Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 260
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Persze megnézem, de úgy néz ki, hogy kívül borítólemez, belül van egy üst amit belülről, meg alulról lehet szerelni, de megnézem, most fut egy hosszabb progi és elől elég jól folyik a víz.
Köszi.
(#) GrooveHero hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok.
Régebben már írtam ide egy elromlott fagor mosogatógép miatt. Azóta nem állt fent a hiba, de kb egy hónapja ismét elkezdett rendetlenkedni a masina. Egy LF-020S gépről van szó. Elkezdődik a program, és egy kis idő múlva kiírja, hogy a nem egyenletes vízelosztás. Ellenőrizze a szűrőket. Kivettük a gépet a helyéről. Ott elmosogatott 2x is. Visszaraktuk, egyből megállt ezzel a hibaüzenettel. Másnap elővettük megint a helyéről, megint elmosogatott,visszarakva már nem. Azt hittük, hogy a a csövek miatt csinálja. De aztán harmadik nap már sehol sem akart elmosogatni. Még a vizet sem akarta felvenni, csak búgott a szivattyú. mindent ellenőriztünk, vízcsap rendben, szivattú rendben, csövek nincsenek eldugulva, aquastop rendben. Egyszerűen nem tudjuk, hogy mi lehet a baja.
Van valakinek hasonló gépe, vagy járt már vki hasonlóan?
Előre is köszi a segítséget.
(#) macibcs hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Lejött az a fránya csavaros alkatrész...
Köszönöm a segítségeket!
(#) attrax válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Hát ez elég tipikus hogy a forró víztől kezd folyni hiszen akkor minden lágyabb a tömítések is jobban engednek.Valahol egy tömlő,cső tömítése enged.Szét kell szedni és aprólékosan átellenőrizni.Lehet hogy nem elég a tömítés van amikor ragasztani(FBS) is kell.
(#) botesz válasza GrooveHero hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Vízszintszabályzót/átfolyásmérőt ellenőrizd lehet hogy nem megy bele elég víz.
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Engem érdekelne hogyan szedted le!
(#) GrooveHero válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Köszi a tippet. És azt vajon hol találom? A gép szemből nézve bal oldalán val egy vékony nagy tartály, és az alatt még egyéb cuccok. A jobb oldalon csak egy panel van alul.
Talán a bal oldalon lesz vmi ludas, ugye?
(#) botesz válasza GrooveHero hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Nem tudom milyen van benne.Ha vízszint szab-os akkor 1 vékony cső meg egy pár vezeték megy rá. És kerek.Ha átfolyásmérős akkor arra 2 ujjnyi vastagságú cső megy és 2 vezeték.Egy propeller van benne. A tartály környékén keresd.
(#) GrooveHero válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Köszi, amint lesz időm egyből megnézem.
Ha vkinek van még ötlete szivesen fogadnám.
(#) macibcs válasza botesz hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
A közepén imbusszal próbáltam, de a kulcs csak meg akart fordulni a közepében, ezért ezt nem eröltettem. Kombináltfogó két markolatát - tehát fordítva használva - dugtam be a nyílásokba kicsit mozgatva a víztáskát indult csak meg. Pedig 3 éves a gép.[u][/u]

SAM_0456.JPG
    
(#) Papamosi hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok, lenne egy kis Mosogató gép problémám . Bosch tipusú , a hiba azzal kezdődött az ajtón ömlött a víz...következő a vizet be engedi a felesleget kinyomja és nem megy tovább a program. Dugulás tehát nincs, egy piross csaptelep folyamatosan világit az ajtó panelen. ha valaki tudna segiteni megköszönném . Szép napot mindenkinek.
(#) botesz válasza Papamosi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Vízszintszabályzót vagy átfolyásmérőt kell megnézni.A piros csaptelep tudtommal vízhiányt jelent vagyis nem érzékeli a beömlő vizet.
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm.Vagyis csavaros az rögzítő.Gondoltam hogy az lesz mert még pattintósat Siemens/Bosch-ban még nem láttam(de még más gépekben sem).
(#) istvan1819 hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Volna 1 Fagor eleegance mosógép a programot ha saját kézzel tekerem akkor megy rendesen de nem vált át magától mi a hiba ?
(#) kortez17 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok
Nekünk van egy indesit iwc6105 típusú mosógépünk, ami 2 éves és most járt le a garancia.
Az alábbi probléma merült fel benne:
Ma délután elkezdtünk mosni és később mikor ránéztünk, az összes visszajelző led elkezdett villogni és semmire nem reagált a gép.
Papírjain elolvastuk, hogy ki kell húzni, várni kicsit és akkor jó lesz, de sajnos nem így történt :S
Többször is megpróbáltunk mindent, de max. 5 percen belül ismét eljátszotta ezt :S
Remélem valaki tud segíteni megoldani a hibát, mert nem olcsó egy új mosógép..
Köszönöm előre is a hasznos válaszokat
(#) zolika60 válasza istvan1819 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Motor hajtja a programkapcsolót? Írhattad volna a mosógépes topicba is a kérdést. Ez vonatkozik kortez17 kollégára is.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) kortez17 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
ohh bocsi elnéztem a címet :$
(#) pappviki hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Fagor Innova mosogatógépem van, és nem szivattyúzza a vizet. Meg tudná valaki mondani, hogy azon kívül hogy szerelőt hívok mit tehetnék? Már kétszer volt szerelve (nem ezzel a hibával) 1 hónapon belül, most már nem akarok megint fizetni. Előre is köszönöm szépen ha valaki válaszra méltat. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) botesz válasza pappviki hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Lehet hogy eldugult a cső vagy a fali lefolyó. Elsőre azt nézném meg hogy vödörbe kiürít egyáltalán.
(#) vzoltan válasza Papamosi hozzászólására (») Jan 16, 2013 / 1
 
Az én Bosch mosogatógépemen is világított a piros csaptelep és néha túlfolyt a víz is.

Nálam dugulás okozta ezt a hibát. Részleteket ebben a hozzászólásban találsz:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1151992.html#1151992
A képen mutatott dugulási pontot érdemes ellenőrizni.

Sok sikert.
(#) zolika60 válasza pappviki hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Melyik szivattyú nem megy?
(#) pappviki válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nagyon köszönöm a tippet. Az a baj, hogy nem is szívja be a vizet, tehát nincs mit üríteni! Azért megnézem köszönöm! Üdv.
(#) pappviki válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Kedves zolika60! Köszönöm hogy foglalkozol velem! Az a baj, hogy azt sem tudom hány szivattyú van benne, nem hogy melyik nem megy!!! Hogyan tudom ezt kideríteni? Vegyem le a hátlapját? üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) pappviki válasza vzoltan hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Kedves papmosi! Hozzáfogok, megnézem! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!! üdv.
(#) botesz válasza pappviki hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
2 szivattyú van benne egy keringető és egy ürítő.Korábban azt írtad hogy nem üríti le a vizet.A fali lefolyót kell megnézni illetve hogy vödörbe kinyomja. Elsőkörben. Hátlapja a mosogatógépeknek nincs csak a 2 oldalát és az elejét tudod leszedni.
(#) zolika60 válasza pappviki hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Kettő. Itt egy PDF a 33. oldalon ott a mosogatógép általános felépítése. Remélem segít.
(#) pappviki válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) macibcs hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Segítséget kérnék.
12 éves Siemens mosogatógép. Lemegy egy teljes program, de a végén teljesen teli a víztáska / hőcserélő - amit most takarítottam ki a vízszintszabályozóval együtt - vízzel. Nem tudom hogy ez normális-e vagy valami hibája lehet-e. Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket.
(#) pappviki válasza botesz hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet botesz!
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Tipust lécci!
Következő: »»   33 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem