Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 323
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Ebay-es töltőm, nagyon szuper, tényleg.
Micro USB-n keresztül lehet és kell tölteni a Lithium akkut, a normál USB-n 5V jön ki 1A mellett. A LED-ek jelzik a töltést, az akkumulátor tele voltát, és ha valami csatlakoztatva van a normál USB-re.
Egy dolog zavar, ha egy akkupackot csatlakoztatok a nyákra, akkor addig tiltva marad az akku (tehát nem jön ki 5V az USB-n), amíg nem adok 5V-ot a micro USB aljzaton keresztül. Ezután ameddig van elég feszültség az akkuban, működik az áramkör.
Más hasonló nyákokon egy kapcsolóval oldják meg ezt az elem cserénél fellépő problémát, de odaírják, hogy nem szabad hosszan nyomva tartani, mert tönkremehet a nyákon valami.
A védelem: DW01 a második spec IC 8205A FET-et tartalmaz belül, a harmadik IC-ről nincs adatlapom: M3MC. Valaki ismeri ezt a védelmet? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
(#) Csupasz válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szia
Bocs, sajnos nem ismerem ezt a védelmet, de én nekem gyárilag egy akkubankba van beépítve ez az ák.Azt csinálta, hogy feltöltötte az akksit 70%-ra, majd visszaszívta 17%-ra.
Nem tudom, hogy ez hiba, vagy konstrukciós hiba, ezt akkor tudnám megnézni, ha lenne egy ilyen áramköröm. El tudnád küldeni a linket, ahol vetted?
Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
(#) laszlokunstar válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Ez gyárilag ilyen, az eladó is írja az általad adott linken.
Idézet:
„2, If you connect the micro usb in , then connect the battery ,”
(#) vladcepes válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia! Megcsináltam vastagabbra az áramkört és ugyan azt produkálja. Nem értem miért.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) elektrorudi válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Előre is bocsánat a kérdésért... nem lehet, hogy A NYÁK-nál felcserélted a "beültetési" illetve a "forrasztási" oldalt. Tényleg elnézést a feltételezésért....
(#) vladcepes válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia! Köszi a választ! Nem kell bocsánatod kérned ,nem sértődőm meg. Smd változatba csináltam úgy mint itt a képen Bővebben: Link csak végül vastagabbra csináltam a második nyákot mint ahogy _vl_ írta.
Ha van még valami szívesen várom. A második rajz amit találtam ott az ellenállás csak 330 ohmos. Nem lehet hogy a 470 az sok? Nem értek annyira hozzá ezért kérdezem. Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) elektrorudi válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Az ellenállás nem lehet gond. A másik kapcsolásban két LED van párhuzamosan kötve (elvileg). Gyakorlatilag a LED2 nincs is bekötve (nincs pöty a vezetéken). De elég értelmetlen is lenne a két párhuzamosan kötött LED.
Felrakod azt a NYÁK-ot amit nyomtattál? Milyen progival készült? Milyen technikával csináltad? (Foto vagy vasalás?). Tükrözted vagy sem?
(#) donsony1 hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
Sziasztok.
Talán ehez a témához kapcsolodik leginkább-

Tőltőm már van, nekem egy mélykisütést gátló kapcsolásra lenne szükségem.
Bontott laptop akucelákbol rakok ösze 12V telepet~4Ah at ,
lényeg ne menjen lejeb a feszültség a kelleténél.
Valakinek van valami egyszerü kapcsolása legyen szives tegye be ide.
Az akukban lévő gyári elektronika sajnos rossz, és 14,8 V-os.
(#) proli007 válasza donsony1 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Hello! És mit tegyen a szerencsétlen, ha alacsony a feszültség? üdv!
(#) gerenk válasza donsony1 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
12 V-ot nem tudsz összerakni, 3,6 V egy cella, igy 10,8 vagy 14,4 lehet az akkupakk.
Mindenképpen szerezz egy bontott pakk elektronikát vagy építened kell.
A li-ion li-polimer cellákat se 2V alá meríteni, de 4,2 fölé tölteni se SZABAD !!!
0,05 v a tolerancia. Azonkívül ha több cellát kapcsolsz a cellák töltési kiegyenlítéséről
is gondoskodnod kell.
(#) pipi válasza donsony1 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Hali !
Ebay-on nézz szét, olcsóért kapsz cellaszámnak megfelelően
pl én nemrég rendeltem 3 cellást 10.8V, feltöltve illik 12.3V, 2,7Vcellán lekapcsol, esetleges túltöltésnél is lekapcsol.
(#) vladcepes válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia! Ezen a gépemen nincs meg a nyákterv csak papíron kinyomtatva de azzal együtt csináltam fotót.( nem a legjobb mert telóval csináltam). PCB Artist-el csináltam .Ezt tükröztem,vasaltam.

1.jpg

2.jpg
   
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Miért elkókat használtál? Oda SMD kerámiákat kellett volna tenni. Sokkal könnyebb felforrasztani, és sokkal jobb is.
(#) vladcepes válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Okés köszönöm,akkor kicserélem, mert ez volt itthon 4,7-esbe. Na meg a 470 ohmos sem volt smd-be. De gondolom nem ettől nem megy úgy ahogy kell ,...vagy igen?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
A kondi lehet oka annak, hogy nem megy rendesen. De azért mérget nem vennék rá. Nem kötelező pont 4.7µF-nak lennie, 2.2µF vagy 10µF is pont jó oda.
(#) vladcepes válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Köszönöm, akkor ma meg is veszem az smd kerámiákat. Üdv!
(#) kadarist válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Szia!
Ennél miért számít az, hogy kerámia, elkó vagy tantál?
(#) elektrorudi válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Köszi a képeket. A következőket látom rajta:
- Valóban jól van nyomtatva (nem cserélted fel az oldalakat).
- Maga a NYÁK egy "kissé" szóbeszédes. Értem alatta, hogy akár itt (akár az előzőnél NYÁK-nál) bármi összeérhetett bármivel. Az IC megnyekkenhetett.
- a bemeneten fekete vezeték a "-", a kimenetten piros vezeték a "-". Nem lehet, hogy véletlenül felcserélted az akku polaritását amikor rákötötted? Mert az szintén az IC halálát okoz(hatj)a.
Több ötletem sajnos nincs. A kondenzátorok fajtája / minősége szerintem nem okozhat működésképtelenséget (ahogy kadarist is megjegyezte).
(#) vladcepes válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Szia! Köszi a választ!
Igen nem a legszebb a nyák ,csináltam már jóval szebbet is Újabb nyák újabb Ic-t raktam bele,ha már ott voltam a boltba vettem egyet abból is.De forrasztás után az volt az első hogy megvizsgáltam nem e zárlatos valahol és nem volt az. Sejtettem hogy a vezetéket meg fogja valaki kérdezni és meg is tetted. A helikopterembe a bemenetnél kimértem hogy melyik a pozitív,és negatív és ez alapján fordítottam meg a drótot ezért is megtévesztő mert a heli bemenetnél a csatlakozónál ezek szerint fordítva van. (tehát a csatlakozót fordítva nem is tudom beledugni)-csak a drót e felőli oldalát tudom csak változtatni. Találtam egy értelmes rajzot megcsinálom ezt Bővebben: Link. Egyébként az IC-t lehet valahogy ellenőrizni hogy jó e? (kimérni), de mondom mielőtt összekötöttem volna előtte szakadásvizsgálóval megnéztem hogy nem e van valahol zárlat.
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Megnéztem az adatlapot. Szerintük nagyjából mindegy, hogy kerámia, vagy nem, az ESR-je se számít szerintük annyira, ha egyébként jó minőségű a kondi... na ez az, amit ezek után nem tudok hovátenni. Milyen a nem jó minőségű kondi szerintük vajon? Nálam a mezei pici elkók esnek ebbe a kategóriába, az 5-10 ohm nagyságrendű ESR-jükkel, meg az 1000 órás tervezett élettartamukkal...
A másik, hogy az adatlapban van mintapanel rajz. Minek kellett erőlködni a rajzolgatással, miért a neten keresgélsz jobb-rosszabb verziókat, ha ott a gyári? Pláne, hogy közel se sikerült olyan jót rajzolni.
A panelt beforrasztás előtt kéne végigmérni (hány hobbista mulasztja ezt el...), alig van rajta 8 rézvezető, nem olyan nehéz végig sípoltatni az egészet, hogy az van összekötve, amit össze kell. Forrasztás után pedig le kéne mosni a gyantamaradványokat, mert ugyan ez az áramkör valószínűleg nem érzékeny rá, de ki tudja. Az IC-n szerintem nincs sok méregetnivaló.
(#) vladcepes válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Újból köszönöm a tökéletes leírást.
Megkerestem az adatlapban a rajzot,nem tudom hogy nem vettem észre múltkor pedig átnéztem. Egyébként végigsípoltattam előtte és utána is. Na majd még egy próba aztán beszámolok. !

Üdv.
(#) Kovidivi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Azt tudom. Más, hasonló felépítésű nyáknál láttam olyan megoldást, hogy egy gomb megnyomásával lehetett ezt a védelmet inaktiválni. A védelem lehet, hogy azonos, ezért gondoltam, ennél kis átalakítással megoldható lenne.
(#) nedudgi válasza gerenk hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Pontosítok, az a 2V inkább 3V lesz. Vannak ugyan cellák, amelyek alacsonyabb feszültséget is elviselnek, de az ritka, mint a fehér holló. Esetleg az A123 árkategóriában létezik. A cellára rendszerint rá van írva a kisütési végfeszültség.
(#) vladcepes válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Két kép az akku polaritást mérve, gondolom az a jó amikor a szin fel van cserélve. Üdv.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Megcsinàltam az új nyákot,beszámólók ha meg van, hogy hogyan működik. Üdv!
(#) elektrorudi válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Valóban. Úgy tűnik a fekete a +. Ilyet még nem láttam...
(#) vladcepes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szia! Mint itt a képen látható,így vannak bedugva és a tekerő része balra állítva a 20V-ra.

Bővebben: Link

Azért kérnék egy megerősítést hogy jól mértem e de szerintem igen
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) vladcepes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
A csatlakozó amit most nemrég vettem amit mértem,az lehet a bűnös de majd szétkapom a távirányítóját és megnézem azt,mert abból is van kijövetel hogy ott ki-kivel van. Az akkut tavaly vettem és én raktam be úgyhogy az biztos hogy jó,mert tölteni töltöttem már a távirányítótól. Pont azért akartam csinálni egy külső töltőt hogy ne a távirányítóból szívja le az elemeket a töltés miatt. Az volt az első hogy kimértem a drótot amikor csatlakoztattam a helihez.
Üdv!
(#) vladcepes hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Jó hírekkel szolgálok! Elkészült,és működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

UI:A kimenetnél (ami megy az aksihoz) 4,18V-ot mértem-gondolom így jó,másik kérdésem ha feltöltődik az aksi akkor gondolom elalszik a led,. vagy nem?

Üdv!

2.jpg

3.jpg
   
Következő: »»   59 / 323
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem