Fórum témák
» Több friss téma |
Nem jó az L-es, ua. a hiba, úgy emlékszem itt a topikban mondták, hogy megfelelő lesz. Na mindegy az a lényeg, működik, de még nem az igazi.
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy ilyen tesztert. Abban kérném a segítséget, hogy végigolvastam a fórumot találkoztam több darabbal is. Tudnátok adni egy olyan csomagot amibe minden jól működik, és ha lay file is lenne hozzá nagyon megköszönném!
Szia Mkrisz!
Kicsit változtattam a nyák terven. Két verziót töltöttem fel a fájl mellékletben.Először az auto kikapcs. verziót csináltam meg, mivel nem kézi teszternek készült így idegesítően hatott az állandó kikapcsolása. Most az alap kapcsolás működik. Elöször ATmega8-L-t használtam, mert állították hogy működni fog, de sajna nem. ATmega8-P-vel megy. Amit hibának gondoltam pl. tirisztor ellenőrzés az nem hiba csak nem tudja. Majd eldöntöd melyik felel meg neked. Ha tudok, akkor segítek még.
Szia!
Köszi! Egy ilyen AVR-t rendeltem bele: ATmega8-16PU ebay ről jön. Remélem ezzel is jó lesz! Szerintem én is az alap verziót fogom választani. 9V helyett lehet hajtani 12V os kapcsoló üzemű tápról?
Nekem működik Atmega8-L-el is. Tirisztort is ismeri de csak a kisebb teljesítményűeket.
Én nem csinálnám kapcsoló üzemű táppal, elég érzékeny kapcsolás. Azért megpróbálhatod, lehet hogy nem fogja zavarni. R11-R12 egy osztó, nem tudom ha esetleg arányosan nagyobb értékűeket raksz bele, egy hozzáértőbbtől kellene megkérdezni. Vagy...a bemenetre beraksz egy 7809-et is.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
Bedobozolva!
Szép lett!
Ez másik nyákterv ugye?
Mihez képest másik? Az ami fentebb van csak dobozban!
A magyar verziót. Valahol a téma elején megtalálható.
Helló
segítség kellene Az lenne a kérdésem hogy ez a kütyü hogy jelzi ha a mért tranzisztor zárlatos vagy szakadt.Valahol olvastam hogy akkor ellenállásnak vagy kondenzátornak ismeri és onnan lehet tudni.Nekem azért kellene egy ilyen hogy tudjam mikor rossz a Fet vagy tranzisztor. Előre is köszi a segítséget.
A készülék működése röviden annyi, hogy minden kivezetést ,minden kivezetéshez megvizsgál óhmikusan.Ez gyakorlatilag megegyezik azzal a bevált szokással amit bármelyikünk szokott tenni egy vizsgálni kívánt alkatrésszel.Persze mind ezt a másod perc töredéke alatt teszi.Természetesen a készüléket is be lehet csapni extrém esetekben.Vagy is kell hozzá némi szakértelem.Vegyünk egy példát.Adott egy rossz tranzisztor.A bázis-kollektor köre zárlatos, viszont az emitter totál szakadás mind kettőhöz.Ez esetben a bázis-kollektor vezetőképességét fogja érzékelni, és egy ellenállás értéket fog kiírni.Vagy egy diódát, attól függően, hogy a másik irányban mit mért.Persze a készülék kezelője tudja, hogy egy "3 lábút" dugott bele, így feltételezheti azt, hogy vagy nem érintkezik az emitter, vagy rossz a félvezető!
Másik tapasztalatom az ,hogy amikor 2-300 kiló óhm értékű smd ellenállást mérek, azt egy kapacitásnak érzékeli(10mikro farád körül) Természetesen mind ezek ellenére egy hasznos dolog, és remélem nem vettem el senki kedvét a megépítéstől!
Üdvözöllek!
Teljesen korrekt volt a hozzászólásod! És nem hiszem, hogy elvenné bárkinek a kedvét! Egy biztos az ember is kell hozzá, mint segédprocesszor! Leiszt Jani
Üdv!
Egy példa, amikor a jó tranzisztort kettős diódának méri: TV sorvég tranzisztor C-E között beépített védő dióda, E-B között beépített 50 Ohm ellenállás. Úgy hogy néha kell az adatlap is! Különben le a kalappal a műszer előtt! A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
Csak sajnos a magyar szoftver nem sikerült jól... Most az angollal fogok próbálkozni. A magyar nagyon félre méri a kapacitást. Minden más jó, de ha már ez a lehetőség adott, hogy kapacitást is mér, legyen ez is jó. Mit jelent az Uf?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
Sziasztok!
Annak azért utána kellene nézni milyen felállásban mér rosszul a kapcsolás. Nálam magyar szoftver és smd Atmega8 16AU teszi a dolgát és nagyon pontosan. A kapacitás, ellenállás mérés 1% -on belül van a félvezetőknél a leírt problémáktól eltekintve tökéletes. (nagyteljesítményű tirisztort rosszul méri, egy két fetnél kapacitást mér...) Ha leírnátok a processzor típusát, összegyűjthetnénk kinek melyik processzorral van gondja a mérési pontossággal, illetve ki melyik programot próbálta. Üdv: Gábor
Szia!
Az Uf nyitó feszültséget jelent. Egyébként nekem ATMEGA8. az eredeti német sw van benne, kapacitást kb 1.5-szerest mér. Ellenállást -néhány százalék, a többi szerintem jó, a nyelv meg teljesen mindegy.
Én a 16 PU végű DIP tokozású mikrovezérlőt használtam az eredeti német nyelvű programmal minden esetben.
Sziasztok!
Esetleg még annyit hozzátehetnétek kinek van gondja vagy kinek jó minden. pl: nem jó a kapacitásmérés stb. Processzor, tokozás, szoftver, problémák vagy jó. Ebben a formában már tudnánk valami képet kapni a hibákról. A sajátom: Atmega 8 16 AU, TQFP, magyar, Minden OK. Üdv: Gábor
Még a pontosság kedvéért: ATMEGA 8A-PU DIP tokozás.
Ha még valakinek gondot jelentene az AVR felprogramozása, akkor íme a kapcsolás!Bővebben: Link Ez lenne! Én is ezt használtam annó.
Van a kapcsain valami? Mert azt írja, hogy nincs, ismeretlen vagy hibás alkatrész.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |