Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   39 / 145
(#) kegyetlen19 válasza Epf hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Igen.
(#) reloop válasza zotyo hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szia! Az ESP kapcsoláshoz nem kell stabil táp.
(#) Epf válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Elment.
Ne riasszon el, hogy túl egyszerű.
Pár hetet elszórakoztam vele, az értékek és alkatrésztípusok miatt.
A Canamp klónt nagyon elveri.
(#) zotyo válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szia reloop!

Köszönöm válaszod!

Üdv.: Zoli
(#) djadji hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy olyan fülhallgató eszközt, amibe bármilyen eszközből csatlakoztathatok fülhallgató kimenetet és külön tudok hangerőt állítani.
MIlyen eszkötz keressek? Fülhallgató erősítő? vagy keverő?


(#) reloop válasza djadji hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Szia! Keverőre akkor van szükséged, ha két vagy több jelforrást egy időben szeretnél hallgatni.
(#) djadji válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Hopp, ezt nem írtam. Egyszerre szeretném hallagatni a több jelforrást, aminek a hangerőt külön-külön lehetne állítani. Mert ha csak egybekötöm őket, akkor az úgy nem jó persze...

Szóval keverő kellene? Sima hétköznapi keverő jó, vagy valami spec kell a fülhallgató miatt?
(#) reloop válasza djadji hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Egy sima keverőnek a végére kell egy parányi erősítő, ami a fejhallgató impedanciájához illeszkedik. Keverő témája.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Szia! Ez az áramkör kivonja a két csatorna közös jeleinek egy részét, és az ellentétes csatornából valamennyit hozzá kever.
Matematikai közelítése: IC1 kimenete X+Y, BFY33 emitter a*(X-Y), kollektor a*(Y-X). Az "a" a poti segítségével ~2-5 között állítható. Mikor a poti 0 ohm a=2, X'=(X+Y)+2*(X-Y)=3X-Y. Ez a legkisebb kivonási arány. A másik végállásban X'=6X-4Y.
Érdekes effekt, a térérzet a közös jelek elnyomása miatt megnő, az áthallás viszont a realitás rovására megy.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Akkor hallgatod helyesen a fejhallgatóval, ha nem kötsz elé ilyen áramkört.
Sajnos a csatornák közös jeleinek elnyomása azzal jár, hogy az ellentétes csatorna egyedi jele fordított fázisban áthallatszik bizonyos mértékben. Ez egy effekt, semmi több.
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szia! Esteleg ha valami olyan áramkört építenél ami az egyik oldal jelét késlelteti a másikhoz képest? Csak nano secundumos nagyságrendben. Egyik ismerősömnek volt ilyen a Hi-FI tornyában ,ott szabályozható volt az érték azt hiszem 0 - 120 ns -ig. Nekem amikor kicsit "tekertünk rajta olyan érzés volt ,hogy nől a stereo távolság és nem is volt zavaró olyan 50 ns-ig.
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Itt van egy ic adatlapja pdf -ben. Nézd meg a 4. oldalt. Talán az jó lehet.

mXyzsyzt.pdf
    
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Igen tényleg visszhang ic csak erre találtam rá delay -re keresve. Viszont kösz ,hogy felraktad amit találtál ez nekem is jól jöhet.
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
A Rádiótechnika évkönyvek 1991 253. és 254. oldalon is van megoldás
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Pedig ezt megépítettem és nem is volt rossz! Igaz, az akkori cájgom nem volt egy csoda...
(#) logray hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Még elég kezdő vagyok elektronikai építésekben, de szeretnék elkészíteni egy fejhallgató erősítőt. Vettem egy hpa-01-es kit-et.
Lenne róla egy pár kérdésem:
Laptop usb portjáról szeretném táplálni. Melyik lábra kell kötni a tápot?
Vettem hozzá egy logaritmikus 50k-s sztereó potit. Azt hova kell bekötnöm?
Esetleg ha a mellékelt képen valaki be tudná nekem jelölni nagyon megköszönném.
Köszönettel:
István
(#) david91 válasza logray hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia! Az USB-ről nem tudod közvetlenül táplálni, mert ennek az áramkörnek szimmetrikus (+/- 12V) feszültség kell. A bolt ahonnan vetted ezt árul hozzávaló tápegység kitet is (DPS01, DPS02).
(#) logray válasza david91 hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Köszi a rajzot! Sehogy nem tudnám valamilyen módon megoldani laptopról a tápellátást? Azokat a tápokat én is láttam csak abban az esetben nem lenne hordozható mert kéne neki a 230.
(#) david91 válasza logray hozzászólására (») Okt 21, 2012 / 1
 
Nem tudom, hogy lehetne egyszerűen megoldani külön táp nélkül. Talán step-up meg step-down konverterekkel, de azokhoz én nem értek. Egyébként érdemes jó tápot csinálni hozzá mert az nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy stabil legyen, és jó hangminőséget nyújtson a kapcsolás. Nem hajtja meg rendesen a fejhallgatót a laptop kimenete azért szeretnél ilyet csinálni hozzá? Ebben az esetben lehet, hogy jobban jártál volna egy gyári külső usb-s hangkártyával.
(#) reloop válasza logray hozzászólására (») Okt 21, 2012 / 1
 
Szia! Ha USB-ről adsz neki tápot akkor a hang tele lesz digitális zajjal. Van ilyenem hangszórós változatban - szörnyű
Miért nem elégít ki a laptop fülhallgató kimenete?
(#) martin96 hozzászólása Okt 21, 2012 / 1
 
Lehet venni hordozható fejhallgató erősítőket. Ezeknek sokkal jobb hangjuk vannak, mint amit építenél.
(#) logray hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Köszi az infót. Sajnos nagyon gyenge a laptop kimenete, erre pedig az ár miatt gondoltam ( valamint ugye a leírásban 3-18V szerepelt, én meg azt hittem elég lesz neki a sima 5v) , meg szerelni is szeretek. Hordozhatókat én is néztem , csak mint ugye mondtam az ár
(#) reloop válasza logray hozzászólására (») Okt 21, 2012 / 1
 
Ha szeretsz szerelni, akkor bele kell vágni. Némi átalakítást igényel a csak +5V-ról üzemeltetés. Valami rajzot adtak a KIT-hez?
(#) gordonfreemN válasza compaqamplifier hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Valoban nem fogok talalni A osztalyu opa-t?
Diszkret elemekbol mar talaltam
Bővebben: Link

Amugy az osztaly a muveleti erosito eseteben nem a kapcsolastol fugg, hanem magatol a felepitesbol ered?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) kadarist válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia!
Vannak (voltak) nyitott kollektoros kimenetű opampok, például a TAA761.
(#) gordonfreemN válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Megkerhetlek, hogy kicsit bovebben fejtsd ki nekem a kerdeskort?
Vagy valami megfelelo lenyegretoro olvasvanyt ajanlanal?

Sajnos nagyon nem vagyok mar tisztaban konkretan ezekkel, iszonyu sokat felejtettem. Ez szegyen...
(#) kadarist válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Mit szeretnél tudni konkrétan a fejhallgató erősítőkről?
(#) gordonfreemN válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Igazad van, ez már inkább az opamp-okról szól.
Akkor majd ott kérdezősködök.
Köszöntem
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Valami azért mégis eszembe jutott.
Olvasgattam visszább, igaz bő egy évvel ezelőttről, voltak itt lelkes opa tesztelők, akik fajinul leírták az opa-k hangzásbeli tulajdonságait.

Ha valakinek lenne kedve, van rá kereslet/érdeklődés és jól meg tudja fogalmazni a hangzást, annak szívesen küldenék egy opa2111KP-t kölcsönbe tesztelni.

A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) logray válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ezt a két rajzot adták hozzá.
Következő: »»   39 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem