Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   983 / 3965
(#) cool13 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Sziasztok! Volna egy kérdésem. Létezik olyan dióda híd vagy nem tudom minek hívjam, amiben több darab dióda kapott helyet? Pl. mint egy IC, és a katód közös, az anód pedig külön lábakon található. Csak azért szeretnék ilyet hogy ne kelljen 20 dióda helyett, csak mondjuk 2 db valamit beépíteni.
(#) lapose válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Megkeresed a katalógusát a neten, és abból kinézed a bekötést.
Mellékelek példának egy-két bekötést mintának.
(#) lapose válasza cool13 hozzászólására (») Szept 5, 2010 / 1
 
Szia! Úgy keress rá, hogy diode array.
(#) kadarist válasza cool13 hozzászólására (») Szept 5, 2010 / 1
 
Szia!
Keresd úgy, hogy "diode array". Egy példa: Bővebben: Link. Adatlap: DAN601-DAP601
(#) R4v3n válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Rendben értem. Köszönöm Szépen!
(#) vladcepes válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Köszöntem.Az adatlapján mikor mentem rá a képre csak annyit láttam hogy 2x14W erősítő. Igaz nekem elég lenne egy kb 5W is-mert nem akarok itt ebből 7.1-100W-ot kihozni (tehát hangosabb legyen a laptop hangjánál-mint ahogy írtam hogy baj van a laptop saját hangszórójának).Igaz ilyen kb 5W körüli rajzot nem találtam.Tud valaki? A másik kérdés:van egy kábel nélküli egerem.Szerintem az adórésze(amit rakok be a laptopba USB-szerintem ez ment tönkre).Nem lehetne valahogy legalább kábelesre megcsinálni? Az USB-s töltő kábele is megvan(ezt gondoltam felhasználnám hozzá de kitudja mit hova kellene kötni).
(#) lapose válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Idézet:
„Igaz ilyen kb 5W körüli rajzot nem találtam.”

A TDA2030 szimpla 12V-ról is éppen működik, de ekkor nem is ad le többet kb. 4W-nál.
(#) vladcepes válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Köszönöm.(akkor lehet marad ez).Olyan erősítőt nem találok ugye hogy 5V-rol működjön? Vagyis arra gondoltam hogy az USB-ről kapna áramot.
(#) lapose válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Dehogynem, pl.: TDA7052, LM386

Szerk.: Arra azért figyelj oda, hogy az USB nem nagyon terhelhető.
(#) cool13 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Lapose és Kadarist köszönöm szépen! De jó Diode Networks néven is, most már ezt is tudom, a nagy keresgélés közepedte.
(#) vladcepes válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Köszi.Na jó de milyen kapcsolási rajz kell hozzá?
(#) kadarist válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Idézet:
„Na jó de milyen kapcsolási rajz kell hozzá?”

Van interneted?
(#) vladcepes válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Van.Köszi, Most keresem.Csak kérdeztem hogy,van e ilyen hogy fölöslegesen ne keresgessek(akkor inkább úgy csinálom hogy az adapter is legyen benne a dobozba)
(#) vladcepes válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Látom ennek a TDA7052 , LM386 az adatlapjain vannak rajzok.Ezek is elegendőek csak így.? (nem igazán tudok englisül)
(#) peter1995 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Minden rendben van.Az én b********m miatt nem ment.Mégis csak a hangerő poti mind 2 véga testen volt.MEgzavart a dupla bemenet.
(#) Litux hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hello!
Hol tudok szerezni LM3909-es ICT? Mert a közelbe lévő boltba nem kaptam!
Valaki tud segíteni egy linkel? KÖszi!
(#) proli007 válasza reteck hozzászólására (») Szept 5, 2010 / 1
 
Hello!
Én sajnos nem foglalkoztam erősáramú tervezéssel, de láttam a cégnél CAD alapú tervezőt.
De ezen programoknak nem a rajz készítés a legfontosabb feladatuk, hanem az adatbázis készítés és kezelés. Tehát megmondja hány érintkező van használatban, mennyi a szabad, és hol helyezkedik el a terven az adott érintkező..
Ez a téma, kőkemény ipari alkalmazás, ahol van pénz, tehát kérnek is érte rendesen. Ingyen nem adnak semmit, de demóhoz természetesen hozzájuthatsz, ha felveszed a kapcsolatot a készítővel. De a könyvtárak aktualizálása, amúgy is csak úgy működik, ha legális verziód van. (gondolom én a tapasztalataim alapján)

De ha csak egyszerűen rajzolgatni akarsz, akkor tudom ajánlani az általam is használt CIRCAD demó programot, ha adatbázist nem akarsz kezelni. Ahol a könyvtárelemeket magadnak kell megtervezni. Ez grafikailag korlátozott lehetőségű, de viszonylag egyszerű művelet.
üdv! proli007
(#) cool13 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Ismét kérdeznék. Egy 7 szegmenses LED kijelzővel szeretném kijelezni egy jaxley kapcsoló állását. Ha jobbra tekerem, akkor felfelé számol, ha balra, akkor lefelé egyesével. Mindezt egyen 12V működtetné. Segítenétek valami egyszerű megvalósításban, kapcsolási rajzban? Mellékelek egy Móricka rajzot, nagyjából mit szeretnék. Köszönöm!

Kérdés.jpg
    
(#) mammut válasza cool13 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A kapcsolóval milyen mennyiséget szeretnél kapcsolni?
Ha 4,5V feletti feszt akkor vagy logikai IC-vel, vagy egyszerűen diódákkal megvalósítható.
(#) reteck válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Ahogy elnézegetem én is délután észrevettem, hogy ami komoly annak tényleg szép ára van.
Találtam, s töltöttem is le demókat, már csak tesztelgetni, ismerkedni kell.

Köszönöm szépen!
További minden jót!
(#) proli007 válasza cool13 hozzászólására (») Szept 5, 2010 / 1
 
Hello!
Tolmácsolnám akkor Mammut gondolatát.. A kijelző itt közös anódos, és a Led-ek áramát az ellenállással állítod be (itt kb. 10mA). Diódaként bármi megfelel.
üdv! proli007

OneDigit.png
    
(#) cool13 válasza mammut hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
6 kapcsolás. Valami ilyen jó lenne azt hiszem, csak nem 4 kapcsolási lehetőséggel. Ha persze ez a kapcsolás erre való.

05318.png
    
(#) proli007 válasza cool13 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Hello!
Ez a kapcsolás, egy BCD kódolású kapcsolóhoz készült. Ha neked Jaxley kapcsolód van, az decimális kódolásnak felel meg. De ugyan úgy átalakítható diódákkal. Kevesebb dióda, több ellenállás + IC. (Természetesen ha több állás is van az is könnyedén megvalósítható.)
üdv! proli007

Dec-Bin.png
    
(#) mammut válasza cool13 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Én ezt egy egyszerű PIC-kel oldalán meg, de másik megoldás a képen található diódatemető.

7seg.png
    
(#) vladcepes hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok. Van egy rajzom abban van 2 dióda de nincs megadva hogy milyen csak ezt írja:"A két dióda bármilyen AA típusú dióda lehet, szerepük a túlvezérlés megakadályozása." Ez milyen? Pl:
Köszöntem a választ.
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon alap szintű kérdésem lenne.
Hozzájutottam pici izzókhoz (orosz)
Ez van rájuk írva: 26B 0,12A-80
Ugye ez azt jelenti, hogy 26Voltos és 0,12A-es izzók.
Ugyanakkor az izzón csak 20 ohm ellenállást mérek. Ezzel számolva és a 0,12A-el a feszültség 2,4V-ra adódik. Hány voltosak az izzók?
(#) B.I válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 6, 2010 / 1
 
Szia. B betü az ororszoknál V-t jelent és igy 26 V-os. Az izzók hideg ellenállása kissebb mint bekapcsolt állapotban.
(#) proli007 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 6, 2010 / 1
 
Hello!
A fémek hőegyütthatója pozitív. Ha a lámpa ég, akkor az izzó szál 2000..3000K körül van, de Te csak szoba hőmérsékleten méred. Ezért a mért érték, akár a tizede is lehet, mint működés közben.
Az izzó vélhetően 24V feszültségre készült, de mivel a gépjárműben az aksi töltésekor a töltési végfeszültség magasabb, az élettartam megőrzése céljából az izzókat is magasabb feszültségre tervezik.
üdv! proli007
(#) cool13 válasza mammut hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Ezt próbálom elkerülni.
(#) bakos13gab válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Következő: »»   983 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem