Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   112 / 607
(#) tkramalics hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Hello,

Elkészült a tápegységem a végfokhoz, tökéletesen működik, örök hála a segítségért
Egy kérdésem azért lenne:
A tápból +-48 V jön le (és nem tudom hány A, de a trafó 300VA) és ezt valahogy le kellene vinni használható tartományba. Hogy tudnám a legegyszerűbben megoldani?
(#) DJmike hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Hello!

Készítettem régebben egy tda7294 végfokot amihez most csinálok egy sub szűrőt, ami itt fent van a kapcsolások között. A trafómon van egy +-18V/2,1A szabad kimenet és erről üzemelném a szűrőt, aminek +-12V kell. A kérdésem az lenne, hogyan tudnám 12V-ra visszafojtani a trafó feszkóját?
(#) Bassmester válasza DJmike hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hali! LM 317 / LM 337 stabos tápot javaslok hozzá. Jobb ötletem nincs
(#) highand válasza DJmike hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Válassz olyan műveleti erősítőt hozzá, ami elbírja a +-30V -ot és akkor nincs gondod.
(#) DJmike válasza highand hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Egy régi hiperszil trafóval hajtom a tda-t és mivel van egy 18V kimenete akkor már használnám. Ráadásul 2db +-18V kimenetem van és az egyikről hajtanám a szűrőt a másikről meg a ventilátoros hűtést.
Akkor ez megfelelne: http://bolthely.hu/mikroshop/id/01490_KIT_tapegyseg_szabalyozhato_1...317-el
(#) durdag01 hozzászólása Aug 29, 2009 /
 
Sziasztok. Ilyen erőlködőt szeretnék építeni.
kellene hozzá kapcsolási rajz, alkatrészlista, nyákterv, stb! remélem tudtok segíteni válaszotokat előre is kösszönöm.
(#) djgombi válasza durdag01 hozzászólására (») Aug 30, 2009 / 1
 
(#) durdag01 válasza djgombi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szia köszönöm!
(#) bajtaig hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Szevasztok mesterek!
A hidalt TDA 7294 hez ugye elég egy db hangszóróvédő áramkör?
(#) MPedro válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia!

Ha sztereó az erősítő (2 db hidalt van benne), akkor vagy egy dual ("sztereó") védelem kell, vagy - ami szerintem jobb - 2 db. mono védelem.

Ha monó a végfok (1 db hidalt van benne), akkor értelemszerűen elég 1 mono védelem.

P.
(#) bajtaig válasza MPedro hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Kösz szépen,én is úgy gontoltam elég a hangsugárzó eggyik ágába bekötni,mert ha az egyik végfokon egyenfesz. lesz, az azonnal megjelenik a másik végfok kimenetén is(a hangszórón keresztül) ,téhát bármelyik ágba beköthetem, ellátja feladatát.
(#) djdavis válasza huhuu hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Helló!

2006-ban tettél fel egy képet, amit mellékelek. Lényegében ez egy 2 kivezetéses trafóból csinál egy szimmetrikus tápot?
(#) Kicsa válasza djdavis hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szia! Ha jól látom,két független szekunderű trafóból csinál szimmetrikus tápot. Fontos hogy a szekunder 4 kivezetéses legyen,ne 3. (csapolt vagy középleágazásos)




Lenne nekem is egy kérdésem : Egy végfok (TDA7294) bírja üzemszerűleg azt hogy +- 35 Vot kapjon 4 Ohmos hangszórókkal? (mélynyomó) Ha nem akkor a 2 db 4 Ohmos hangszórót sorbakötve üzemeltethető-e hosszabb távon?
Köszönöm szépen
Üdv Kicsa
(#) Grebi hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Tsa all!

Ezen a fórumon említettétek ezt a kapcsolást:Bővebben: Link.
Egyenirányítást és pufferelést hogy csináljak előtte vagy utána?
Előre is kösz
(#) Kovidivi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Bírja 4ohmon a +-35V-ot. Én +-25-on, 2ohmmal terhelem.
(#) Kicsa válasza Grebi hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szia!
Egyenirányítás nem kell,erre már egyenfeszültséget kell adni. (Tehát ha innen közelítünk akkor előtte kell!) Puffert én pedig a 100 nanók után raknék,mint itt van.

Bővebben: Link


Kovidivi !
Köszi szépen! Ennek egyébként hol lehet utánanézni? Hogy mit is lehet adni neki milyen terhelés mellett?
Köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) Kovidivi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Adatlap, és a fórumot olvasgatod, ott rengeteg személyes tapasztalatot olvashatsz. Adatlap szerintem nem lehetne pl. +-35V-on 2ohmmal terhelni, de nálam simán túléli, max. a hővédelem lép hamarabb életbe, de nálam még ilyen sem volt. És itt a leadott teljesítmény minimum 80W. Üdv!
(#) Grebi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Köszi szépen a választ!
(#) K.Laci hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is építettem ezzel az ic-vel erősítőt a hangjával, teljesítményével tökéletesen meg is vagyok elégedve, csakhogy már három elszállt belőle. Most az utolsó elég vadul művészkedett, úgyhogy gondoltam ezt megosztom veletek.

Paraméterek:
Táp: 30V toroidtrafó, gréc, két 10000mf elkó, két 100nf kondi, (bisztik)

így terhelés mellett +-38V ot kapnak a végfokok

A kapcsolási rajzot és a nyák tervet innen innen töltöttem le.

A rendszer 8ohm-os hangszórókkal dolgozik, előfok hiányában egyenlőre a jel rögtön a végfokokhoz megy. És csatlakoztatásnál szokott elszállni pedig a mute is be volt nyomva mikor bedugtam a gépembe.
(#) Kicsa válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia!
Értem,én adatlapot néztem főleg,ott nem lehet. De ugye a tapasztalat sokszor más és többet számít mint a papír. Egyébként ha nem bírja akkor az IC száll el? (lsd felettem lévő HSZ K.Laci-nál)
köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) muimui válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nincs ott valami szigetelés hiány?
(#) Zupp87 válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Ugye az IC-ket szigetelten tetted a bordára? Vagy ha nem, a házra ugye nincs rákötve a GND? Lehet, hogy amikor a műsorforrást csatlakoztatod, akkor rákerül a házra a GND, és ha az IC nincs szigetelve, máris megvan a mínusztáp-GND rövidzár, ami az IC-n belül jön létre, és repül is a TDA. Véletlenül én is csináltam egy hasonló hibát, csak nekem nem volt ekkora kráter a tokon
(#) highand válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Mindentől függetlenül a tápot hidegítő kerámia kondikat és a 680ohm-ot, valamint a jelföldet egy pontba kellene kötni, akkor is, ha ronda lesz.
(#) huhuu válasza djdavis hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szia!

Igen, de főleg azért tettem fel
ezt a kapcsolást, mert szerintem
jobban szól vele az erősítő, főleg ha a trafó
nincs túlságosan túlméretezve.
(#) MPedro válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Gratulálok !

Ekkor krátert még nem láttam...

Ha szigetelten szerelted a bordára, akkor komoly nyomozási munkának nézel elé, mert a "bedugom és elszáll" egyáltalán nem jellemző a kapcsolásra. Ez a "füstjelzés" általában akkor jön, ha rövidzár van a test/negtáp, vagy kimenet/negtáp között. A te esetedben - nem-hidas változat - a kettő ugyanaz, hisz a hangszórókimenet egyik ága maga a test.

Nem zárom ki azt sem, hogy valami földpotenciállal kapcsolatos gond lehet, ha akkor száll el, amikor a számítógéppel dugod össze, ugyanis az elviekben le van földelve a hálozati védőföldre. Vajon a két föld között nincs esetleg feszkülönbség ?

Megköszönném, ha esetleg jobban részleteznéd, hogy milyen körülmények között száll el, hogy milyen a tápod, és mi van még abban a számítógépházban.

Üdv

Pedro
(#) K.Laci válasza MPedro hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Igen a bordára szigetelten, hővezető pasztával van feltéve ahogy azt kell.

Én is valami földeléssel kapcsolatos problémára gyanakszom mert amikor házibuliba mindenki részegen rángatja ki,be a telefonját, mp3 lejátszóját akkor semmi probléma nincs pedig mute-t se nyomják be általában. Nem tartom valószínűnek azt sem hogy túl lenne hajtva mert amikor max-on megy semmi probléma nem jelentkezik a venti szépen szinten tartja a borda hőfokát.

A számitógép eredeti alkatrészei közül csak a táp marad bent, közvetlen a csatlakozójárol van kivezetve a 230V a toroid előtti reléhez amit a számcsi táp húz be amikor elindul.

Most nem a saját gépemnél vagyok úgyhogy csak holnap tudok csatolni kapcs rajzot meg több fotót.

Kösz hogy ilyen sokan válaszoltatok
(#) Zupp87 válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
És a csavar alá betetted azt a speckós szigetelő alátétet?
(#) K.Laci válasza Zupp87 hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Igen, szigetelő alátét is van benne. Az IC biztos hogy 100%-osan szigetelve van a bordától.

Csatolok egy képet a tápról, a gréc nem a nyákon van, az külön a trafó mellett van felcsavarozva, tehát erre a nyákra már egyenáram érkezik.

táp.gif
    
(#) DJ Szabcsa válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
A hálózati védőföldet nem kötötted össze a trafó földjével? Azt úgy tudom nem szabad összekötni. Valamint mindenhova egy pontból (csillagpont) megy a földelés?
(#) MPedro válasza K.Laci hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Mérd meg (összedugás nélkül) a hangkártya test-jét és a végfok testje között, van-e mérhető feszültsége (AC és/vagy DC).

Az is valóban jó kérdés, hogy a hálózati föld össze van-e kötve a trafó nullájával. Igazából nincs arról előírás, hogy kellene vagy sem, mindig a helyzet (a kütyü) dönti, de inkább igen (érintésvédelmi okok miatt).

P.
Következő: »»   112 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem