Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   105 / 308
(#) Doncso válasza patexati hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Azok nem olyan rossz fúrók ám, nekem is van, megér annyit szerintem, a menetelőt irígylem, nálunk még nincs olyan a LIDL-be, én is mindig vadászom az ilyeneket.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Mi pénz volt az az XY satu? Nem lenne jó kisesztergára kést mozgatni szerinted?
(#) szamóca válasza patexati hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Teszteld is keményen! Ha valamit veszek újonnan, három napig folyamatosan használom, mert már csak ennyi lett mára a valós fogyasztóvédelem hatálya.
A CNC meg egy álom marad számomra. Ezzel bizonyos hasonló jellegű munkákat meg tudok majd oldani remélem.Elsőként cseresznyefa előlapot fogok marózni vele. Ha minden igaz a frekiváltóval fel lehet húzni majd 24 ezerre a fordulatát a gépnek, kérdéses hogy mit szól majd hozzá.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Még hogy a gép de a csapágyak mit szólnak majd ?
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Ez 10 volt postával, de rájuk kellett szólni 6nap után, mert nem nézik a NET-es megrendeléseket. (Ózd)
nem egy precíziós eszköz mint az ára is mutatja, tehát ne várj tőle tizedes pontosságot.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Ez az! Elvben az a felső határa a csapágyaknak, csak nem emlékszem hogy olajos kenésnél, vagy zsírnál. De majd meglátom hogy igényli-e az anyag. Legfeljebb nagyon lassú előtolással próbálkozok.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
A magas fordulatok felvetnek néhány problémát. Én fúrógépet alakítottam át motor áttekercseléssel és áttétel módosítással 10000 körüli fordulatra (elvileg 11800). Ezt a benne lévő -orosz- csapágyak bírják, és nincs is vele gond mindadig, míg bent van a "függőlegesen mozgó" orsórész az öntvényházban. De mikor kitolom, akkor van egy olyan szint ahol remegni kezd a mozgó rész. Aztán ha tovább tolom ismét megszűnik a remegés. Ennek a mozgó résznek a kotyogása kb. 0,2mm a házban, ami nem túl pontos illesztés.
Ha valóban fát akarsz megmunkálni, akkor a fordulat növelése helyett, nagyon jó eredményt érhetsz el, ha a szerszámot borotva élesre tudod élezni. Ha ez megoldható, akkor kimondottan nem kell nagy fordulat, akár 1000-es fordulaton is szinte polírozott simaságú felületet tudsz kialakítani (feltételeztem egy 10-12mm átmérőjő profilos szerszámot). Éppen ezért, nekem csak a gyorsacél szerszámok váltak be ilyen célra. Sem a vídiabetétes, sem az egyéb ismeretlen eredetű (gondolom magas széntartalmú) acélok nem tudtak kellően jól dogozni nálam.
(#) KTobi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
A csapágyakat egy cserével az ember megoldhassa, de a forgórész kiegyensúlyozása magas fordulatra az egy másik dolog. Ugyanígy amit írtál, hogy ahogy változtatod vagy egy pont, mikor nincs kiegyensúlyozva és beremeg. Gyárilag csak 3000fordulatra igazítják ki, ha gyorsabban pörgeted lehet gond, de lehet, hogy ott is jó.
A másik a magasfordulaton való melegedés.
(#) Alkotó válasza KTobi hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Nálam az ékszíj melegedett. Számítottam én erre, és már eleve 8-osra cseréltem az alapból 10-es ékszíjat, de ez nem volt elég. Nem a sebesség miatt melegedett a szíj, hanem a kisebbik ékszíjtárcsa átmérője miatt. Ezt is előre kiszámoltam és az alsó határra méreteztem.
Végül vettem egy másik fajta szíjat -még olcsóbb is volt mint a normál-. Ez is 8-os, de a belső kerületén be van vagdosva. Ez tökéletes, megszűnt a szíjmelegedés.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A bordás ékszíj az jó dolog, főként a kis kerületű szíjtárcsáknál. A gépembe még DDR csapágyak vannak, és ha kitolom a tengelyt totál, akkor sem érzek kézzel kottyanást. Ez még békebeli csapágyazás. De majd meglátom. Én a felső maró késkészletéből gondoltam belefogni a tokmányba egyet.
(#) zozz12 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Helló!
Van valakinek tapasztalata Dremel (pl. 300 -as) gépekkel?

(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ugye akinél ultrával fölmosva a műhelyben is...
(#) SzervízMacska válasza zozz12 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia. Nekem Dremel Multi 395 UA tip. gépem van, ami 8 éve hibátlanul működik.
(#) p_istvan válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szervusz!
Azt a XY gépsatut honnan lehet rendelni?
Kösz. István
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült a panelfúró állvány.Édesapám munkája,én csak az ötletet meg az igényeket sorakoztattam föl.A fölhasznált anyagok:Autó lengéscsillapító betét 2 db.Hátsóajtó kitámasztó teleszkóp/légrugó/ 1 db,vaslemez,rugó...A gép a Lidlből van.A panel egy Pk2.
István
(#) zozz12 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Helló!
Szép szerkezet, de arra gondoltál, hogyha átfúrtad a panelt utána a gép talpát fogod fúrni?
(#) Gafly válasza zozz12 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Gondolom ő is szokott alá tenni egy darab fát...
(#) zozz12 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Oké, csak kérdeztem...
(#) Alkotó válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A fel-le mozgatás karja miért nem a szokott irányba áll? Ezzel így kényelmetlen lesz dolgozni, holott csak annyi kellett volna, hogy a mozgató részt 90°-al elforgatva hegessze fel a készítő.
(#) BarnaPili válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A panel alatt nem látszik,de kifúrtuk az alaplemezt,egy 6-os lyuk van rajta.
Alkotó!A kart szándékosan így raktuk fel,nekem így kényelmesebb.Már csak egy LED-es világítást kell rátenni.
István
(#) Trafógyáros válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Üdv!
Szerintem szép profi munka minden felesleges túlpuckolás nélkül! Az előtolókar legalább nem a szemem előtt van így jobban lehet látni a munkadarabot.Grati.
laci
(#) Alkotó hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
A kör négyszögesítése. Burkolat lesz egy kapcsolóhoz.
(#) Mzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Hogyan lett kivitelezve?
(#) zolika60 válasza Mzolee hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Ha jól sejtem, a PVC lefolyócső melegen egy zártszelvényre lett húzva.
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Ez a négyszög -mint jól látszik- nagyobb a kör alapátmérőjétől. Hogyan fért volna bele egy zártszelvény?
A belső méret pontosan 50x50mm. Egy speciális fahasábot csináltam hozzá, aminek van egy bevezető kúpja.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Oké csak találgattam, nem voltam ott. Bár van 50x50-es zártszelvény is, é egy kis flexeléssel könnyen kúpossá tehető az is. :yes:
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Igen, úgy is lehetett volna. Az a gond a fémbetéttel, hogy nagyon gyorsan lehűti a műanyagot, ami itt kimondottan gond lett volna, hiszen 120mm hosszú a négyszöges rész.
(#) djgombi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szép munka! Valójában művészet úgy ráhúzni, hogy közben ne rogyjon össze a műanyag. Kenőanyagot használtál?
(#) elektrorudi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
... és tulajdon képpen mi lesz ez?
(#) Alkotó válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Következő: »»   105 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem