Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   47 / 211
(#) brato válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ezt elnéztem!
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Persze én is összekötözgettem azért

mic-kiv.LAY
    
(#) patexati válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igazából én úgy szoktam,hogy a hidegítő az ic táplábai közt van minél rövidebb huzallal vagy közvetlenül.. Én nem szoktam hidegítőnek furatszereltet rakni mivel sokkal egyszerűbb egy 1206 SMD kerámiakondit rátervezni odaforrasztani az ic alá a nyákon..
(#) patexati válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ha teli GND-re készíted akkor legyen is az!! Jelöld ki a teszt funkcióval a GND-t majd írd át nullára a távolságot alul!
(#) blackdog válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Oké. De melyik lábai között? Csak táp és gnd vagy táp és minden gnd-re menő láb?
(#) niedziela válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Mi ??
(#) patexati válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
GND táp közé! Ez nem olyan kényes áramkör azért,hogy mindenhová kellene külön de létezik olyan is..
(#) patexati válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Megnéztem a tervet mit az előbb feltettél bekapcsolva van a teli GND de nincs belevonva a GND vezető!
(#) blackdog válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szép munka!
Én sajnos még nem ismerem ennyire ezt a programot. Egész pontosan most tanulom.
De nagyon jó látni, hogy egyféle dolgot hányféleképpen lehet megoldani.
[off]
És látom nem vagyok egyedül aki ilyenkor is szívesebben babrál az elektronikával mint, hogy szürke vasárnapi életet éljen.
(#) niedziela válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nagyíts a rajzra ha nem látsz jól
(#) patexati válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Elnézést! Én így szokom..
(#) niedziela válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Lehet igy is, csak ha therm pontban használod, forrasztáskor egyszerűbb nem egy pacát forrasztani a GND-re.
(#) blackdog válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Én nem merek ilyen vékony vezetősávot használni mint amit ti használtok. Meg nem is merem ennyire közel vinni őket egymáshoz. Vagy túl parás vagyok?
Félek, hogy nem lesz sikeres a maratás.
(#) patexati válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ha jól felvasalod a 06-os lazán kivitelezhető de vastagíts rajt.. Nekem a 06 már vastagnak számít
(#) niedziela válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A rajz átvitelét a panelre és maratását ugyan úgy meg kell tanulni, mint a rajzolást. 0.6-0.8 sávokkal nyugodtan dolgozhatsz még elsőre is.
(#) blackdog válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Megpróbálkozom a 0,7 -el. A 0,9 nagyon sok helyet foglal bár szimpatikusabb. Jó kis babramunka ez.
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
[off]
Megtörtént a vasalás. Egész jó lett. Mintha a nyomtatóval egyből a nyákra nyomtattam volna.
Meglátjuk, hogy a maratás hogyan sikerül.
(#) patexati válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ha van hőlégfúvód leáztatás után melegítsd rá a fesztéket még egy kicsit ahol nem tapadt meg rendesen ott odatapad nem hozza le a marató! Én előmaratni (oxidálni) is szoktam a nyákot ha érdekel a Nyákkészítés lézernyomat laminálással topicban van róla infó..
(#) blackdog válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
[off]

Teljesen jó lett. Volt 1-2 apróbb hiba azokat maratás előtt alkoholos filccel orvosoltam. Nem látni, hogy hol volt filcezve.
Büszke vagyok magamra, hogy az első nyákom ilyen szép lett. Hogy jó is-e? Majd kiderül... :yes:
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Valamit elb@@@tam!
Az IC-et nem tudom helyesen beültetni csak, ha alulról teszem be őket.
(#) Zoli_bácsi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia.

Egy tanács, ha elfogadod. Célszerű a beültetés felől tervezni. a vasalás alkalmával pedig a beültetés felől nyomtatni a nyákot, vagyis amit terveztél, azt abban a nézetben nyomtatni. Ha vasalod, úgy is automatikusan ráfordítod a nyákra, ergo tükrözve lesz. A fotózásnál detto ugyan ez a helyzet, ott pedig a filmet a festékes oldalával tesszük a lakkozott nyákra.

Tehát beültetés felől tervezni és tükrözés nélkül nyomtatni.

Üdv!
(#) blackdog válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Sejtem mi a gond. Addig jó volt minden míg rá nem írtam a forrasztási oldalra a dátumot. Emiatt tükröztem a nyomtatást. Nem érdekel, vissza fordítom az IC-k lábait.
(#) niedziela válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Amikor rávasaltad nem tűnt fel, hogy fordítva van a dátum ?

Programok mindig a beültetés felől terveznek jó esetben.
Azért egy képet tegyél fel, hadd lássuk mit alkottál.
(#) blackdog válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Az volt a gond, hogy a szöveget/dátumot a terven elforgattam ezért tükrözve nyomtattam amit nem kellett volna. Íme a végeredmény...
(#) Zoli_bácsi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igen, ha valamit írunk a nyákra, akkor a szöveget tükrözzük meg a nyákon. Tehát eleve úgy szerepel rajta a szöveg, hogy beültetés felől nézve nem olvasható. Ha majd viszont a nyákra kerül az automatikus tükrözés miatt, olvasható lesz a forrasztás felőli oldalon.

Szerintem készítsd egy új nyákot, ne hajtogasd az ic lábát. Csúnya, nem elegáns, sőt... No meg barbár megoldás.

Csinálj új nyákot. Ez volt a tanulópénz. Megjegyzem, elég szépre sikerült. Hát még a következő. Nemigaz?
(#) blackdog válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Alapvetően a végeredménnyel elégedett vagyok. De ez most nagyon bosszant. Az lm3915 lábát nem is könnyű vissza hajtani. Törik :zavart2:
(#) niedziela válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez a hiba becsúszott, de a panel jó lett.
Szerintem készíts egy újat ami nincs fordítva.
Panelre mindig azzal a színnel írj ami a sávok színe.
(#) blackdog válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez egy olyan tanuló pénz 'lecke' volt amit míg élek nem felejtem el. Nem hiszem, hogy még egyszer elkövetek ilyen hibát. Viszont mérgemben akkor is kifordítottam az IC-ket

A felső oldal vasalása már az idegesség miatt nem lett szép.
[off]
A mérgemet tetézte az is, hogy az 1mm fúrószárat nem tudtam befogni a gépembe mert a 2000 forintért vett átalakító nem jó hozzá (dremmel). Így OBI gazdaságos pisztolyfúró+1mm szár. Leizzadtam míg ez 70+ furatot megcsináltam. De nem törtem el a fúrószárat.

DSCF4093.JPG
    
(#) totikukac hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdv!
Szeretném megkérdezni, hogyan tudok beilleszteni egy email-ben kapott nyák rajzot a programba? Egy rajz, ami átlátszó, tehát áramköri, ill. beültetési egyben. Köszönöm, ha valaki segít.
(#) niedziela válasza totikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Töltsd le a levélből a gépedre és nyisd meg a programmal a lay fájlt.
Ha nem lay fájl csak egy kép akkor azt nyisd meg a programmal és rajzold át.
Következő: »»   47 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem