyszerű webes felületről megoldható lenne a dolog.
A légyeg, hogy párosítani lehessen az alkatrészeket. Ki az aki ezt bevállalja? Szerintem senki.
(#) Merida hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Sziasztok

Egy háromfázisú motor kapcsolási rajzát bütykölöm eagle ben de sajnos fennakadtam a mágneskapcsólónál, mivel a library ban csak olyan tipust találtam aminek csak egy segédkontaktja van. Kérdésem az lenne, hogyan lehet egy második segédkontaktot csatolni az adott kapcsolóhoz.

Köszi
(#) niedziela válasza Merida hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Ha csak kapcsolási rajzot készítesz, akkor
mint fentebb írtam van arra jobb, kezelhetőbb program.

Kérdésedre a válasz: rajzolni kell olyan kapcsolót amire szükséged van, ha nincs kész lbr-ban.
Következő: »»   128 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem